3.4.2. Передача повноважень з керування доменом .UA

Увага!

Для надання тимчасового доступу третім особам, наприклад розробнику, адміністратору, маркетологу і т. д., використовуйте делегування доступу.

Зареєструвати домен у зоні .UA можна тільки на власника ТМ (вказати в якості реєстранта домену) і тільки з облікового запису, який оформлений на власника ТМ. Але трапляються випадки, коли користувачу необхідно здійснити будь-які операції з доменом .UA від імені власника ТМ, наприклад, коли обслуговуванням домену займається розробник або веб-студія. Подібне допускається, але між власником (або власниками) ТМ та особою, якій делегуються повноваження з керування доменом .UA, має бути укладений «Ліцензійний договір про надання виключної ліцензії на використання знака для товарів та послуг».

Оформлення ліцензійного договору потрібно, якщо необхідно:

  • Змінити контакти в домені на іншу особу/організацію без зміни власника ТМ.
  • Передати права на домен в обліковий запис НЕ власника ТМ з можливістю подальшої оплати від його імені.
  • Зареєструвати домен .UA з облікового запису НЕ власника ТМ.
  • Виконати вхідний трансфер домену .UA в обліковий запис НЕ власника ТМ.

Для складання ліцензійного договору відповідно до основних вимог законодавства України необхідно звернутися до фахівця у сфері права (юристи, нотаріус тощо). Інакше договір може бути визнаний недійсним.

  1. Ліцензійний договір укладається між власником (або власниками) торгового знака (торгової марки або ТМ) і особою, якій передається право користування доменом в зоні .UA. У нашому випадку — між власником (або власниками) ТМ і власником облікового запису.
  2. Якщо у ТМ кілька власників, то договір має бути укладений між власником облікового запису та всіма власниками ТМ.
  3. Договір укладається українською мовою. Якщо ліцензійний договір оформлений іншою мовою, необхідно надати нотаріально засвідчений переклад цього договору українською мовою.
  4. Увага! У документі обов’язково має бути зазначено, що на підставі ліцензійного договору ліцензіату передається право користування ТМ (із зазначенням номера ТМ), включаючи реєстрацію доменного імені в зоні .UA (із зазначенням домену або доменів) і виконання інших операцій: продовження, трансфер і т. д.
  5. Інформація про підписаний ліцензійний договір (видана ліцензія) повинна бути внесена до Державного Реєстру свідоцтв України на знаки товарів та послуг, тобто має бути здійснено інформування про видачу ліцензії на користування Знаком (ТМ).
  6. Сам договір повинен бути оформлений належним чином: зазначений термін дії, пронумерований і т. д. На момент реєстрації, трансферу, передачі домену .UA іншому користувачеві договір повинен бути дійсний.
  7. Ліцензійний договір необхідно належним чином завірити. Якщо ліцензіар або ліцензіат:
    • Фізична особа: вказати ПІБ, паспортні дані, місце реєстрації, підпис особи.
    • Юридична особа: вказати повне найменування юридичної особи, код ЄДРПОУ, юридичну та фізичну адресу, ПІБ та підпис особи, яка має на це повноваження з пред’явленням такого документа. Також на договорі повинна стояти печатка організації (у разі наявності такої).
  8. Відповідно до пункту 3.9.3 регламенту адміністратора зони .UA компанії ТОВ «Хостмайстер» ліцензійний договір обов’язково має бути зареєстрований та підписаний в Укрпатенті.
  9. Договір повинен бути підписаний ЕЦП і відправлений нам через Вчасно або Paperless.
    • У випадку, якщо сторони не мають можливості скористатися ЕЦП (наприклад, коли договір укладається з іноземною компанією), такий договір необхідно зареєструвати в Укрпатенті, після чого надіслати його копію за адресою: ТОВ «Хостинг Україна», а/с 65, Київ, 04112. Кожна сторінка копії договору повинна бути засвідчена підписом однієї зі сторін договору із зазначенням ПІБ, дати і «Копія вірна» або «Відповідно до оригіналу» (українською).

Передача прав на домен .UA без підписання ліцензійного договору можлива в таких випадках:

  • Змінився власник ТМ. Увага! Інформація про це обов’язково має бути відображена у базі даних Укрпатенту.
  • Доменне ім’я в зоні .UA планується передати одному з власників ТМ, якщо їх кілька і вони вказані в базі даних Укрпатенту.
  • Змінилася назва юрособи, яка було власником ТМ. Увага! Інформація про це обов’язково має бути відображена у базі даних Укрпатенту, для цього слід звернутись до патентного повіреного.

Для передачі прав на домен необхідно звернутися в техпідтримку і вказати ім’я домену, ID та пошту облікового запису, куди потрібно передати домен, а також докласти заповнені документи на зміну даних домену.

  1. «Додаток_1» — заповнює поточний власник домену.
    1. У шапці документа необхідно вказати дані поточного власника домену (того, хто віддає домен).
    2. У тілі заяви вказується особа, якій передається домен.
    3. Передача документа відрізняється для різних типів облікових записів:
      • Фізособам і ФОП достатньо прикріпити заповнений та підписаний документ у зверненні до техпідтримки.
      • Юрособам необхідно підписати заяву за допомогою ЕЦП і відправити нам через сервіс Paperless або Вчасно.
  2. «Додаток_2» — заповнює майбутній власник домену.
    1. У шапці документа необхідно вказати дані майбутнього власника домену (того, хто приймає домен).
    2. У тілі заяви також зазначаються дані майбутнього власника домену. Документ вказує на згоду отримання домену.
    3. Передача документа відрізняється для різних типів облікових записів:
      • Фізособам і ФОП достатньо прикріпити заповнений та підписаний документ у зверненні до техпідтримки.
      • Юрособам необхідно підписати заяву за допомогою ЕЦП і відправити нам через сервіс Paperless або Вчасно.
    4. Обліковий запис майбутнього власника домену обов’язково повинен бути верифікований.
Зміст