Часто виникають ситуації, коли у власника зникає необхідність використання доменного імені, але в цей же час є хтось, хто готовий придбати належний йому домен. Причин для продажу доменного імені може бути багато: від припинення правовідносин власника з його партнером, коли другий хоче викупити домен, до банальної продажу бізнесу, частиною якого домен є. При цьому, частково повернувши витрачені на реєстрацію доменного імені гроші, або навіть повністю окупивши витрати.
Кінцевою метою угоди купівлі-продажу є переделегування домену – іншими словами, внесення адміністратором доменних імен змін щодо власника доменного імені.
Вважається, що сама угода купівлі-продажу домену відбувається досить просто: покупець просто оплачує заявлену вартість доменного імені і отримує бажане.
Але складність в тому, що домен – не фізична річ, а звичайна запис в базі даних. І завжди є ймовірність того, що хтось не отримає бажаного: покупець – домен після оплати, або продавець – гроші після передачі даних. Тому, найчастіше, кожна зі сторін не поспішає першої виконувати свою частину зобов'язань.
У разі, коли дві сторони не можуть домовитися про умови угоди, їм потрібен посередник, яким може стати як людина, так і спеціалізований сервіс.
Дана майданчик для продажу працює за принципом аукціону: домен виставляється на продаж, а учасники роблять свої ставки. Після того, як потенційного покупця влаштує певну пропозицію – боку обговорюють умови подальшої угоди і оформляють її.
Іноді, біржі можуть працювати і за іншим принципом: продавець самостійно виставляє вартість домену, після чого чекає бажаючих його придбати.
У разі продажу на біржі – вона виступає гарантом угоди.
Весь процес, в більшості випадків, автоматизований і відбувається без участі третьої сторони за таким алгоритмом:
покупець вносить оплату на сайті;
кошти заморожуються на окремому рахунку;
після отримання продавцем повідомлення про зарахування коштів, він передає покупцеві права на володіння доменом;
покупець перевіряє дані, підтверджує угоду і заморожені кошти переходять на рахунок продавця;
При здійсненні операції на біржі, учасники сплачують певну комісію: іноді вона може ділитися порівну між двома сторонами, іноді – повністю лягає на плечі одного з учасників (найчастіше – продавця).
Гарант – посередник, який бере на себе функцію контролю процесу оформлення угоди і гарантує, що кожна зі сторін отримає бажане. Ним може стати будь-яка людина, не маючи конкретної спеціалізації (може виступати і при здійсненні будь-яких інших угод, не тільки купівлі-продажу домену). головне – знайти людину з перевіреною репутацією і позитивними відгуками. Адже можуть відбуватися ситуації, при яких гарант забере собі і домен, і гроші.
Вартість домена визначається продавцем. Він може виставити абсолютно будь-яку ціну. Питання в тому, чи погодиться на неї потенційний покупець.
Для того, щоб розрахувати вартість домену, важливо знати, що вона залежить від наступних факторів:
Довжина доменного імені. Короткі доменні імена легше запам'ятовуються, тому й коштують дорожче. Спочатку все намагаються його зареєструвати, якщо він зайнятий – намагаються купити.
Платоспроможність покупця. Наприклад, власник великої компанії в змозі віддати за домен суму на порядок більше, ніж проста людина. І він легко погодитися віддати кілька тисяч доларів за гарне доменне ім'я, Яке ідеально підходить його компанії.
Тематика. Існують різні дешеві і дорогі тематики. Якщо домен з тематики медицини, нерухомості або страхування – за нього можна отримати кругленьку суму. Особливо, якщо він короткий і красивий.
Показники домену: його вік, наявність довідкового профілю і т.д. Люди готові за нього платити, адже це може допомогти в просуванні сайту.
Доменна зона. На кожну доменну зону також свій попит. Найдорожчою вважається зона .com. За неї деякі компанії готові викласти навіть мільйон доларів.
Порада: якщо ви не плануєте далі користуватися сайтом, то домен можна віддати разом з хостингом. А покупець вже вирішить – користуватися йому послугами даного хостинг-провайдера або перейти до іншого. Але якщо ви плануєте створювати нові сайти – хостинг краще залишити, на який в подальшому можна буде зареєструвати новий домен.
замовляйте хостинг для Wordpress в компанії «Хостинг Україна». Ми пропонуємо найкращий віртуальний хостинг для сайтів на WordPress з підтримкою PHP, Perl, MySQL.
Просто виберіть домен, хостинг і встановіть CMS в один клік.
Будь тариф нашого хостингу підійде для Wordpress. Ви можете вибрати саме той пакет, який максимально відповідає потребам вашого проекту: SSD хостинг, VPS на SSD, Cloud (хмарний) хостинг, хмарний VPS. Виділений сервер або dedicated server.
Ми розробили систему автоматичного тестування сайту, це дасть Вам можливість перевірити десятки показників і налаштувань сайту і домену. Перевірить правильність параметрів конфігураційного файлу WordPress, підключення до бази даних, налаштувань тим і модулів. Перевірить, чи правильно встановлена параметра php_memory_limit.
Наша технічна підтримка, Працює в режимі 24/7/365 і Ви завжди зможете отримати кваліфіковану допомогу, якщо виникнуть питання.