3.1.8. Продовження домену

Домени продовжуються кратно 1 року. Продовжити домен на кілька тижнів або місяців неможливо. продовження виконується з дати закінчення раніше сплаченого терміну, НЕ з дати оплати. Це пов'язано з тим, що реєстр після закінчення терміну дії зберігає за користувачем право володіння доменом.

Продовжувати можна в будь-який час максимум на 10 років.

Після продовження домена, термін дії якого встиг закінчиться, він починає працювати не відразу, Оскільки потрібен час на оновлення кеша DNS (До 24 годин).

Можливість і вартість продовження залежить від статусу домену. Після закінчення терміну дії домен переходить в статус Hold і його можна продовжити за звичайною ціною. Якщо не встигнути і домен перейде в статус redemptionPeriod, Продовження буде можливо тільки за завищеною ціною. Якщо знову не встигнути, домен перейде в статус pendingDelete і продовжити його вже буде неможливо. У такій ситуації єдиний вихід - дочекатися остаточного видалення домену з реєстру і зареєструвати його заново. Статуси Hold і redemptionPeriod можуть бути не у всіх зонах.

Щоб не втратити домен, рекомендуємо не затягувати з його оплатою і вчасно продовжувати. Нагадування про закінчення терміну дії домену відправляються на пошту облікового запису і через Telegram-бота.

Коли домен продовжений в реєстрі, неможливо скоротити термін дії домену та скасувати або повернути оплату. Щоб уникнути помилкових подвійних оплат при отриманні оплати за домен система перевіряє, чи були оплати цього домену за останні 7 днів. Якщо так, то друга оплата тимчасово блокується і на пошту облікового запису відправляється лист, в якому можна повернути або підтвердити оплату.

Активна ТМ потрібна тільки при реєстрації і виведення домену з redemptionPeriod, Для продовження вона не вимагається.

Продовжувати домен можна навіть при недійсною ТМ, головне стежити, щоб домен не встиг перейти в redemptionPeriod. При цьому важливо враховувати, Що якщо хтось інший з такою ж ТМ захоче домен з такою назвою, то з великою часткою ймовірності він зможе забрати домен собі через реєстр / суд. Перевага в даному випадку буде на стороні власника активної ТМ.

Зміст