2.2.3. Memcache(d)

Memcache (d) — сервіс кешування даних в оперативній пам'яті. Розроблено для прискорення веб—додатків шляхом нівелювання зайвого навантаження на базу даних. Дозволяє зберігати пари ключ—значення в пам'яті для невеликих обсягів даних (рядки, об'єкти), отриманих з бази даних, викликів API, Попереднього формування контенту веб—сторінок (всі, що вимагає зайвого часу на виконання і може бути закеширувалася). Простіше кажучи, Memcache (d) — це кешування сторінок сайту не на диск (або в базу даних), а в оперативну пам'ять.

Важливі моменти:

 • Замовлений обсяг виділяється на весь хостинг-аккаунт без поділу по сайтам. Максимальний сумарний обсяг дорівнює 512 МБ.
 • На бізнес-хостингу Memcache (d) замовляти не потрібно. Він доступний безкоштовно в рамках виділеного за тарифом обсягу оперативної пам'яті.
 1. Відкрийте розділ «Хостинг ».
 2. У блоці «Додаткові сервіси» натисніть «Memcache»:
 3. У випадаючому списку виберіть потрібний обсяг пам'яті і натисніть «Замовити» (Якщо система повідомить про наявність неоплаченого замовлення, в тексті цього повідомлення натисніть «скасувати», Після чого повторіть замовлення):
 4. Якщо послуга замовляється вперше, пропустіть цей крок, щоб скористатися безкоштовним 7-денним тестовим періодом. В іншому випадку оплатіть автоматично сформований рахунок будь-яким з доступних способів і дочекайтеся зарахування оплати.
 5. Зачекайте приблизно 30 хвилин, поки активується послуга.
 6. Налаштуйте Memcache (d) на потрібних сайтах.

Важливі моменти:

 • Для використання Memcache (d) в настройках сайту повинна бути встановлена версія PHP не нижче 5.2.
 • На бізнес-хостинг слід враховувати, що якщо в настройках Memcache (d) вибрано максимальне значення пам'яті, але частина пам'яті витрачається іншими скриптами, то модуль не зможе спожити всю обрану в налаштуваннях пам'ять і буде перезаписувати найстаріші дані в кеші. Тому при налаштуванні рекомендується частина пам'яті резервувати для роботи скриптів.

Щоб з'єднатися з сервером Memcache (d) потрібно використовувати адресу сокета, зазначений в розділі «Статистика Memcache».

Для роботи з сервісом, доступні PHP-модулі memcache та memcached, Тобто можна підключатися або до одного, або до іншого сокету:

Якщо сайт працює на одній з перерахованих CMS, Для настройки Memcache (d) скористайтеся відповідною інструкцією:

Протестувати роботу Memcache (d) можна цим скриптом.

Для перегляду детальної статистики використання Memcache (d) в розділі «Хостинг » в блоці «Додаткові сервіси» натисніть «Статистика Memcache»:

Приклад статистики:

З коротким описом кожного параметра можна ознайомитись у офіційної документації (англійською мовою).

Очистити кеш Memcache (d) можна кількома способами:

 • Через панель управління — використовуйте кнопку «Очистити кеш» в правому верхньому куті статистики.
 • Через Telegram-бота — в меню бота виберіть «Хостинг → Хостинг -аккаунт → ваш хостинг-аккаунт → Очистити кеш → Очистити кеш Memcache».
Зміст