Що таке 504 помилка?

Кожен з нас час від часу стикається з помилкою 504. Це завжди несподівано і ми завжди ставимо питання: Що сталося? Яка причина виникнення цієї помилки? На що вона вказує? Давайте розбиратися.

504 Gateway Timeout - означає, що веб-сервер не зміг у встановлений ліміт часу повернути необхідний HTTP-відповідь.

Можливі причини виникнення 504 помилки:

  1. Різкий стрибок навантаження на сайті, коли сервер не встигає відповідати на всі вхідні запити. У цьому випадку формується черга із запитів, а через деякий час зв'язок з сервером перерветься і він видасть 504 помилку. Причин для такого стрибка навантаження може бути кілька. Можливе різке зростання відвідуваності сайту клієнтами, наприклад якщо на сайті діє цікаве акційна пропозиція або розпродаж, так само до такого результату може привести одночасне завантаження на сайт великого обсягу контенту, наприклад при імпорті товарів з CSV- або XML- файлу. Крім цього велике зростання навантаження може створити вірус і звичайно ж DDoS-атака.

  1. Перевищення ліміту використовуваної оперативної пам'яті і процесорних хвилин. Максимальний обсяг ресурсів, який можна використовувати передбачений тарифом віртуального хостингу, а перевищення встановленого ліміту призведе до того, що сервер видасть 504 помилку.

  1. Робота неоптимізованих скриптів, плагінів і доповнень, які для своєї роботи підтягують інформацію зі сторонніх ресурсів. У разі якщо на стороні стороннього ресурсу виникнуть складності, то це може привести до виникнення 504 помилки, так як сайт не зможе підтягти потрібну для свого функціонування інформацію.

Способи усунення 504 помилки

Перше, що варто зробити при виникненні 504 помилки, так це проаналізувати свої дії до того, як ця помилка з'явилася. Можливо Ви запустили рекламу про розпродаж чи завантажували велика кількість контенту одночасно.

Або, наприклад, Ви оновлювали движок сайту, встановили новий плагін або тему, в цьому випадку є сенс відкотити поновлення до попередньої версії або видалити встановлені додатки і шаблони, підключившись до файлової системи сайту через FTP – можливо в цьому буде рішення.

Але часто причина виникнення 504 помилки менш очевидна і краще, що можна зробити, це написати про проблему в службу технічної підтримки хостера, а можливо і в техпідтримку розробника движка, якщо Ваш сайт працює на платному продукті такому як 1С-Бітрікс, UMI.CMS , NetCat CMS, або у Вас встановлений платний скрипт.

У разі, якщо причина виявиться в тому, що Ваш проект виріс на стільки, що Ви перевищуєте ліміт використовуваного ресурсу серверного заліза, наданого хостером, найкращим рішенням для ситуації, що склалася буде переїзд на виділений сервер або VPS. У цьому випадку Ваш сайт буде більш стійкий до високих навантажень, а шансів зіткнутися з 504 помилкою значно менше.

Вплив 504 помилки на просування сайту

Для просування сайту дуже важлива безперебійна робота вашого ресурсу і на те є кілька причин.

Перше, це те, що якщо потенційний клієнт зайшовши на Ваш сайт (інтернет-магазин, сайт з надання послуг і ін.) Побачить 504 помилку, є висока ймовірність, що Ви його втратите, так як він швидше зможе знайти необхідну для нього інформацію або товар у ваших конкурентів.

По-друге, якщо говорити про seo-продвижени то стабільна робота сайту є ще важливішим . Адже якщо сайт час від часу недоступний під час відвідин його пошуковим роботом, це відразу призводить до падіння позицій сайту, що негативно позначається на показниках по seo-просування.

Висновки

Для стабільної роботи Вашого веб-ресурсу і для його процвітання важливо звести до мінімуму всі ймовірності виникнення 504 помилки. Тому ми порадимо вибирати надійного хостера, а щоб зробити вірний вибір читайте відгуки реальних клієнтів з багаторічним досвідом користування послугами.

Великі хостингові компанії зможуть відображати DDoS-атаки, гарантувати більшу стабільність роботи вашого сайту і нададуть більший вибір тарифних пакетів і послуг, серед яких завжди можна вибрати саме той, який оптимально підійде саме під технічні параметри вашого веб-ресурсу.

А підбираючи тариф враховуйте яка його мета, яка запланована навантаження і як швидко буде рости аудиторія. Ну а якщо сумніваєтеся в правильності свого вибору, звертайтеся в технічну компанію хостера і кваліфікований ІТ фахівці допоможуть Вам вирішити цю задачу.

Замовляйте хостинг  и вибирайте домен в компанії «Хостинг Україна».

У нас якісний і надійний сервіс, зручне система управління через адмін-панель, інтелектуальні системи захисту і технічна підтримка , Яка допоможе вирішити всі виникаючі питання в будь-який час доби.

Будь тариф нашого хостингу підійде для Wordpress. Ви можете вибрати саме той пакет, який максимально відповідає потребам вашого проекту: SSD хостинг, VPS на SSD, Cloud (хмарний) хостинг, хмарний VPS. Виділений сервер або dedicated server.

Ми розробили систему автоматичного тестування сайту, це дасть Вам можливість перевірити десятки показників і налаштувань сайту і домену. Перевірить правильність параметрів конфігураційного файлу WordPress, підключення до бази даних, налаштувань тим і модулів. Перевірить, чи правильно встановлена параметра php_memory_limit.

Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і ми подбаємо про технічну сторону вашого бізнесу.