VPS. У мене одного постійно "падає" VPS?

Maksym_M
8 років
0

Хотів би поділитися наболілим. Вже більше півроку активно користують VPS від Ukraine.com.ua. За цей час у мене постійно виникають проблеми із хостингом. Сайт розташований на VPS постійно "падає", тобто час від часу сайт не відкривається або працює дуже повільно. Причому не вистачало саме CPU, оскільки навантаження доходило до 100%. Тому я вирішив перейти на тарифний план 4G. Сайт падати став менше, але проблему це не вирішило. Наприклад, вчора з 21:00 до 22:00 сайт знову падав 4 рази від 2 до 16 хвилин кожного разу. При цьому, було доступно більше 90% RAM і 50% CPU. Все що можна було оптимізувати у коді - оптимізовано, pingdom.com показує performance grade 93/100. При чому, сайт майже постійно падає увечері, по декілька разів від 2 до 30 хвилин. Так у чому ж справа? Хтось має схожу проблему?

Евгений В.
8 років
0

А что по этому поводу говорят логи самого сервера? (в смысле, что именно "падает")

vanya_oleynik
8 років
0

+1 Падает впс и CPU до 100% доходит а держу там всего лишь один игровый сервер

Maksym_M
8 років
0

Євгене, логи нічого не показують. Просто запити до бази іноді починають працювати надто повільно і сайт перестає відповідати. Трапляється це найчастіше увечері, тобто навіть не у години пікової відвудуваності. Сайт може спокійно тримати 300+ одночасних користувачів вдень і не відповідати від 2 до 20 хвилин ввечері коли на сервері навіть <200 одночасних відвідувачів. При цьому вільних ресурсів CPU і RAM достатньо. Чи може бути дискова підсистема сервера вузьким місцем?

Maksym_M
8 років
0

Vanya, у Вас тарифний план на 600 MHz. Я пройшов через усі тарифні плани і не помітив суттєвої різниці в роботі сервера. Наприклад, я перейшов з тарифного плану 1000 MHz на план 2000 MHz і практично не помітив ніякої різниці при тому, що вартість у два рази вища. На тарифному плані 3000 MHz вони виділяють 2 процесора і одне ядро. Наватаження на процесор не перевищує 55% навіть у час пікових навантажень. Сервер падає менше, але все одно падає. Мені пишуть, "оптимізуйте базу". У мене був інший ВПС на 3000 MHz у цього ж провайдера і за тиждень сайт не впав ні разу. Я переніс сайт на менш потужний ВПС (тарифний план 1000 MHz)і сайт відразу почав падати. Підняв до 2000 MHz - продовжував не просто падати, а взагалі практично не відповідав увечері, 3000 MHz продовжує падати (не так часто), при тому що на попередньому ВПС з такою самою конфігурацією - не падав. Ще раз підкреслюю, навантаження на CPU не перевищує 55%, RAM вільно більше 90%.

Андрей
8 років
0

Максим, конфигурация наших серверов нигде не оглашена, каким образом Вы могли ее посмотреть?

А то,что у Вас сайты падают - то это нужно сначала разобраться с сайтами и нагрузкой, а не менять тарифные планы, ожидая что это и есть панацея от нестабильной работы софт-продукта.
>Просто запити до бази іноді починають працювати надто повільно і сайт перестає відповідати.
Если начинают медленно работать запрросы к БД, то логично предположить, что это и есть проблема. У Вас генерируются медленные запросы к базе с Вашего сайта, которые поднимают нагрузку на CPU до максимума, у Вас растет LA и "зависает сервер". По поводу диагностики медленных запросов на сайте есть инструкция:
https://www.ukraine.com.ua/faq/Optimi...
Применив которую + навыки администратора + строку поиска в браузере можно оптимизировать работу базы данных.

А начать все это я Вам рекомендую с анализа нагрузки, чтоб понять что изначально делать надо-то.
Все рекомендации, которые я предоставил Вам базируются исключительно на догадках, которые, в свою очередь, базируются на прочтении Вашего поста.

eugen
8 років
0

Чтобы вам могли назвать возможную причину падений - в следующий раз, когда произойдет такая ситуация, выполните следующую команду и выложите сюда результаты:

iostat -kcd 1 10 ; free ; uptime

Если падения часто в одно и то же время - проверьте, не стоит ли примерно в это время в кроне какой-либо скрипт.

rudenko
8 років
0

Судя по всему лаги с MySQL, который расположен на VPS сервере. Возможно стоит так же промониторить поведение MySQL сервера во время падения. Посмотреть на каких запросах тупит база данных при помощи выполнения компнды SHOW FULL PROCESSLIST; может какой-то запрос лочит базу.

Maksym_M
8 років
0

У меню VPS біля CPU з'явився напис "4x2.6 Ghz". Що означає "4х"?

rudenko
8 років
0

Это говорит о количестве ядер, которые выделяются для вашей VPS. На днях обсуждали вопрос увеличения количества доступных ядер для каждой VPS. Возможно программисты уже приступили к изменению интерфейса панели управления. Подождите немного и получите более подробную информацию в новостях.

Maksym_M
8 років
0

У мене питання до адмінів. Я тільки зараз побачив що для VPS потрібно окремо вибирати HDD або SSD опцію. Відповідно, якщо у мене 60 Гб HHD як мені все це швидко і безболісно перенести на 30 Гб SSD? Переносити все вручну у програміста займе щонайменше півдня, якщо не більше.

Тема закрита.