3.6.7. Налаштування домену для Zoho Mail

Увага!

Домен повинен обслуговуватися на наших NS. Якщо домен обслуговується на сторонніх NS, дії потрібно виконувати не у нас, а в панелі їх власника.

Використовуйте пресети із групи «Zoho».

Zoho — онлайн—сервіс, що надає власний поштовий сервіс. Для його коректної роботи потрібно налаштувати домен — підтвердити його, направити на MX—записи Zoho і створити записи SPF і DKIM.

 1. Авторизуйтесь або створіть обліковий запис в Zoho.
 2. Перейдіть в додаток «Mail» в загальному списку додатків:
 3. Біля поля «Додати існуючий домен» натисніть «Додати зараз»:
 4. Введіть своє доменне ім'я і натисніть «Додати»:
 5. Після додавання домену натисніть на кнопку «Перейти до підтвердження домену» і підтвердіть домен одним із способів:
 6. Додайте користувачів і створіть групи, якщо потрібно.
 7. Щоб почати приймати листи в ящики, розміщені в сервісі Zoho, необхідно змінити MX-записи домену. Важливо: після зміни MX-записів листи перестануть приходити в поштові ящики, Розміщені на нашому хостингу. Встановіть MX-записи, запропоновані сервісом, дочекайтеся поновлення кеша DNS. Зазвичай на це потрібно кілька годин (максимум 24). Після цього натисніть «Підтвердити записи MX». Необхідні MX записи будуть відображені на сторінці у вигляді таблиці:
 8. Додайте запис SPF з наступними даними:
  • «Субдомен» — якщо в сервісі Zoho був доданий піддомен, то вкажіть його ім'я, якщо сервіс планується використовувати для основного домену — вкажіть символ @.
  • «Тип» — Оберіть «TXT».
  • «Дані» — вставте дані з поля «Значення TXT». Якщо планується відправка листів і з наших серверів, то перед ~all додайте текст include:_spf.ukraine.com.ua.
  • Дочекайтеся поновлення кеша DNS. Зазвичай на це потрібно кілька годин (максимум 24). Після цього натисніть «Перевірити запис SPF» або виконайте перевірку пізніше.
 9. Додайте запис DKIM з наступними даними:
  • «Субдомен» — вкажіть в якості субдомена zmail._domainkey, Якщо в сервісі був доданий піддомен, то ім'я селектора варто доповнити в кінці ім'ям субдомена.
  • «Тип» — Оберіть «TXT».
  • «Дані» — вставте дані з поля «Значення TXT».
  • Дочекайтеся поновлення кеша DNS. Зазвичай на це потрібно кілька годин (максимум 24). Після цього натисніть «Перевірити запис DKIM» або виконайте перевірку пізніше.
 10. Проведіть інші настройки сервісу.
 1. Виберіть метод підтвердження «TXT» і скопіюйте значення з поля «Значення / Вказує на / Призначення»:
 2. Додайте новий запис з наступними даними:
  • «Субдомен» — якщо був доданий піддомен, то вкажіть його ім'я в цьому полі, якщо сервіс планується використовувати для основного домену — вкажіть символ @.
  • «Тип» — Оберіть «TXT».
  • «Дані» — вставте скопійовані дані.
 3. Дочекайтеся поновлення кеша DNS. Зазвичай на це потрібно кілька годин (максимум 24). Після цього натисніть «Перевірити запис TXT».
 1. Виберіть метод підтвердження «CNAME» і використовуйте значення з полів «Ім'я/Вузол/Ім'якористувача/CNAME» та «Значення / Вказує на / Призначення»:
 2. Додайте новий запис з наступними даними:
  • «Субдомен» — вкажіть дані, скопійовані з поля «Ім'я/Вузол/Ім'якористувача/CNAME».
  • «Тип» — Оберіть «CNAME».
  • «Дані» — вставте скопійовані дані з поля «Значення / Вказує на / Призначення».
 3. Дочекайтеся поновлення кеша DNS. Зазвичай на це потрібно кілька годин (максимум 24). Після цього натисніть «Підтвердити за допомогою CNAME».

Увага!

Для підтвердження домену цим способом у вас повинен бути доступ до файлів на сервері, куди спрямований домен, а також повинен працювати сайт, який коректно обробляє запити.
 1. Виберіть метод підтвердження «HTML»:
 2. Скачайте файл, зазначений під першим посиланням.
 3. Завантажте файл в кореневий каталог вашого сайту. Це можна зробити за допомогою файл-менеджера або будь-якого FTP-клієнта.
 4. Перевірте доступність файлу по другій посиланням, зазначеної на скріншоті.
 5. Якщо файл доступний, натисніть «Перевірити за допомогою HTML».
Зміст