2.4.1. Загальна інформація про резервне копіювання

Резервне копіювання — механізм збереження і подальшого зберігання даних хостинг—аккаунта, призначений для того, щоб в разі необхідності (порушення роботи сайту або його бази даних з будь—яких причин, починаючи від випадкового видалення важливих даних і закінчуючи зломом) у власника хостинг—аккаунта була можливість повернути дані в той стан, в якому вони були на момент створення копії.

Типи даних, для яких створюються резервні копії:

  • Аккаунт — включає в себе всі файли і каталоги хостинг—аккаунта, без баз даних. Така копія недоступна для відновлення, Однак її можна завантажити собі у вигляді архіву або отримати прямий доступ до її вмісту по FTP.
  • Сайт - вміст кореневого каталогу сайту, без бази даних. Таку копію при необхідності можна завантажити або відновити. При відновленні поточний зміст каталогу сайту замінюється даними з копії. Копії створюються тільки для сайтів і піддоменів, доданих в розділі «Мої сайти».
  • База даних — вміст бази даних. Таку копію можна завантажити або відновити. При відновленні поточний зміст бази даних замінюється даними з копії. Копії створюються для кожної з баз даних, створених в розділі «Бази даних».

Інші дані в резервних копіях не зберігається. Наприклад, настройки, що виконуються через панель управління, включаючи налаштування сайту, настройки PHP, настройки SSL, настройки домену та інші, а також вміст поштових скриньок і т.д.

Часто про резервних копіях згадують тільки тоді, коли вже все втрачено і без них роботу сайту не відновити. Саме з цієї причини ми надаємо не тільки можливість створення і зберігання копій вручну, але також і функціонал регулярного автоматичного резервного копіювання.

Терміни зберігання створених автоматично резервних копій:

  • Аккаунт і сайт — копії зберігаються за останні 12 днів, а також за початок поточного і попереднього місяця.
  • Бази даних — копії зберігаються за останні 7 днів, а також за початок поточного і попереднього місяця.

Історія операцій по створення та відновленню резервних копій зберігається за останні 10 днів.

Щодня ми копіюємо файли і бази даних кожного хостинг—аккаунта на спеціальний бекап—сервер. У цьому зацікавлені в першу чергу ми самі: в разі, якщо з нашим веб або MySQL—сервером трапиться непоправна ситуація, ми зможемо відновити з копії ваші дані не старше 24 годин. Точний час автоматичного резервного копіювання може змінюватися між хостинг—акаунтами і серверами. Копії файлів і бази даних необов'язково зберігаються в один і той же час: наприклад, копія файлів може створюватися о 2 годині ночі, а бази — в 9 ранку, або навпаки.

На наступний день ситуація повториться — ми знову створюємо резервні копії ваших даних, перезаписавши старі копії новими. І так кожного дня. Такий бекап називається снапшот (знімок файлової системи).

У проміжку між створенням снапшотов відбувається ще одне копіювання — створюються так звані регулярні бекапи. Цикл їх зберігання і перезапису більше, ніж у снапшотов, за рахунок цього з'являється більша свобода дій, так як з'являється вибір, хоч і обмежений, за який саме день відновлювати дані.

Копії можна не тільки відновлювати, А й завантажувати собі у вигляді архіву без відновлення і заміни поточного вмісту каталогу сайту або його бази даних.

Автоматичні резервні копії не створюються:

Зміст