2.17.8. Аналіз причин високого споживання ресурсів

Однією з головних причин високого навантаження на сервер є підвищена кількість запитів до сайту в поєднанні з недостатньою ефективністю коду його скриптів, що виконуються для кожного з відвідувачів. Таким чином, чим ефективніше працюють скрипти сайту для кожного відвідувача, тим більше навантаження сайт зможе прийняти в цілому.

Також на рівень відвідуваності сайту впливають пошукові боти. Тому при індексації сайту пошуковими службами може виникати підвищене навантаження на сервер. Задати параметри індексації для вашого сайту з метою зниження числа запитів від бота можливо через файл robots.txt або веб-майстер на стороні пошукового сервісу.

При необхідності для зниження навантаження і проведення технічних операцій можна обмежити доступ до сайту.

На рівень навантаження можуть впливати запити до бази даних з боку скриптів сайту.

Запити до бази даних не повинні виконуватися більше 15 секунд. Всі запити, які виконуються більш 5 секунд, можна подивитися в розділі «Повільні запити».

В даному випадку необхідно оптимізувати базу даних. З деякими прикладами оптимізації можна ознайомитися тут та тут.

Небажаному навантаженню на сайт і сервер можуть створювати шкідливі скрипти (при їх наявності).

Перевірити наявність заражених файлів можна, виконавши антивірусну перевірку хостинг-акаунта або скориставшись сторонніми інструментами.

Шкідливі скрипти можуть створювати зовнішні з’єднання на інші сайти, що може викликати підвищений час обробки запитів сайтом. Зі списком спроб вихідних з’єднань можна ознайомитися в розділі «Вихідні з’єднання».

На жаль, ні. Інформація про те, як виконується підрахунок процесорного часу, представлена тут.

Часто причини проблеми можна визначити за допомогою ручного аналізу логів доступу сайту та інформації з розділів «Навантаження на веб-сервер» та «Навантаження на MySQL-сервер».

Список веб-сервера і графіки навантаження для аналізу можна отримати в розділі «Мої сайтиЛоги доступу сайту» та «Мої сайтиСтатистика запитів».

При аналізі варто звернути особливу увагу на скрипти, що використовують POST- і багато AJAX-запитів. Такі запити, як правило, викликають найбільше навантаження в зв’язку з особливостями їх технології.

Причиною подібного стрибка споживання ресурсів, як правило, є DDoS-атака або сканування сайту з метою злому.

Необхідно проаналізувати логи сервера, особливу увагу звертаючи на нетипові POST-запити.

Для захисту сайтів на WordPress від атак на xmlrpc.php та wp-login.php може допомогти виконання пунктів 8-10 з інструкції.

Зміст