Від чого залежить швидкість завантаження сайту?

Інформація, подана в статті, допоможе вам розібратися, від чого залежить швидкість завантаження сторінок сайту і як перевірити це самостійно.

Будь-який веб-ресурс складається з різного роду контенту: це змістовна частина, текстова інформація, зображення, скрипти та інші елементи. Все це збирається в єдину сторінку в браузері.

У момент, коли користувач заходить на сайт, сторінка відкривається шляхом подгрузки різних елементів: як статичних, так і динамічних. Цей процес може відбуватися швидко або повільно, в залежності від кількості контенту і елементів сайту. Наприклад, якщо ми маємо справу з інтернет-магазином, то зображень на сторінці каталогу буде 50 і більше. Отже, він повинен завантажуватися довше, ніж, наприклад, сайт-візитка. Але, насправді, такі сайти також можуть завантажуватися в межах 2-3 секунд, що є стандартом завантаження сторінок.

Існують методи оптимізації швидкості завантаження інтернет-сторінок – про це і розповімо докладніше, а також відповімо на питання: “Від чого залежить швидкість завантаження сайту?”

Швидкість завантаження контенту

Швидкість завантаження контенту визначається швидкістю отримання користувачем зворотної відповіді від веб-сервера. При цьому важливо, щоб інтернет-канал користувача був досить швидким. Варто враховувати, що це залежить від багатьох факторів, таких як хостинг, а також веб-сервер і його характеристики.

Що таке швидкість відповіді сервера?

Швидкість відповіді сервера – цей час затримки між відправленням сигналу користувачем і отриманням цього сигналу назад від сайту. Враховується час затримки, яке вимірюється в мілісекундах.

Що впливає на швидкість відповіді сервера?

Впливає віддаленість сервера, про який раніше згадувалося, і його налаштування. Для того, щоб оптимізувати цей процес, використовують технологію CDN.

Навантаження на сервер і оптимізація

Навантаження на сервер найпростіше уявити на прикладі інтернет-магазину, оскільки такі сайти найчастіше мають високу відвідуваність в зв'язку з частими внесеннями змін (наприклад, погодинне / щоденну зміну цінової політики), але вони також мають контент, який не змінюється.

Наприклад, фотографії товарів – вони завжди однакові. Якщо нам відома адреса цього зображення, то, як правило, по ньому завжди буде доступна одна і та ж фотографія. Щоб відобразити картинку користувачу, движок і хостинг досить сильно навантажуються, враховуючи, що кількість відвідувань інтернет-магазину в день може досягати від 1000 до 5000 користувачів. Також може міститися багато зображень товарів. Крім зображень є й інший контент. І це все уповільнює роботу сервера . Якщо запитів до бази даних занадто багато – сервер може не впоратися і видати для деяких користувачів 500 код помилки.

Щоб скоротити кількість запитів до бази даних, можна зберігати вже сформований відповідь в кеші - так замість п'яти запитів буде виконаний всього один. Це завдання необхідно довірити досвідченим програмістам, які зможуть виявити запити, які потребують оптимізації.

Що таке кешування?

Кешування - розміщення даних в спеціально відведеному місці для прискореного доступу при наступному зверненні. При відвідуванні веб-сторінки, браузер користувача зберігає дані на комп'ютері, щоб потім їх не викачувати вдруге, не навантажуючи базу даних зайвими запитами.

Що таке CDN?

CDN розподіляє копії контенту сторінки сайту на безліч серверів. Сайт завантажується з найближчого до користувача сервера CDN. Статичний контент кешируєтся приблизно на тиждень, а то і на місяць. Знижується навантаження на сервер.

Технологія CDN дозволяє кешувати зображення і інший статичний контент приблизно на днів 30. Тому, під час завантаження сторінок, ніяких звернень до сервера для відображення картинок не надходить. Вони вже завантажуються з розподілених серверів, значно знижуючи навантаження на основний сервер.

Як швидко перевірити всі сторінки свого сайту на швидкість завантаження?

Як зробити масову перевірку всіх сторінок сайту через GTmetrix API?

GTmetrix – корисний інструмент для перевірки швидкості сайту. Відображає багато зведеної інформації. Тестовий сервер знаходиться у Ванкувері (Канада).

Якщо ви маєте навички програмування, вам може бути корисна ця інформація. Зареєструйтеся та отримайте свій ключ API в кабінеті.

Gtmetrix api

 

Безкоштовно можете перевірити на швидкість завантаження до 100 сторінок по 20 сторінок на день.

Gtmetrix api

GTmetrix API пропонує розробникам простий спосіб використовувати сервіс тестування продуктивності GTmetrix. Використовуючи GTmetrix API, ви можете інтегрувати тестування продуктивності в вашу середовище розробки або в вашу програму.

API-інтерфейс GTmetrix заснований на API-службах тестування Web Testing Framework (WTF), який представляє собою RESTful API.

Вивчивши API, ви зможете легко перевірити сторінки вашого сайту

Як перевірити швидкість завантаження сайту через Screaming Frog SEO Spider + xpath

Для того, щоб перевірити швидкість завантаження сайту через Screaming Frog SEO Spider + xpath, нам потрібно перевірити всі сторінки через Screaming Frog SEO і додати зібрані URL в Google таблицю.

Створюємо сторінку в Google таблицях

Page speed URL Перевірка
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url= URL для перевірки https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=URL для перевірки

за таким принципом

Там, де поле перевірки, вибираємо “зчепити” формулою

=$A$2&B2

Далі потрібно перевірити всі сторінки через Screaming Frog SEO і додати зібрані URL в Google таблицю в стовпець “URL”.

Далі скопіювати всі посилання, які утворилися в стовпі “Перевірка”.

Додати в парсер через Screaming Frog SEO і зробити наступне:

Переходимо в настройку парсеру

Screaming Frog SEO

 

 
Далі переходимо в Spider Speed Configyration
 
Screaming Frog SEO
 
Потім в Custom - Extraction
 
Screaming Frog SEO
Screaming Frog SEO
 

Беремо дані з сайту

Можемо, при бажанні, скористатися плагіном в браузері Xpath Helper і дістати потрібні дані.

Для мобільних:

//*[@id="page-speed-insights"]/div[2]/div[2]/div[2]/div[1]/div[1]/div/div[1]/a/div[2]

Для комп'ютерів:

/html/body/div[1]/div/div[2]/div[2]/div[2]/div[2]/div[1]/div/div[1]/a/div[2]

Є й інші команди, які також можуть бути корисні для вас – докладніше про них дивіться далі.

Підписуємо стовпці

Оцінка мобільного оптимізації:

(//div[@class='lh-gauge__percentage'])[2]

Мобільний FCP:

(//div[@class='metric-value']//text())[1]

Перша затримка мобільного введення (FID):

(//div[@class='metric-value']//text())[2]

Час завантаження першого контенту для мобільних:

(//div[@class='lh-metric__value']//text())[1]

Час завантаження достатньої частини контенту для мобільних:

(//div[@class='lh-metric__value']//text())[4]

Індекс швидкості завантаження для мобільних:

(//div[@class='lh-metric__value']//text())[1]

Час закінчення роботи ЦП для мобільних:

(//div[@class='lh-metric__value']//text())[5]

Час завантаження для взаємодії для мобільних:

(//div[@class='lh-metric__value']//text())[3]

Приблизний час затримки при введенні для мобільних:

(//div[@class='lh-metric__value']//text())[6]

Деталі процесу можна дізнатися тут:
https://www.screamingfrog.co.uk/web-scraping/
Є більш новий спосіб зробити це через оновлену версію Screaming Frog SEO Spider 12.6.
 
 
 
Для цього потрібно відвідати сайт, натиснути отримати ключ
 
API Google page speed
І ввести його в поле Screaming Frog SEO Spider 12.6 як на скріншоті
 
Screaming Frog SEO Spider 12.6
 
і все, можна перевіряти і отримувати потрібні дані про оцінку швидкості завантаження сторінки.

Перевірити через Google Аналітикові

Якщо у вас є доступ до analytics.google.com вашого сайту, ви зможете виміряти швидкість завантаження всіх ваших сторінок.

Група звітів "Швидкість завантаження сайту" дозволяє зрозуміти, наскільки швидко завантажується ваш сайт і наскільки оперативно він реагує на дії користувачів. Така статистика дозволяє оптимізувати сайт і стежити за результатами таких змін.

Звіт "Швидкість завантаження сайту" дозволяє оцінити час реакції ресурсу за трьома основними показниками:

  1. Час завантаження сторінки

  2. Швидкість виконання або час завантаження будь-якого звернення

  3. Швидкість, з якою браузер обробляє документ

analytics.google.com
 
analytics.google.com page speed
 

Почитати додаткову документацію можна тут:

https://support.google.com/analytics/answer/1205784?hl=ru

Що говорить Google?

Google говорить, що останнім часом швидкість роботи сайту вважається одним з найважливіших факторів, який впливає на його загальну оцінку .
З огляду на, що користувачів, які відвідують сайт за допомогою мобільних пристроїв, стає все більше – Google націлений на те, щоб задовольнити їхні потреби. Адже якщо контент на мобільному пристрої буде завантажуватися досить довго, користувачі будуть часто залишати такі сторінки, не чекаючи завантаження. Сайт, який швидко завантажується, буде завжди мати перевагу перед сайтом, який завантажується повільніше 3-х секунд.

Ресурси для перевірки завантаження сторінки

  1. https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/
  2. https://tools.pingdom.com/
  3. https://www.webpagetest.org/
  4. https://gtmetrix.com/
  5. https://analytics.google.com/

Висновок

Швидкість впливає і на SEO-просування. Тому, показники PageSpeed Insights варто перевіряти раз на тиждень-місяць, а також виправляти код і налаштування сервера. Важливо перекладати сайти на CDN. Особливо це стосується таких сайтів, як каталоги або інтернет-магазини. Використовуйте різні сервіси для перевірки швидкості сайту, так як на один сервіс покладатися не варто – він не дає цілісності всієї картини. Про те як поліпшити показники швидкості завантаження буде окрема статися.

 


 

Замовляйте хостинг і вибирайте домен в компанії «Хостинг Україна».

У нас якісний і надійний сервіс, зручне система управління через адмін-панель, інтелектуальні системи захисту і технічна підтримка , Яка допоможе вирішити всі виникаючі питання в будь-який час доби.

Наші ціни: SSD хостинг від 1$, VPS на SSDвід 12$, Cloud (хмарний) хостинг від 3$, Хмарний VPS від 6$.

Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і ми подбаємо про технічну сторону вашого бізнесу.