Політика видалення і автоподовження домену

Термін реєстрації доменного імені
 
Доменні імена реєструються на фіксовані періоди часу. Для продовження використання доменного імені реєстрант повинен оплатити його продовження до настання дати закінчення реєстрації. Продовження доступно протягом усього періоду реєстрації домену за умови, що після продовження не буде перевищено максимальний термін реєстрації, який встановлений адміністратором відповідної зони. Продовження виконується за ціною, яка буде діяти в момент продовження і може відрізнятися від ціни, що діяла в момент первинної реєстрації домену.
 
Якщо для домену не включена опція автоматичного продовження, повідомлення про закінчення терміну реєстрації відправляються на контактну адресу email регистранта домену починаючи з 30 дня перед завершенням періоду реєстрації. Неотримання повідомлення не знімає з регистранта обов'язок своєчасного продовження доменного імені.
 
У день закінчення терміну реєстрації домену він переводиться в статус Client Hold і виключається з DNS (перестає працювати сайт, електронна пошта та інші сервіси). При наявності технічної можливості та підтримки з боку адміністратора зони ми можемо, але не зобов'язані, надати регистранту додатковий "пільговий період" для продовження домена після закінчення терміну реєстрації. Тривалість пільгового періоду зазвичай становить 27 днів (може бути іншим або бути відсутнім в різних зонах). Після закінчення пільгового періоду домен видаляється. З огляду на це, щоб уникнути ненавмисного видалення домену, ми рекомендуємо продовжувати доменні імена заздалегідь.
 
Redemption Grace Period
 
Деякі адміністратори доменних зон надають можливість відновлення домену після його видалення протягом так званого Redemption Grace Period, який зазвичай становить 30 днів. Вартість відновлення протягом цього періоду зазвичай набагато вище звичайної вартості продовження і вказана на сторінці https://www.ukraine.com.ua/domains/prices/
 
У разі, якщо домен не був відновлений протягом Redemption Grace Period, можливість продовження блокується і через 5 днів домен стає доступним для повторної реєстрації.
 
автоматичне продовження
 
За замовчуванням автоматичне продовження доменів та інших послуг відключено. Щоб скористатися цією функцією, необхідно активувати її на сторінці https://adm.tools/invoice/serviceauto/ 
 
При включеному автоподовження домену за 10 днів до закінчення терміну його реєстрації він буде продовжений на 1 рік, оплата за цю операцію списується з особового балансу клієнта в сумі, що дорівнює поточній вартості продовження у відповідній зоні. У разі, якщо суми на балансі недостатньо для продовження домена, регистранту надсилається повідомлення про це і в подальшому домен обробляється так, як якщо б автоподовження було відключено.
 
особливі обставини
 
Реєстратор залишає за собою право не видаляти домен після закінчення терміну реєстрації в наступних випадках: при наявності спору по процедурі UDRP, за рішенням суду, при збої процесу продовження, якщо домен використовується в якості нейм сервера для третіх сторін, якщо реєстрант проходить процедуру банкрутства, при наявності суперечок щодо надходження або суми платежу, якщо домен є предметом судового розгляду, в інших затверджених ICANN обставин.
 
Для доменних імен, які зареєстровані через партнерів, застосовуються правила і процедури видалення партнера. Ми рекомендуємо перенести домен до нас на пряме обслуговування, щоб усунути вплив цього фактора. Перенести домен на пряме обслуговування можна при його продовження.