Особливості реєстрації домену .UA

Доменні імена в зоні .UA можуть бути зареєстровані особами, які володіють відповідними торговими марками (словесними знаками для товарів і послуг), а також на торговими марками, зареєстрованими за Мадридською Угодою (ТМ, зареєстровані за цією угодою, дозволяють охороняти знак шляхом отримання міжнародної реєстрації і поширюють свою дію в більшості країн. Країни, де діють ТМ, вказуються окремо). Детальніше тут: https://www.wipo.int/treaties/ru/registration/madrid/

Для реєстрації домену в зоні .UA потрібно:

Свідоцтво України на знак для товарів і послуг або Міжнародна ТМ, яка захищена Мадридською Угодою.

Якщо компанія / людина не є власником Торгової Марки – можлива реєстрація на підставі ліцензійної угоди. Також існує можливість перереєструвати ТМ на нового власника. Більш докладно про особливості реєстрації домену .UA, а також нюанси, з якими можна зіткнутися в процесі реєстрації домену – далі в статті.

Подача заявки на реєстрацію домену .UA можлива в тому випадку, якщо Ваша торгова марка вже зареєстрована і Ви володієте її унікальним номером (зазвичай, це 6-значне число).

Важливо: не плутайте номер зареєстрованої ТМ і номер заявки на реєстрацію ТМ (який зазвичай має формат: m000000). За номером заявки реєстрація домену неможлива.

Визначитися з доменом, який Ви хочете отримати, потрібно ще на етапі реєстрації торгової марки.

Які складнощі можуть Вас очікувати?

Перший, і самий хворобливий камінь спотикання – це транслітерація. Стикаються з ним ті, у кого найменування торгової марки написано кирилицею. Згідно правил реєстру, транслітерація ТМ може відрізнятися від загальноприйнятої, тому рекомендуємо перевірити, як буде виглядати Ваш домен до його реєстрації, на сайті: https://hostmaster.ua/?translit.

Так як варіантів транслітерації може бути кілька, Ви, за бажанням, можете викупити їх все. Наприклад, у Вас торгова марка “ГРУША”. Варіанти транслітерації для неї такі: grusha, ghrusha, hrusha.

Вибрати Ви можете тільки вільні імена із запропонованих варіантів.

Як? Невже, хтось може мати таку ж назву ТМ як і у мене?

Так, це можливо, якщо класи ваших торгових марок не збігаються. Наприклад, Ви продаєте фрукти, і Ваша “ГРУША” – єдина в своєму класі. Власник інший ТМ “ГРУША” займається косметикою. В такому випадку, класи торгових марок не перетинаються, і ви разом можете претендувати на домени з цими іменами.

Як же бути в такій ситуації?

Варіантів вирішення цієї проблеми, на жаль, не існує. Іншими словами, хто перший встав - того і тапки. Зверніть увагу: домени в зоні .UA не бронюють. Якщо реєстратор обіцяє Вам бронь бажаного імені до завершення реєстрації Вашої ТМ, то з імовірністю 100% можна стверджувати, що Ви зв'язалися з шахраєм.

Другий, не менш болючий камінь, про який спіткнулися багато охочих купити домен - це дешифрування логотипів ТМ. Кому загрожує: всім, у кого в ТМ присутні не тільки символи, а й графіка.

Що потрібно знати: Якщо Ви бажаєте прикрасити Вашу ТМ логотипом / графікою / картинками, бажано зробити це так, щоб графічна частина не переплітався з текстом і не був схожий / не містив текст або букви, які можна прийняти за символи. Також важливо, щоб графіка не перекривала частина тексту в логотипі.

Приклад:

хостинг Україна

 

У другому випадку, можливо буде купити домен g-grusha, так як символ на логотипі легко читається.

Також це стосується тих ТМ, назви яких складаються з слів на латиниці і кирилиці одночасно, наприклад:

хостинг Україна

 

Тоді і в домені обов'язково повинні бути присутніми обидва слова: груша (в транслітерації) і grusha.

Винятки можуть скласти тільки спеціальні символи. Але тут є суворі опису:

  1. Символи можуть бути переведені на їх текстове позначення англійською (наприклад, "&"="and", "/"="slash", "."="dot", "@"="at" і ін.), які, при бажанні, можуть бути виділені знаками "-" по обидва боки (приклад, "&"="-and-"). символи " " (Пропуск) і "_" (Підкреслення) можуть бути замінені на символ "-". Або можуть бути видалені без будь-якої заміни. Дане питання вирішує Власник ТМ.

  2. Елементи P, ©, ®, ™, Не належать до спец. символам і додаються до знаку за винятком "Про", Який не може включатися до доменного імені згідно діючих технічних стандартів. Букви Р, С, R, TM, які є частиною знака, приєднуються до доменного імені як літери, які відділені від основної частини знака символом "пробіл".

Єдиний спосіб позначити їх як спецсимволи – це додати такі елементи при реєстрації в бібліографічні дані свідоцтва України для Знака під кодом (526), відповідно до стандарту st.60 ВОІВ.

У процесі реєстрації домену такі символи можуть виключатися, але робити це необхідно на етапі подачі заявки на реєстрацію ТМ.

Приклад: Grusha & Lime.

Можливі варіанти: Grusha-and-Lime, GrushaandLime, GrushaLime, GrushaLime.

Приклад: Grusha Lime © (якщо © не описаний як спецсимвол при реєстрації ТМ під кодом (256)).

Можливі варіанти: Grusha-Lime-С, GrushaLimeС.

Всі слова і букви, які вказані в ТМ, обов'язково повинні бути присутніми в домені!

Тому рекомендуємо максимально чітко сформулювати бажане ім'я.

Як варіант, багато реєструють дві торговельні марки в найменуванні першої присутні тільки символи / букви (які використовуються в домені), а в другій ТМ Власник вказує все, що забажає.

Мінуси: висока вартість і времязатратность реєстрації ТМ.

Після реєстрації

Якщо у ТМ кілька власників, на кого оформляється домен? Чи можна змінити дані?

Доменне ім'я оформляється на того, з чиєї панелі управління був відправлений запит. Надалі, дані можна буде змінити, але потрібно заповнити невелику заяву на зміну даних.

У разі продажу домену, потрібно переоформлювати ТМ?

Так, для доменів в зоні .UA пріоритетними є дані, які знаходяться в БД:

https://base.uipv.org/searchBUL/search.php?dbname=certtm(Для українських ТМ)

https://www3.wipo.int/madrid/monitor/en/(Для міжнародних ТМ)

Якщо Ви переоформили ТМ, то можна говорити про передачу прав на домен новому Власникові.

Також можна делегувати домен ( https://wiki.ukraine.com.ua/domain: management: delegate-access) Або надати можливість управляти доменом і ТМ на основі ліцензійного договору (детальніше тут: https://wiki.ukraine.com.ua/domain: ownership-transfer: ua)

У разі делегування або оформлення ліцензійного договору, власник ТМ не змінюється.

 


 

Реєструючи домен і замовляючи хостинг в компанії «Хостинг Україна» Ви отримуєте можливість повноцінно управляти своїм доменом з панелі управління Ukraine.com.ua.

Наша цілодобова технічна підтримка допоможе вирішити будь-які питання з вашим доменом в найкоротші терміни.

Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і ми забезпечимо безперебійну роботу і збереження вашого сайту.