3.2.5. Правила реєстрації доменів .UA

Для реєстрації домену .UA необхідно мати торгову марку (ТМ). Торгові марки реєструє Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент): звичайна процедура займає приблизно 2 роки, прискорена — 9 місяців.

Реєстрація домену .UA можлива тільки якщо у вас є зареєстрована торгова марка з назвою на логотипі, ідентичною домену. Це обов’язкова вимога.

Важливі моменти:

 • Реєстрація домену .UA має виконуватися з облікового запису, оформленого на власника ТМ. Якщо реєстрація домену буде оформлятися не з облікового запису власника ТМ, тоді між власником торгового марки (ТМ) та власником облікового запису повинен бути укладений ліцензійний договір.
 • В обліковому записі в розділі «Персональні дані» на вкладці «Персональна інформація» повинна бути заповнена адреса.
 • Реєстрація домену в зоні .UA проводиться на відповідній сторінці.
 • Домен в зоні .UA не можна зареєструвати за номером заявки, який зазвичай виглядає як m******, потрібна повністю зареєстрована ТМ.
 • Повторне формування рахунку на реєстрацію можливе лише при зверненні до техпідтримки.

Детальна інформація про реєстрацію ТМ і особливості реєстрації домену .UA представлена в нашому блозі:

 1. Адміністратором домену .UA виступає компанія ТОВ «Хостмастер».
 2. Існуючі правила реєстрації доменів в зоні .UA однакові для всіх реєстраторів.
 3. Здійснити реєстрацію домену .UA можливо тільки при наявності зареєстрованої та активної (термін дії якої не вийшов) ТМ: української або міжнародної, яка підлягає захисту на території України відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків.
 4. У назві домену повинні бути присутніми абсолютно всі символи, зображені на логотипі ТМ. Опустити можна тільки деякі спецсимволи, але не окремі букви або слова. Додавати символи, яких немає на логотипі ТМ, заборонено. Порядок символів на логотипі ТМ повинен зберігатися і в назві домену, символи повинні читатися в порядку зліва направо і зверху вниз.
  Увага! Торговий знак повинен бути легко читаним і легко дешіфруемим.
 5. У назві домену можуть використовуватися тільки символи латинського алфавіту, крім спецсимволов &, @, ., / та інші, подібні символи можуть бути замінені їх англійською назвою або прибрані. У разі, якщо на логотипі ТМ присутні кириличні символи, слід виконати їх транслітерацію.
 6. Реєстрація домену в зоні .UA можлива тільки на один рік, подальше продовження вже можна зробити на більший термін.

Основні пункти правил, що описують перераховані вище пункти:

3.9. Делегування приватного доменного імені другого уровня в домени .UA відбувається Виключно за умови Надання реєстрантом Реєстратору, у правовідносінах между Якими Діє угода на реєстрацію доменного імені, таких документів:
3.9.1. для доменного імені, Пожалуйста Повністю, або его компонент іншого уровня (до знака «.», Но НЕ включаючі цею знак), за написанням співпадає Із Знаком, Який охороняється на территории України відповідно до Мадрідської догоди про міжнародну реєстрацію знаків – засвідченої центральним органом віконавчої власти, что Забезпечує формирование державної політики у сфері інтелектуальної власності, виписки з Офіційного бюлетеня МІЖНАРОДНОГО бюро Всесвітньої организации інтелектуальної власності, яка підтверджує факт міжнародної реєстрації Знака та факт его правової охорони на территории України;
3.9.2. для доменного імені, Пожалуйста Повністю, або его компонент іншого уровня (до знака «.», Но НЕ включаючі цею знак), за написанням співпадає Із Знаком, на Який центральним органом віконавчої власти, что Забезпечує формирование державної політики у сфері інтелектуальної власності виданє свідоцтво України на знак для товарів та послуг – належно чином засвідченої копії такого свідоцтва;
3.9.3. в разі, если безпосередно реєстрант приватного доменного імені другого уровня НЕ є власником свідоцтва України на знак для товарів та послуг - засвідченої центральним органом віконавчої власти, что Забезпечує формирование державної політики у сфері інтелектуальної власності, Публікації в Офіційному Бюлетені відомостей про передачу права власності за на Знак або видачу Ліцензії на использование Знака.
Зміст