Як продати свій домен?

Часто виникають ситуації, коли у власника зникає необхідність використання доменного імені, але в цей же час є хтось, хто готовий придбати належний йому домен. Причин для продажу доменного імені може бути багато: від припинення правовідносин власника з його партнером, коли другий хоче викупити домен, до банальної продажу бізнесу, частиною якого домен є. При цьому, частково повернувши витрачені на реєстрацію доменного імені гроші, або навіть повністю окупивши витрати.

У чому підступ?

Кінцевою метою угоди купівлі-продажу є переделегування домену – іншими словами, внесення адміністратором доменних імен змін щодо власника доменного імені.

Вважається, що сама угода купівлі-продажу домену відбувається досить просто: покупець просто оплачує заявлену вартість доменного імені і отримує бажане.

Але складність в тому, що домен – не фізична річ, а звичайна запис в базі даних. І завжди є ймовірність того, що хтось не отримає бажаного: покупець – домен після оплати, або продавець – гроші після передачі даних. Тому, найчастіше, кожна зі сторін не поспішає першої виконувати свою частину зобов'язань.

Продаж домену: 2 способу оформлення угоди

У разі, коли дві сторони не можуть домовитися про умови угоди, їм потрібен посередник, яким може стати як людина, так і спеціалізований сервіс.

Спосіб 1: біржа продажу доменів

Дана майданчик для продажу працює за принципом аукціону: домен виставляється на продаж, а учасники роблять свої ставки. Після того, як потенційного покупця влаштує певну пропозицію – боку обговорюють умови подальшої угоди і оформляють її.

Іноді, біржі можуть працювати і за іншим принципом: продавець самостійно виставляє вартість домену, після чого чекає бажаючих його придбати.

У разі продажу на біржі – вона виступає гарантом угоди.

Весь процес, в більшості випадків, автоматизований і відбувається без участі третьої сторони за таким алгоритмом:

  • покупець вносить оплату на сайті;

  • кошти заморожуються на окремому рахунку;

  • після отримання продавцем повідомлення про зарахування коштів, він передає покупцеві права на володіння доменом;

  • покупець перевіряє дані, підтверджує угоду і заморожені кошти переходять на рахунок продавця;

При здійсненні операції на біржі, учасники сплачують певну комісію: іноді вона може ділитися порівну між двома сторонами, іноді – повністю лягає на плечі одного з учасників (найчастіше – продавця).

Спосіб 2: Гарант угоди

Гарант – посередник, який бере на себе функцію контролю процесу оформлення угоди і гарантує, що кожна зі сторін отримає бажане. Ним може стати будь-яка людина, не маючи конкретної спеціалізації (може виступати і при здійсненні будь-яких інших угод, не тільки купівлі-продажу домену). головне – знайти людину з перевіреною репутацією і позитивними відгуками. Адже можуть відбуватися ситуації, при яких гарант забере собі і домен, і гроші.

Як визначити вартість домену для продажу?

Вартість домена визначається продавцем. Він може виставити абсолютно будь-яку ціну. Питання в тому, чи погодиться на неї потенційний покупець.

Для того, щоб розрахувати вартість домену, важливо знати, що вона залежить від наступних факторів:

  • Довжина доменного імені. Короткі доменні імена легше запам'ятовуються, тому й коштують дорожче. Спочатку все намагаються його зареєструвати, якщо він зайнятий – намагаються купити.

  • Платоспроможність покупця. Наприклад, власник великої компанії в змозі віддати за домен суму на порядок більше, ніж проста людина. І він легко погодитися віддати кілька тисяч доларів за гарне доменне ім'я , Яке ідеально підходить його компанії.

  • Тематика. Існують різні дешеві і дорогі тематики. Якщо домен з тематики медицини, нерухомості або страхування – за нього можна отримати кругленьку суму. Особливо, якщо він короткий і красивий.

  • Показники домену: його вік, наявність довідкового профілю і т.д. Люди готові за нього платити, адже це може допомогти в просуванні сайту.

  • Доменна зона. На кожну доменну зону також свій попит. Найдорожчою вважається зона .com. За неї деякі компанії готові викласти навіть мільйон доларів.

Порада: якщо ви не плануєте далі користуватися сайтом, то домен можна віддати разом з хостингом. А покупець вже вирішить – користуватися йому послугами даного хостинг-провайдера або перейти до іншого. Але якщо ви плануєте створювати нові сайти – хостинг краще залишити, на який в подальшому можна буде зареєструвати новий домен.

замовляйте хостинг для Wordpress в компанії «Хостинг Україна». Ми пропонуємо найкращий віртуальний хостинг для сайтів на WordPress з підтримкою PHP, Perl, MySQL.

Просто виберіть домен, хостинг і встановіть CMS в один клік.

Будь тариф нашого хостингу підійде для Wordpress. Ви можете вибрати саме той пакет, який максимально відповідає потребам вашого проекту: SSD хостинг, VPS на SSD, Cloud (хмарний) хостинг, хмарний VPS. Виділений сервер або dedicated server.

Ми розробили систему автоматичного тестування сайту, це дасть Вам можливість перевірити десятки показників і налаштувань сайту і домену. Перевірить правильність параметрів конфігураційного файлу WordPress, підключення до бази даних, налаштувань тим і модулів. Перевірить, чи правильно встановлена параметра php_memory_limit.

Наша технічна підтримка , Працює в режимі 24/7/365 і Ви завжди зможете отримати кваліфіковану допомогу, якщо виникнуть питання.