Як правильно перенести свій сайт на інший домен

У деяких користувачів може виникати потреба в зміні домену. Причин цьому може бути багато, серед найбільш поширених: перейменування компанії, зміна доменної зони (наприклад, з .ua на com.ua), спроба вийти з-під фільтрів (якщо інші варіанти не дали результатів) та інші. Як правило, цю процедуру виконує фахівець підтримує або розробляє сайт, але в цій статті ми допоможемо вам розібратися в ній самостійно. Ми надамо покрокову інструкцію по перенесенню сайту на інший домен, при цьому не потрапивши під фільтри Google або Яндекса і зберігши свої позиції в пошуковій видачі.

Покрокова інструкція

Перенесення хостингу на інший домен відбувається в два етапи: перенесення бази даних і настройка перенаправлення зі старого URL на новий.

Етап 1: перенесення БД

Від цієї процедури залежить, чи збережеться вся інформація і наскільки правильно вона буде відображатися після перенесення. Тому до даної процедури варто підійти максимально відповідально. У разі, якщо при перенесенні сайту хостинг не змінюється - ви можете доручити це завдання своєму хостера і фахівці самостійно перенесуть базу даних. Іноді, база даних прив'язана до аккаунту, в такому випадку до хостера звертатися не доведеться. При зміні хостера необхідно робити дамп БД.

Давайте розглянемо на прикладі, як перенести сайт на інший домен на базі Wordpress.

Виконайте бекап БД за допомогою інструментів хостера або командного рядка SSH:

 cd full_path_to_WP # переходимо в папку з встановленим Wordpress tar -pczf backup.tar.gz * # архівуємо всі файли в поточному каталозі 

Після перенесення, розархівуйте отриманий архів, прописавши в SSH команду:

 tar -xvfz backup.tar.gz

Виконайте експорт таблиць Wordpress в SQL.

Виконайте імпорт dump.sql в нову БД.

Внесіть правки в wp-config.php в кореневій папці сайту.

Заміні підлягають рядки:

 define(‘DB_NAME’, ‘you_bd_name '); // ім'я бази даних define ( 'DB_USER’, ‘you_db_user '); // ім'я користувача бази даних define ( 'DB_PASSWORD’, ‘you_db_password '); // пароль до бази даних define ( 'DB_HOST’, ‘you_db_host '); // host бази даних, найчастіше localhost

Перенесення сайту на інший домен майже завершений і може бути доступний за новою адресою. Але посилання при цьому можуть не працювати належним чином, тому в phpmyadmin необхідно прописати код, який замінить старі лінки на нові.

 UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://old.com', 'http://new.com') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl'; UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://old.com', 'http://new.com'); UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://old.com', 'http://new.com');

Після виконаної процедури посилання повинні працювати коректно (включаючи медіа-файли і карту сайту). Якщо ваш сайт перенесений успішно, можна переходити до другого етапу.

Етап 2: Налаштування перенаправлення зі старого URL на новий

Даний етап необхідний не тільки для користувачів, але і для пошукових систем, щоб ті дізналися про ваш "переїзді" і індексувати старий веб-ресурс більше немає сенсу.

Перенесення проводиться таким чином: внесіть правки в файл .htaccess старого сайту.

 RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^oldsait.com RewriteRule (.*) http://newsait.com/$1 [R=301,L]

Далі потрібно повідомити про перехід на новий домен пошуковикам (в кабінет для вебмайстрів)

Якщо настройка виконана правильно - дзеркала склеяться протягом 30 днів.

Порада: перш ніж проводити перенесення сайту, обов'язково створіть резервну копію бази даних, що в разі труднощів допоможе все відновити.


Ми пропонуємо найкращий віртуальний хостинг для сайтів на Joomla, Wordpress та інших популярних CMS з підтримкою PHP, Perl, MySQL.

Просто виберіть домен , замовте хостинг і встановіть CMS в один клік.

Вибирайте пакет послуг, який максимально відповідає потребам вашого проекту: SSD хостинг, VPS на SSD, Cloud (хмарний) хостинг, хмарний VPS. Виділений сервер або dedicated server.

Наша технічна підтримка , Працює в режимі 24/7/365 і Ви завжди зможете отримати кваліфіковану допомогу, якщо виникнуть питання.