3.17. Порушення авторських прав

Нерідко трапляються випадки, коли власник торговельної марки розраховує на те, що він може забрати собі всі домени в усіх реєстрах після того, як він зареєстрував торговельну марку в Україні. Тому першим, що роблять, це дивляться в WHOIS дані реєстратора домену і пишуть листа «терміново передайте мені домен abc.com, оскільки у мене є торгова марка abc». Але така тактика ні до чого не призводить, оскільки реєстратор доменних імен не має жодних прав ухвалювати рішення щодо передання доменного імені. Підставою для передачі доменних імен для реєстратора є:

  1. Бажання власника домену.
  2. Наявність рішення третейського суду щодо UDRP-процедури (тільки для зон, що її підтримують). За умови, що власник домену не почав заперечувати це рішення у звичайному суді.
  3. Судове рішення, що набрало законної сили.

До того, як подавати до суду, рекомендуємо провести переговори з власником домену щодо продажу доменного імені, яке вас цікавить. Зв’язатися з власником домену можна, надіславши листа реєстратору доменного імені з проханням переслати лист власнику домену. Найпоширенішою помилкою в листах є те, що намагаються натиснути або залякати власника судовими розглядами — зазвичай це гарантовано призводить до відмови.

Перед тим, як подавати до суду, варто звернути увагу на такі факти, які значною мірою впливають на результат справи:

  1. Чи була зареєстрована торгова марка на момент реєстрації домену?
  2. Чи визнана вона Укрпатентом загальновизнаною?
  3. Чи порушує власник домену ваші авторські права, продаючи (порушенням є тільки комерційне використання) на сайті товари вашого виробництва?
  4. Чи продає власник домену товари з тих самих класів, у яких ви зареєстрували торгову марку?
  5. Якщо доменна зона міжнародна, то чи захищена ваша торговельна марка в країнах (інформація про країни, на які поширюється захист, зазначена у свідоцтві про реєстрацію торговельної марки), до яких належить доменна зона?

Чим більше відповідей «ні», за наведеними вище пунктами, тим менше шансів виграти суд.

Законодавство забороняє публікувати інформацію про власника домену, тому найпростішим способом зв’язатися з реєстрантом можна, надіславши лист на поштову скриньку хостинг-провайдера з проханням переслати його власнику домену. Для доменів, які зареєстровані у нас, використовуйте специальную форму.

Зміст