Кириличні домени: плюси, мінуси

До, приблизно, 2010 года система доменних імен була розрахована на використання доменів виключно буквами латинського алфавіту. Тому, існувала тенденція на введення назв сайтів в рядок браузера тільки латинськими літерами.

Що ж змінилося сьогодні?

Не так давно в російськомовному сегменті Інтернету почали з'являтися домени, написані не латинкою, як це прийнято в просторах світової мережі, а кирилицею. І це дало ряд своїх переваг, серед яких прекрасна можливість з комфортом користуватися Інтернетом тим людям, хто відчуває труднощі в її використанні.

Які переваги, недоліки і каверзи передбачає використання кириличних імен?

Спершу пропонуємо розібратися, для чого ж були створені кириличні домени? Основне їх призначення полягало в розширенні діапазону доменних імен для сайтів в країнах, де прийнята латинська писемність. Що цілком логічно. Для досягнення цієї мети, в системі DNS (яка передбачає 26 букв латинського алфавіту, цифри від 0 до 9 і знак дефіса) був створений специфічний метод перетворення, який отримав назву Punycode. Цей метод дозволяє перетворити доменне ім'я на кирилиці в вид, який буде зрозумілий браузеру. В основному, всі сучасні браузери вже мають вбудований Punycode, щоб розуміти кириличні доменні імена.

Переваги

1. Зручність у використанні. Власне, в переході до більш зрозумілою і простою для людини, яка не володіє англійською, мовній системі і складається перше і головне перевага. Адже для російськомовного користувача Інтернету буде не тільки простіше сприймати на слух назви доменних імен сайтів, але і набагато легше їх відтворювати при пошуку сайтів подібної тематики.

2. Користь для рекламодавців. До того ж, в більшості випадків, назви доменів фактично повторюють популярні пошукові запити, що дає прекрасну можливість оптимізаторів “зіграти” на неуважності, ліні або невмінні користуватися браузером користувача, який вводить запит в адресний рядок браузера замість того, щоб ввести фразу в поле пошукача. І в цьому випадку виявляється на вже зареєстрованому домені, після чого перенаправляється на відповідний сайт. Такий спосіб просування можемо сміливо назвати другим перевагою використання кириличних доменів. Але і для самого користувача така можливість може також послужити істотним плюсом.

3. безпроблемно SEO-просування. Що стосується класичних способів просування, то оптимізація сайту на кириличному домені відбувається практично так само, як і на латинській. Тільки існує один важливий момент, про який читайте далі .

4. Свобода вибору доменного імені. Серед інших, не менш важливих переваг, слід виділити існування широкої бази невикористаних вільних імен в цій зоні. Кириличні альтернативи дозволяють реєструвати оригінальне ім'я вашого сайту, чого не скажеш про затребуваних зонах типу .com або .ua, де безліч доменів вже зайнято. Така можливість дозволяє значно розширити гілку вибору.

Недоліки

Розглянувши основні і самі ключові переваги використання кириличних доменів, давайте перейде до їх недоліків.

  1. Проблеми з кодуванням

Перший мінус, на який варто звернути увагу – це проблеми з кодуванням. Щоб не міняти структуру DNS, Символи кириличного алфавіту необхідно перетворювати в символи ASCII (як уже було сказано, для конвертації використовується Punycode). Експерти рекомендують все без винятку посилання писати на Punycode. Написати посилання на кирилиці – значить діяти на свій страх і ризик, оскільки немає ніяких гарантій, що при обробці такого посилання пошуковими системами вона буде працювати коректно. Крім цього, конвертацію слід використовувати всюди, навіть при роботі над сайтом. Наприклад, для правильного налаштування robots.txt.

  1. Неможливо створити корпоративну пошту

Другий мінус – це відсутність можливості створювати корпоративну пошту, адже в її адресу повинні бути тільки латинські символи. Існує лише можливість використовувати адреса в Punycode, а це дуже незручно.

  1. Посилання виглядають, як спам

Ще одним недоліком використання латинської системи при реєстрації домена є проблеми з посиланнями. Якщо посилання анкорний, то конвертований адреса просто можна заховати під анкором. Але якщо текст після “/” написаний латиницею, то замість короткої красивою посилання http://домен.укр/блог з'явиться довга, страшна http://xn--d1acufc.xn--j1amh/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0% B3.

  1. Обмежені можливості у виборі хостингу

Також, при реєстрації доменного імені на кирилиці, необхідно підбирати хостинг, у якого існує підтримка кириличних доменних імен. Це ще одна палиця в колесах, складова істотні труднощі.

  1. Незручності для англомовних користувачів

Якщо ви націлені на роботу не тільки з російськомовної аудиторією користувачів, але і плануєте виходити в зарубіжжі – кириличні домени можуть ускладнювати цей процес. Оскільки іноземний користувач може зазнавати труднощів з доступом до сайту на кириличному домені. Причиною цього можуть стати відсутність російської розкладки на клавіатурі або просте неволодіння чужий для нього мовної системою. Досить часто фахівці вдаються до функції “редиректу” з кириличного домену на “звичайний” – таке рішення дозволяє спростити процес користування сайтом відвідувачами.

Підсумок

Ми розглянули найістотніші моменти, з якими можна зіткнутися при реєстрації кириличних доменів. Який системі варто віддавати перевагу при реєстрації домену: латиниці або кирилиці - вирішувати вам. Сподіваємося, наша стаття допоможе зробити правильний вибір!

 


 

Реєструючи домен і замовляючи хостинг в компанії «Хостинг Україна» Ви отримуєте можливість повноцінно управляти своїм доменом з панелі управління Ukraine.com.ua.

Наша цілодобова технічна підтримка допоможе вирішити будь-які питання з вашим доменом в найкоротші терміни.

Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і ми забезпечимо безперебійну роботу і збереження вашого сайту.