3.10. redemptionPeriod і терміни видалення домену

Примітка

Інформація про життєвий цикл домену представлена тут.

Домени, які не були продовжені протягом 27-29 днів (в залежності від зони) з моменту закінчення терміну реєстрації, автоматично видаляються. У більшості міжнародних і українських зон після видалення домен переводяться в статус redemptionPeriod (інша назва - Pending Delete Restorable). Протягом цього періоду домен ще може бути відновлений власником, але вже за завищеною вартістю. Якщо протягом redemptionPeriod домен не відновлюється, то він переводиться в статус pendingDelete і остаточно видаляється з реєстру, після чого через кілька днів знову стає доступний для реєстрації всім бажаючим.

Увага!

Прискорити перехід домену з redemptionPeriod в pendingDelete неможливо.

У більшості зон тривалість redemptionPeriod становить 30 днів, Але є і виключення:

  • Для доменів .COUNTRY - 45 днів.
  • Для доменів .BLACKFRIDAY, .CHRISTMAS, .GIFT, .GUITARS, .LINK, .PHOTO, .PICS, .SEXY, .TATTOO, .HIPHOP, .JUEGOS, .AUDIO, .CLICK, .HOSTING, .PROPERTY, .DIET, .FLOWERS, .HELP, .LOL - 180 днів.

Увага!

Знижки на висновок доменів з redemptionPeriod не надаються.

Вартість продовження домена, який знаходиться в статусі redemptionPreiod, як правило, в 5-15 разів перевищує вартість звичайного продовження. Ціни виведення доменів з redemptionPeriod для всіх підтримуваних зон представлені в розділі «Вартість послуг». Прочерк замість ціни означає відсутність redemptionPeriod в даній зоні.

Остаточне видалення домену з реєстру займає 5-6 днів. Але для доменів .COUNTRY, .BLACKFRIDAY, .CHRISTMAS, .GIFT, .GUITARS, .LINK, .PHOTO, .PICS, .SEXY, .TATTOO, .HIPHOP, .JUEGOS, .AUDIO, .CLICK, .HOSTING, .PROPERTY , .DIET, .FLOWERS, .HELP, .LOL є винятки: pendingDelete для них триває 5-30 днів (Реєстри видаляють домени на свій розсуд в зазначені терміни).

Увага!

Частина доменів, які раніше були зареєстровані через партнерів (до отримання нами ICANN-акредитації), потрапляють під регламент партнерів. На 10-й день після закінчення терміну дії домену партнер може відправити домен на аукціон. Якщо він буде викуплений третьою стороною, відновити домен вже не буде можливості. Ознайомитися з цією політикою можна тут. Увага! Наша компанія не має ніякого відношення до проведення аукціонів. Щоб не втратити домен, рекомендуємо заздалегідь продовжувати свої домени або переносити їх до нас на пряме обслуговування — це можна зробити не пізніше ніж за 1 день до закінчення терміну дії домену: при виписці рахунку на продовження вам буде запропоновано отримати знижку 10% і сформувати рахунок на перенесення домену до нас на обслуговування, якщо в даний момент домен обслуговується через партнера.

Якщо домен перейшов в статус redemptionPeriod, то можливі тільки два варіанти:

  • Швидкий спосіб — відновити домен з redemptionPeriod, продовживши його за завищеною вартістю. Домен відразу відновить свою роботу після надходження оплати і поновлення кеша в системі DNS.
  • Повільний спосіб — дочекатися завершення redemptionPeriod і остаточного видалення домену з реєстру (pendingDelete), після чого зареєструвати домен заново за звичайною ціною. Залежно від того, наскільки давно домен перейшов в redemptionPeriod, може знадобитися від кількох днів до 1—2 місяців очікування, поки домен звільниться для повторної реєстрації. Для зручності можна скористатися передзамовлення доменів.

Дізнатися приблизну дату можна, звернувшись в технічну підтримку. Точно відстежити момент звільнення домена можна шляхом регулярної перевірки інформації по домену в WHOIS. Як тільки в WHOIS перестане виводитися інформація по домену, можна перевіряти можливість його реєстрації на сторінці реєстрації доменів.

Зміст