В налаштуваннях оптимізації сайту використовуються фільтри модуля Google PageSpeed. Він встановлений на хостингу за замовчуванням і призначений для прискорення відображення сторінки в браузері. Документація даного модуля розміщена на офіційному сайті.
Швидкість роботи сайту - один з найважливіших факторів, на який звертають увагу сучасні відвідувачі. Затримки в відображенні сайту викликають роздратування, негативно впливають на ранжування в пошукових системах і знижують доходи комерційних сайтів. З точки зору відвідувача на швидкість роботи сайту впливають два основних параметри: швидкість формування сторінки на сервері і швидкість відображення сторінки браузером. Для прискорення формування сторінок на серверах ми використовуємо сучасне обладнання і тонке налаштування програмного забезпечення. Також нашим клієнтам доступні інструменти, що дозволяють прискорити ще й швидкість відображення сторінки в браузері відвідувача, всього лише внісши зміни в налаштування свого сайту.
Велику частину часу при відображенні сторінки браузером займає завантаження додаткових елементів сторінки - зображень, JavaScript і CSS. Практично всі теми оформлення популярних CMS використовують JavaScript-фреймворк з десятком плагінів і безліччю CSS-стилі. Загальний обсяг завантажуваних відвідувачем даних при цьому нерідко перевищує 500 КБ, а кількість запитів до сервера для відображення однієї сторінки становить кілька десятків. Це негативно позначається на швидкості завантаження сторінки у відвідувача.
Існує кілька методик, використовуючи які можна підвищити швидкість відображення сайту в браузері клієнта:
Знизити кількість запитів до сервера, обсяг переданих даних і ефективність їх стиснення можна шляхом об'єднання декількох файлів в один і видалення зайвих коментарів і прогалин. У разі, якщо на сайті багато графіки в нижній частині сторінок (яку видно тільки при прокручуванні), корисною може виявитися відкладена завантаження зображень. Для прискорення рендеринга сторінки необхідно налаштувати правильний порядок підключення CSS- і JavaScript-файлів, і, можливо, перенести дрібні CSS в HTML-код. Якщо на сторінках активно використовуються елементи з інших сайтів (лічильники відвідуваності, віджети соцмереж, чати онлайн-допомоги), попередній резолвінг DNS-імён цих ресурсів може підвищити швидкість їх завантаження в сучасних браузерах. Виконати такого роду оптимізацій можна за допомогою налаштувань PageSpeed. Все оптимізації виконуються «на льоту», без необхідності внесення змін до коду сайту.
Модуль PageSpeed працює і по протоколу HTTPS. Коли для сайту налаштований редирект з HTTP на HTTPS (або навпаки) за допомогою .htaccess, Можуть виникати проблеми з обробкою контенту модулем PageSpeed по HTTPS. Щоб виправити ситуацію, необхідно видалити директиви редиректу з .htaccess і замість них включити потрібний редирект в налаштуваннях сайту.
Кешування дозволяє браузеру зберегти копію статичного файлу на комп'ютері відвідувача і не звертатися за ним на сервер при повторному відвідуванні. Однак це створює незручності розробникам, оскільки зміни в цих файлах відвідувачі будуть бачити з затримкою на час кешування. Для уникнення цієї проблеми в PageSpeed присутні параметри розширеного кешування зображень, стилів і скриптів. У разі їх використання в URL статичних файлів додається хеш їх вмісту, який змінюється при редагуванні файлу. Таким чином досягається тривалий кешування з можливістю вільно вносити зміни.
Щоб налаштувати PageSpeed, виконайте наступне:
*/jquery.js
або */static*
.*
, наприклад */content*
.a-z 0-9 - . _ / *
.Щоб додати URL в виключення PageSpeed, виконайте наступне:
Щоб очистити кеш PageSpeed, виконайте наступне:
Щоб повністю відключити PageSpeed, виконайте наступне: