Що таке https? І навіщо він потрібен кожному сайту

 1. Чим відрізняються HTTP від HTTPS?
 2. Навіщо потрібно використовувати HTTPS?
 3. У яких випадках необхідний сертифікат HTTPS?
 4. Що потрібно для переходу сайту на HTTPS?

Колись давно, на зорі виникнення Інтернету, в світі існувало безліч окремих незалежних мереж. Кожна мережа використовувала свій набір правил для обміну інформацією між комп'ютерами, з яких вона складалася.

Трохи пізніше групи таких правил стали називати протоколами передачі даних і мережевими протоколами. Мережі росли і протоколи унифицировались, щоб було зручно зв'язувати все більше і більше комп'ютерів.

Коли ж з'явилися перші сторінки сайтів і документи в форматі HTML, передача та обробка даних з них стала здійснюватися за допомогою невеликої кількості протоколу, куди увійшов і HTTP. Стандарт мережевого протоколу, розроблений Тімом Бернерс-Лі на початку 1990-х років, дозволяв веб-браузерів і серверів швидко обмінюватися даними, використовуючи методи запитів та шляхи URL посилань. Потім з'явилися хакери – а з ними і нові засоби захисту - протокол HTTPS і сертифікати SSL.

Чим відрізняються HTTP від HTTPS?

Чим відрізняються HTTP від HTTPS?

 

Що таке HTTP?

Повна форма запису HTTP - протокол передачі гіпертексту. HTTP пропонує набір правил і стандартів, які визначають, яким чином будь-яка інформація може передаватися в World Wide Web. За своєю суттю HTTP є прикладним протоколом і надає стандартні правила для взаємодії трьох категорій - веб-браузерів (клієнтів), серверів і проксі-серверів.

Сам HTTP побудований поверх набору протоколів TCP. HTTP використовує структурований текст гіпертексту, який встановлює логічний зв'язок між вузлами, що містять текст. Він також відомий як «протокол без збереження стану», оскільки кожна команда виконується окремо, без використання посилання на попередню команду запуску.

Що таке HTTPS?

HTTPS розшифровується як Hyper Text Transfer Protocol Secure. Це дуже просунута і безпечна версія HTTP. використовується порт №. 443 для передачі даних. Це дозволяє створити безліч безпечних транзакцій шляхом шифрування всієї зв'язку за допомогою SSL. За своєю суттю HTTPS - це комбінація протоколів SSL / TLS і HTTP. Він забезпечує зашифровану і безпечну ідентифікацію мережевого сервера.

HTTP також дозволяє створювати безпечне зашифроване з'єднання між сервером і браузером. Він пропонує двосторонню безпеку даних. Це допоможе вам захистити потенційно конфіденційну інформацію від крадіжки.

Навіщо потрібно використовувати HTTPS?

HTTP дозволяє створювати безпечне зашифроване з'єднання між сервером і браузером. Він пропонує двосторонню безпеку даних, яка в 21 столітті вже не вважається досить надійною. Це допоможе вам захистити конфіденційну або цінну інформацію від звичайної або фейковий крадіжки і дешифрування, але такий захист не встоїть перед професіоналами.

У протоколі ж HTTPS транзакції SSL узгоджуються з допомогою алгоритму шифрування на основі ключів. Цей ключі, які використовують принцип розкладання на прості множники - вони зазвичай мають 64 або 128 біт. Деякі транзакції можуть здійснюватися з підвищеною безпекою і ключами на 256 або 512 біт – або навіть 2048 біт.

Таким чином, рівень захисту HTTPS забезпечує будь-які суворі вимоги – наприклад, паролі до особистих банківських рахунків або аккаунтів.

Переваги HTTP:

 • HTTP може бути реалізований з іншим протоколом в Інтернеті або в інших мережах.

 • HTTP-сторінки зберігаються в комп'ютерних і інтернет-кешах, тому вони швидко доступні.

 • Незалежно від платформи, протокол дозволяє крос-платформенне портирование

 • Не потребує підтримки під час виконання

 • Можна використовувати через брандмауери! Можливе використання глобальних програм

 • Протокол не орієнтований на з'єднання, отже, немає мережевих накладних витрат на створення і підтримку стану сеансу і безперервну передачу інформації.

Переваги HTTPS:

 • У більшості випадків сайти, що працюють по протоколу HTTPS, матимуть перенаправлення. Отже, навіть якщо ви введете HTTP://, він буде перенаправлений на https через захищене з'єднання.

 • Протокол дозволяє користувачам виконувати безпечні транзакції електронної торгівлі, такі як онлайн-банкінг.

 • Технологія SSL захищає будь-яких користувачів і підвищує довіру до ресурсу.

 • Незалежний орган перевіряє особу власника сертифіката. Таким чином, кожен SSL-сертифікат містить унікальну аутентифицироваться інформацію про власника сертифіката.

Обмеження HTTP:

 • Ні конфіденційності, тому що кожен може бачити контент

 • Цілісність даних є великою проблемою, так як хтось може змінити вміст. Ось чому протокол HTTP є небезпечним методом, так як не використовуються серйозні методи шифрування.

 • Той, хто перехоплює запит, може отримати ім'я користувача і пароль.

Обмеження HTTPS:

 • Протокол HTTPS не може зупинити крадіжку конфіденційної інформації зі сторінок, кешованих в браузері

 • Дані SSL можуть бути зашифровані тільки під час передачі по мережі. Таким чином, він не може захистити текст в пам'яті браузера

 • HTTPS може збільшити обчислювальні і мережеві витрати клієнта.

У яких випадках необхідний сертифікат HTTPS?

Сертифікат SSL шифрує дані, які передаються з комп'ютера користувача на цільовий ресурс і назад. Кожен раз, коли користувач вводить інформацію на вашому сайті, SSL гарантує, що він може безпечно переміщатися зі свого браузера на ваш веб-сервер.

Що це означає для власників ресурсів? Сайти спілкуються зі своїми клієнтами для обміну інформацією, щоб люди могли безпечно купувати товари або послуги через Інтернет. Додавання SSL-сертифіката створює безпечне з'єднання для таких видів діяльності. Найважливіше, що потрібно зрозуміти про SSL - це те, що все, що повинно бути захищене в мережі, має перебувати під захисною парасолькою SSL-сертифіката.

Ви можете піти на все, щоб підвищити безпеку свого сайту, але без SSL цього навряд чи буде достатньо. Веб-сайт може працювати в режимі онлайн без сертифіката SSL, але ви повинні запитати себе, чи хочете ви ризикнути тим, що він щомиті піддається злому? Думаю ні.

Колись було досить покладатися виключно на базові антивірусні програми і брандмауери для захисту бізнесу і домашнього комп'ютера. Зараз це не так - сьогоднішні користувачі засипані шкідливим ПЗ. Забезпечення довіри і впевненості клієнтів у безпеці в 21 столітті реалізується саме сертифікатом SSL.

Отримати сертифікат можна у спеціалізованого постачальника, або звернувшись в техпідтримку вашого хостингу. Різні типи сертифікатів коштують від 20 $ до 200 $ і можуть відрізнятися за рівнем криптографічного захисту й використовуваному коду.

Що потрібно для переходу сайту на HTTPS?

На перший погляд, перехід з http на https досить простий:

 • Придбати сертифікат SSL,

 • Встановіть сертифікат SSL на хостинг-аккаунт вашого сайту,

 • Переконайтеся, що всі посилання на веб-сайти змінені з http на https, щоб вони не переривалися після перемикання перемикача https.

 • Налаштуйте перенаправлення 301 з HTTP на HTTPS.

При перенаправлення пошукові системи отримують повідомлення про зміну адрес вашого сайту, а кожен, хто додасть сторінку в закладки на вашому сайті, автоматично перенаправляється на адресу https після натискання перемикача.

На перший погляд все просто. Однак, завдяки величезній кількості опцій, пропонованих постачальниками сертифікатів SSL, і пакетів, пропонованих хостингових компаній, цей простий процес може стати дуже заплутаним.

Вирішення ситуації не сприяє і той факт, що для переходу сайту з http на https потрібно більше технологій, ніж віддає перевагу більшість представників малого бізнесу. Для їх правильного підключення зазвичай потрібні послуги веб-адміністратора.

Але все ж вам слід пам'ятати – протокол HTTPS і сертифікат SSL для бізнес-сайту важливий не менше, ніж ліцензія для приватного підприємництва. Правильне використання сертифікатів SSL допоможе захистити ваших клієнтів, завоювати їхню довіру і, в підсумку, отримати більший прибуток і динамічний розвиток інтернет-ресурсу.

 


 

Замовляйте хостинг в компанії “Хостинг Україна” . У нас Ви зможете підібрати той пакет послуг, який максимально відповідатиме потребам вашого бізнесу.

Якісний і не дорогий SSD хостинг від 1$, VPS на SSD від 12$, Cloud (хмарний) хостинг від 3$, Хмарний VPS від 6$. Виділений сервер або dedicated server.

Просто виберіть домен , Хостинг та встановіть потрібну CMS в один клік.

Ми пропонуємо найкращий віртуальний хостинг для сайтів на Joomla , Wordpress та інших популярних CMS з підтримкою PHP, Perl, MySQL.

У нас цілодобова технічна підтримка , Яка допоможе вирішити будь-які запитання щодо хостингу або домену.