|
svarmax.com.ua
15.02.2025 12:01
-1
|
Доброго дня! Я хотів би звернутися з важливим питанням щодо безпеки делегованого доступу на хостингу. На даний момент власник акаунта, передаючи делегований доступ програмісту, не може обмежити його права. Зокрема, немає можливості закрити доступ до файлового менеджера або окремих розділів акаунта. Це створює серйозну загрозу безпеці, оскільки були випадки, коли програмісти використовували файловий менеджер для завантаження шкідливих PHP-скриптів, що дозволяли їм редагувати базу даних, отримувати доступ до конфіденційної інформації або завантажувати віруси. На фрілансі більшість программістів потребують саме делігованний доступ, тому що це швидше, та не потребує власника якихось знань ФТП. Чому це важливо?
Що я пропоную?
Я знаю як мінімум три випадки, коли власників сайтів обманювали (так як 90% незнають що таке ФТП, а по делігувати це 1хв, тільки вписати пошту і все можуть), отримували делегований доступ та завантажували віруси або шкідливі PHP-файли. А потім або шантажувати, або щє щось. Це дуже серйозна проблема, яка може загрожувати безпеці не лише окремих сайтів, а й усього сервера. Буду вдячний за вашу допомогу або рекомендації щодо того, як можна додатково захистити файловий менеджер від зловмисників. Дякую за увагу! Чекаю на вашу відповідь. |
|
Сергей М.
15.02.2025 12:29
3
|
Перш за все не ясно навіщо доступ програмісту якщо він не може нічого виправити в файлах... Рекомендації:
|
|
svarmax.com.ua
15.02.2025 13:45
0
|
Дуже дякую за відповідь. Доступ програмісту дається не ФТП, а делігуванням у випадку якщо потрібно налаштувати хостінг (Мемкеш і все таке для швидкості загрузки). Тільки для файлів кращє давати ФТП - це звичайно. Але ж багато хто з клієнтів які незнають про ФТП просто розшарюють делігування аккаунту і все. так швидше. Файл менеджер не логірується ніяк :( навіщо він взагалі потрібен у делігованному доступі незрозуміло, для файлів є ФТП |
|
SydorovLeonid
15.02.2025 13:51
0
|
Тоді потім ще потрідно буде заборонити доступ до налаштування FTP, а також до SSH. |
|
svarmax.com.ua
15.02.2025 14:03
0
|
Через SSH я так розумію теж можна багато чого зробити. Тоді і його прибирати у делігованному доступу :) Може ще багато чого є, за що я в не вкурсі. Але було взломано саме так через делігованний доступ, коли про це незнав (А незнають думаю майже всі) . Залили файл доступу mysql, зайшли до БД і видалили інфу. Потім файл видалил, що я навіть не дізнався, так як немає логів файл менеджеру. |
|
svarmax.com.ua
15.02.2025 14:09
0
|
Повинен бути власник аккаунту з усіма правами, а делігований доступ з обмеженними правами, або повним його контролем. Делігованним доступом зловмисники і користуються на фрілансі. Вмовити замовника дати делігування, це дуже легко, майже ніхто невкурсах про шкоду. А далі вже є випадки що шантажують, або просять гроші за повернення сайту. Так - давати делігування - це відповідальність власника. Але можна ж подбати про незнаючих власників, котрим був і я. |
|
Сергей М.
15.02.2025 14:24
0
|
Делегуванням ви добровільно надали повний доступ. Слово "взлом" в даному контексті точно недоречне. Стосовно знання чи незнання можна відповісти відомою фразою: "Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності." Логування дій в файлменеджері можливо була б корисна функція, але не панацея. Що заважає залити шелл і далі виконувати будь які дії через нього(і вони не будуть логуватися файлменеджером) або той же SSH і т.д. Підбирайте правильних людей на довготривалу, стабільну співпрацю. Якщо є сумніви страхуйтеся за допомогою юридичних документів, в яких чітко прописуйте відповідальність сторін. |
|
svarmax.com.ua
15.02.2025 14:32
0
|
Так делігування це не взлом, а добровільне передавання всіх дозволів. Зловмисники цим і користуються, а багато власників про це не знають. Я так розумію що є багато способів наробити всещо завгодно. Але ж зв'язка делігування + файл менеджер зараз це самий легкий спосіб. Ви праві що потрібно підбирати программістів, але нікому неможна довіряти, навіть перевіренним. |
|
svarmax.com.ua
15.02.2025 14:39
0
|
Виберіть любого програміста на фрілансі, він якщо почує що це хостінг Юкрейн, одразу буде намагатись отримати делігованний доступ :) Буде казати що це на 5хв, потім закриєте і т.д. Я шукав, все так і було. Те що ви говорите не користуйтесь незнайомими людьми, а тільки перевіринними програмістами - правильно. Але ж багато хто незнає про це. З таким висновком можна сказати не варто взагалі онлайн бізнес робити, якщо не розумієшься на захисті :) Дякую за відповідь |
|
Kavabanga
24.02.2025 20:43
0
|
Прочитав цей тред – це якийсь цирк :D Людина абсолютно логічно звернула увагу на критичний недолік у механізмі делегованого доступу, запропонувала варіанти його виправлення, але замість конструктивного діалогу Сергій включає класичну тактику "винен сам користувач" і у традиційно хамській манері несе діч. Причому, навіть не намагається розглянути проблему, натомість спочатку несе очевидні поради ("робіть бекапи", "користуйтеся git"(ага, стейджинг на шаред хостінгу дуже зручний)), а потім відверто перекладає відповідальність на власника акаунта, якого поставили в умови відсутності базових механізмів контролю доступу. Розбираємо брєд по пунктах:
Тобто користувач вказав на реальну проблему - йому почали розповідати очевидні банальності замість того, щоб визнати недолік і хоча б дати нормальну відповідь, чому не можна додати обмежені права і зробити як це вже є у нормальних провайдерів. 🤡🤡🤡 Потужно, пане Сергій. |
|
karlov
24.02.2025 22:29
0
|
Є низка спірних моментів, для яких не так просто знайти рішення. З приводу того, що власники хостинг-акаунтів не усвідомлюють наслідків надання делегованого доступу і що шахраї вмовляють їх надати такий доступ. Припустимо, буде не один, а два або більше рівнів доступу. Ті самі шахраї можуть так само вмовити власника надати доступ рівнем вище, придумавши для цього якусь причину, що звучить переконливо (наприклад, для роботи кешування потрібно внести зміни у файли). З приводу вимкнення файл-менеджера. Якщо його вимкнути, залишається доступ по FTP і SSH. Якщо вимкнути і їх, то залишиться доступ до адмін-панелі сайту (складно уявити, що у розробника не буде доступу навіть до неї і разом з цим він просить доступ до налаштувань сайту на хостингу), а це вже дає теоретичну можливість завантажити на сайт якийсь код (наприклад, у вигляді плагіна або теми) і використати його в подальшому для шкідливих дій. З приводу лога файл-менеджера. Знову ж таки, залишається доступ через FTP і SSH, а також адмін-панель сайту, що дасть можливість за бажання виконати дії в обхід лога. Загалом, сама ідея ніби як здорова і зрозуміла, але є відчуття, що це створить лише ілюзію безпеки. |