2.18.1. Антивірус

На хостингу використовується антивірус нашої власної розробки. База сигнатур регулярно оновлюється і поповнюється нашими фахівцями, дозволяючи знаходити як нові загрози, так і старі, які раніше виявити не вдавалося.

Антивірус знаходиться в розділі «Хостинг → антивірусний захист»:

Примітки:

  • Подавати запит на сканування можна не частіше 1 разу на годину. Якщо попереднє сканування виконувалося менше години назад, кнопка запуску буде недоступна (буде сірою, а не зеленою).
  • Вміст архівів не перевіряється.

Для запуску сканування натисніть «Виконати перевірку файлів аккаунта»:

Якщо в результаті сканування в хостинг-акаунті буде виявлений шкідливий код, на пошту облікового запису буде відправлено лист зі списком заражених і шкідливих файлів, ця інформація буде доступна в розділі антивірус, де буде виведена у вигляді звіту:

У звіті антивірусної перевірки є дві вкладки:

  • Результати пошуку шкідливих файлів. Під шкідливими файлами маються на увазі файли, весь вміст яких складається з шкідливого коду. Такі файли слід видаляти повністю.
  • Результати пошуку заражених файлів. Під зараженими файлами маються на увазі файли, у яких шкідливим кодом зазвичай є лише окремі фрагменти. Повністю видаляти такі файли не бажано, якщо є можливість позбутися тільки від частини коду, зазначеного як шкідливий.

У списку для кожної вкладки відображаються:

  • Повний шлях до зараженому файлу. При натисканні на нього файл відкриється в файл-менеджері у вбудованому редакторі.
  • Кнопка «Показати», За допомогою якої можна швидко переглянути вміст зараженого файлу і зазначену ділянку коду, який потрапив під сигнатуру.
  • Дата останньої зміни зараженого файлу.
  • Інформація про можливе джерело зараження.

При наявності шкідливого коду для хостинг-аккаунта автоматично встановлюється ряд обмежень:

Для видалення вірусів варто скористатися цієї інструкцією.

Після очищення хостинг-аккаунта необхідно запустити повторну антивірусну перевірку. Якщо загрози не будуть виявлені, встановлені обмеження знімуться автоматично. Після зняття обмежень буде потрібно приблизно 15 хвилин на набуття чинності змін до силу.

Якщо ви виявили шкідливий код, який наш антивірус не знаходить, можете передати нам інформацію, сформувавши запит в техпідтримку. До запиту прикладіть архів з файлами, імовірно є шкідливими.

Для отримання додаткових відомостей можна використовувати стороннє антивірусне ПЗ для сайту, наприклад утиліту PHP Antimalware Scanner.

Зміст