2.9.1.1. Безкоштовний сертифікат від Let's Encrypt

Let's Encrypt — автоматизований центр сертифікації, який забезпечує безкоштовні SSL-сертифікати для сайтів. Метою даного проекту є підвищення рівня безпеки сайтів повсюдно, так як протокол HTTPS дозволяє передавати дані від клієнта до сервера в зашифрованому вигляді, що не дає можливості отримати ці дані третім особам.

Сертифікат виписується повністю автоматично, але вимагає деяких базових знань в області адміністрування серверів. На нашому хостингу встановлення Сертифікат ще простіше і не вимагає додаткових знань, достатньо лише подати запит на встановлення. Для нових сайтів сертифікат встановлюється автоматично протягом деякого часу після їх створення, якщо всі дотримані всі умови для його отримання.

В процесі установки сертифіката Let's Encrypt проводить перевірку та затвердження доменного імені і сайту шляхом відправки серії запитів або за допомогою DNS-запісей. Детальніше процес випуску / відкликання сертифікатів описаний на офіційному сайті.

Сертифікати від Let's encrypt мають ряд відмінностей від платних сертифікатів:

 • Фінансова гарантія — компанія Let's Encrypt є некомерційною і не надає будь—якої компенсації в разі злому сертифіката. Сторонні компанії в більшості своїй надають певні компенсації в разі виникнення проблем в безпеці їх сертифікатів.
 • Безпека — сертифікати від Let's Encrypt мають лише DV—перевірку (Domain Validation), за якої перевіряється лише доменне ім'я. Сторонні центри сертифікації можуть випускати сертифікати, які мають додаткові рівні перевірки, наприклад, OV SSL (Organization Validation) та EV SSL (Extended Validation), тим самим надаючи більш високу безпеку та особливий вид сертифіката у браузерному рядку (відображення залежить від браузера).
 • Термін дії сертифіката — SSL—сертифікати від Let's Encrypt мають термін дії в 90 днів, після чого його потрібно отримувати заново. Сторонні компанії надають сертифікати на термін від 1 року. (У нашій панелі управління передбачений короткий термін дії SSL від Let's Encrypt і до його закінчення на сайт встановлюється новий сертифікат, тим самим забезпечуючи постійну наявність актуального сертифікату.)
 • Підтримка платіжних систем — сертифікат від Let's Encrypt використовує технологію SNI (Server Name Identification), яка дозволяє встановити безліч сертифікатів на один IP—адреса. Велика кількість платіжних систем не працює з цією технологією, через що може не бути можливості підключити такі платіжні системи на сайті для проведення електронних платежів.

Важливі моменти:

 • Автоматична встановлення сертифікату доступна тільки для сайтів на звичайному та бізнес-хостингу.
 • Запит на установку сертифіката обробляється автоматично, зазвичай на це потрібно не більше години.
 • Для піддоменів одного домену можна виписувати не більше 20 сертифікатів на тиждень.
 • Сертифікат виписується на 3 місяці і автоматично продовжується при дотриманні описаних нижче умов.
 • Можливість автоматичної установки сертифіката недоступна для сайтів, розміщених на VPS, виділених серверах або хостингах інших компаній.
 • Сертифікат не можна виписати для піддоменів з символом _ в назві.
 • Якщо у сайту додано 10 або більше піддоменів (включаючи www), для нього можна виписати тільки wildcard-сертифікат.

Умови отримання сертифікату для домену або піддомену:

Якщо у сайту є псевдоніми, Які повинні бути включені в сертифікат, для них повинні повинні бути дотримані ті ж умови.

Умови отримання wildcard-сертифікату:

Якщо завданням є отримання wildcard-сертифіката, перед подачею заявки на установку включите обробку запитів до неіснуючих піддоменів.

 1. Відкрийте настройки SSL.
 2. Натисніть на кнопку установки сертифіката:
  Якщо сертифікат не встановлено, то на вкладці «Безкоштовний сертифікат Let's Encrypt» натисніть «Встановити»:
  Якщо вже є встановлений сертифікат, але потрібно виписати новий сертифікат від Let's Encrypt, То натисніть «виписати тільки Let's Encrypt сертифікат»:
  У разі отримання повідомлення про необхідність надсилання домену на IP хостинг-акаунта ознайомтеся з цією інформацією.
 3. Якщо у сайту є псевдоніми, Вкажіть, чи потрібно включати їх адреси в сертифікат:
  Якщо псевдонім один:
  Якщо псевдонімів кілька:
  Якщо встановлюється wildcard-сертифікат:
 4. Чекайте виконання заявки:
Зміст