2.2.4. Redis

Redis (REmote DIctionary Server) — це швидке сховище даних типу «ключ-значення» в оперативній пам'яті. Redis за рахунок своєї простоти і високої швидкості роботи застосовується для організації кешування, управління сесіями, систем «видавець-передплатник» і інших завдань, що вимагають максимальної продуктивності. На відміну від Memcache(d), Redis дозволяє зберігати не тільки рядки, а й масиви, словники, безлічі без повторів, відсортовані безлічі і інші структури даних. Також він підтримує транзакції (коли або послідовно виконуються всі операції, або жодної), пакетну обробку команд (спочатку виконується ряд команд, потім виходить ряд результатів)

Важливі моменти:

  • Замовлений обсяг виділяється на весь хостинг-аккаунт без поділу по сайтам. В рамках звичайного хостингу максимальний сумарний обсяг дорівнює 512 МБ (на бізнес-хостингу під Redis можна виділяти до 1/4 обсягу доступної за тарифом оперативної пам'яті).
  • На бізнес-хостингу Redis замовляти не потрібно. Він доступний безкоштовно в рамках виділеного за тарифом обсягу оперативної пам'яті.
  1. Відкрийте розділ «Хостинг ».
  2. У блоці «Додаткові сервіси» натисніть «Redis»:
  3. У випадаючому списку виберіть потрібний обсяг пам'яті і натисніть «Замовити» (Якщо система повідомить про наявність неоплаченого замовлення, в тексті цього повідомлення натисніть «скасувати», Після чого повторіть замовлення):
  4. Якщо послуга замовляється вперше, пропустіть цей крок, щоб скористатися безкоштовним 7-денним тестовим періодом. В іншому випадку оплатіть автоматично сформований рахунок будь-яким з доступних способів і дочекайтеся зарахування оплати.
  5. Зачекайте приблизно 30 хвилин, поки активується послуга.
  6. Налаштуйте Redis на потрібних сайтах.

Примітка

Для роботи з Redis з PHP на хостингу встановлений PHP-модуль Redis.

Увага!

На бізнес-хостингу слід враховувати, що якщо в настройках Redis вибрано максимальне значення пам'яті, але частина пам'яті витрачається іншими скриптами, то модуль не зможе спожити всю обрану в налаштуваннях пам'ять і буде перезаписувати найстаріші дані в кеші. Тому при налаштуванні рекомендується частина пам'яті резервувати для роботи скриптів.

Щоб з'єднатися з сервером Redis потрібно використовувати адресу сокета, зазначений в розділі «Статистика Redis»:

Інструкції по налаштуванню Redis в різних CMS і фреймворки:

Примітка

Протестувати роботу Redis можна цим скриптом.

Примітка

Інформація оновлюється при кожному відкритті сторінки статистики в панелі управління.

Для перегляду статистики використання Redis в розділі «Хостинг » в блоці «Додаткові сервіси» натисніть «Статистика Redis»:

Приклад статистики:

Очистити кеш Redis можна декількома способами:

  • Через панель управління — використовуйте кнопку «Очистити кеш» в правому верхньому куті статистики.
  • Через Telegram-бота — в меню бота виберіть «Хостинг → Хостинг -аккаунт → ваш хостинг-аккаунт → Очистити кеш → Очистити кеш Redis».
Зміст