Що таке DNS сервер?

DNS-сервер (синонім - сервер імен) - це сервер, який містить базу даних публічних IP-адрес і пов'язаних з ними імен хостів. Як правило, DNS-сервер виконує роль перекладача, дозволяючи або переводячи імена хостів в IP-адреси.

В результаті виходить ряд чисел, які стають зрозумілим людині URL-адресою. DNS-сервери використовують спеціальне програмне забезпечення і взаємодіють один з одним за окремими протоколами. В процесі обробки запитів вони призначають правильний IP-адреса URL-адресою або правильний URL-адресу IP-адресою.

DNS є невід'ємною частиною Інтернету з 1985 року завдяки впровадженню «служби каталогів», що розповсюджується по всьому світу.

Для чого потрібен DNS-сервер в мережі?

Абревіатура DNS розшифровується як «система доменних імен». Вона являє собою ієрархічний децентралізований каталог іменування комп'ютерів, служб чи інших ресурсів, які підключені до глобальної або окремої мережі.

Відвідування будь-якого сайту або сервера можливо через введення певного IP в браузері. Як правило, користувач не знає цей конкретний IP-адреса. Він знає тільки URL, наприклад, www.ukraine.com.ua.

Якщо користувач вводить цей URL-адресу в адресний рядок свого браузера, він відправляється на доменний сервер, який потім перенаправляє користувача на IP-адресу, прив'язаний до URL-адресою. Якщо перша служба не знаходить відповідного призначення, запит перенаправляється на наступний DNS-сервер.

Головний сервер імен, керований системою ICANN, є останнім варіантом призначення, якщо не було досягнуто збігів з попередніми серверами імен. Більшість приватних користувачів автоматично перенаправляються на DNS-сервер провайдера, коли робиться запит. Великі корпорації часто мають свої власні доменні сервера.

Служба DNS передає відповідальність за призначення доменних імен різних інтернет-ресурсів, вказавши релевантні сервери імен для кожного домена. Відповідальні особи також можуть делегувати вирішення для піддоменів призначеного їм простору імен інших серверів. Така схема роботи забезпечує постійне децентралізоване розподіл, а система була спеціально впроваджена, щоб уникнути централізованих баз даних.

Робота серверів також визначає елементи технологічної функціональності служби бази даних, яка лежить в її основі. Вона визначає себе як частину Internet Protocol Suite протоколу DNS, і надає детальну специфікацію структур даних і потоки обміну інформацією між серверами.

Який принцип роботи DNS?

Для розуміння принципу дії сервера може використовуватися аналогія з телефонним довідником.

DNS, що обробляє різні доменні імена, функціонує як надшвидка телефонна книга Інтернету. Вона безперервно проводить пошук і порівняння цифр, аналогічний пошуку імені в довіднику з використанням відомого телефонного номера (тут - IP-адреса).

Іноді можна говорити про так званому зворотному пошуку DNS (rDNS), який ведеться за URL-адресу. Однак, на відміну від телефонної книги, DNS-сервер можна швидко перенастроювати, так що якщо мережева служба змінює місце розташування, користувач може продовжувати використовувати той же ім'я хоста. Тобто, якби потрібна людина з телефонного довідника переїхав в інший будинок, але залишив собі той же номер телефону, ви б все одно подзвонили саме йому.

Головною і основною роллю DNS-сервера є його вплив на децентралізовані інтернет-сервіси, такі як хмарні сервіси і мережі доставки контенту. Користувач отримує доступ до децентралізованої інтернет-службі через URL-адресу, наприклад, доменне ім'я URL-адреси вводиться в IP-адресу найближчого сервера.

Особливість DNS полягає в тому, що різні користувачі отримують різні сеанси для одного і того ж доменного імені одночасно. Цей процес описує головне призначення проксимальних серверів, а також є ключем до більш швидкого серфінгу в Інтернеті. Багато великих інтернет-сервіси також використовують цей варіант.

Наскільки важливий DNS для пошукової оптимізації?

Наскільки важливий DNS для пошукової оптимізації?

 

Якщо ви коли-небудь налаштовували веб-сайт, вам, ймовірно, також довелося створити запис DNS. Щоб ваш веб-контент був доступний «в режимі реального часу», ваш домен повинен вказувати на веб-сервер, для якого має бути створена відповідна запис.

Далі весь трафік даних направляється на ваш веб-сервер, щоб почати сеанс саме з вашим доменом. Однак, якщо є зміни в цьому наборі даних, можуть виникнути проблеми з продуктивністю.

Приклад: якщо ви зміните IP-адреса веб-сервера, існує ймовірність того, що частина потоку даних більше не зможе досягти вашого сервера. Це пов'язано з тим, що інформація з DNS дозволяють серверів імен кешируєтся поруч з вашими кінцевими користувачами. Це означає, що старі конфігурації записи даних можна переглядати через кілька хвилин і навіть годин після змін.

Що таке DNS-зона

Всіх пов'язані записи домену називаються зоною DNS. Це окрема частина простору імен домену, за яке зазвичай відповідає юридична особа – організація або компанія, які несуть відповідальність за підтримання регіональних зв'язків в веб-просторі. Зона DNS є адміністративною функцією, що дозволяє детально контролювати компоненти DNS, такі як авторитетні сервери імен.

Коли веб-браузеру або іншому мережевому пристрою необхідно знайти IP-адресу для імені хоста, наприклад «example.com», він виконує пошук DNS - по суті, перевірку зони DNS - і відправляється на сервер DNS, який керує зоною, зазначеної в адресі для цього імені хоста. Цей сервер називається офіційним сервером імен для домену. Потім офіційний сервер імен дозволяє пошук DNS, надаючи IP-адреса або інші дані для запитаного імені хоста.

Що включає в себе зона DNS?

Основні сервера розділяють простір зони на кілька частин. Вони визначають домени верхнього рівня (такі, як «.org» або «.com»), домени другого рівня (наприклад, «ukraine.com.ua») і домени нижнього рівня, також звані піддоменами (наприклад, «support.ukraine. com.ua »). Кожен з цих рівнів може бути окремою зоною DNS.

Наприклад, кореневої домен «ukraine.com.ua» делегується корпорації Хостинг Україна. Вона приймає на себе відповідальність за настройку основного DNS-сервера, який містить правильні записи DNS для домену.

На кожному ієрархічному рівні системи DNS є сервер імен, що містить файл зони, в якому зберігаються захищені і правильні записи DNS для цієї зони.

Рекурсивні та нерекурсівние сервери

DNS сервера можуть забезпечувати рекурсивне і нерекурсівние (итеративное) отримання імен. Основна відмінність тут проводиться за типом запитів. В обох випадках клієнт передає ім'я хоста і вказує тип запиту. У відповідь на дозвіл імені сервер дає тільки позитивний або негативний результат.

Клієнту найпростіше зробити рекурсивний запит до сервера імен. В цьому випадку адресується сервер відповідає за повне вирішення імені. Він послідовно запитує всі сервери, поки ім'я не буде повністю дозволено. Перевага цього типу запиту полягає в тому, що распознаватель повинен тільки ініціювати один запит, прийняти відповідь і направити його в додаток.

При итеративном отриманні пристрій повідомляє тільки адреса сервера, який повинен бути запитаний наступним. Потім распознаватель повинен виконати додаткові запити до відповідного сервера імен, поки ім'я не буде повністю дозволено.

Іншими словами в итеративном запиті DNS-сервер виконує дію, якщо він не може дозволити рекурсивний запит DNS-клієнта через свій DNS-кеш і не є повноважним для доменів.

У цьому випадку він відправляє ітераційний запит на домашній сервер, який потім відправляє йому посилання на наступний можливий DNS-сервер. Потім локальний DNS-сервер відправляє ітераційний запит на DNS-сервер із заслання. Процес повторюється до тих пір, поки локальний DNS-сервер не знайде авторизаційний DNS-сервер для запиту. Потім він отримує відповідь (true / false), який потім пересилає клієнту DNS .

Що таке унікальну адресу

Зараз з поняттям IP-адреси знаком кожен середній користувач Інтернету. Він необхідний в мережі постійно - але його обробка під час серфінгу завжди відбувається на задньому плані. Сам термін «IP-адреса» означає абревіатуру інтернет-протоколу. Цей протокол забезпечує підтримку ідентифікаційного номера пристрою в мережі.

Більшість IP-адрес виглядають так:

165.202.64.111

Адреса також може виглядати так:

3fеe: 1910,: 4546: 3: 200: f8ff: fe21: 67еf

IP-адреса - це унікальна адреса, яка мережеві ІТ-пристрої такі як ПК, планшети і смартфони, використовують для ідентифікації себе і для зв'язку з іншими пристроями. Для цього вони використовують особливу технологію типу Ethernet або Docsis, а на апаратному рівні - мережеві плати або флешки-роутери.

Кожному комп'ютеру в момент підключення до Інтернету, призначається IP-адресу. Це необхідно для того, щоб пристрій можна було чітко ідентифікувати, оскільки це єдиний спосіб, за яким можна верифікувати місце, звідки прийшли запити і куди пішли дані.

Приклад: якщо до веб-сайту звертаються з комп'ютера, браузер завжди також перенаправляє свій власний IP-адреса, щоб контрольований веб-сервер не тільки знав, на який веб-сайт він повинен перейти, але і куди вирушає запитаний пакет даних.

Типи унікальних адрес

IP-адреса являє собою двійкове число на машинній мові, але його можна зберегти як текст для читачів.

32-розрядний тип (IPv4) записується у вигляді чотирьох десяткових чисел, розділених точками. Кожне число може бути від 0 до 255. Наприклад, 81.160.10.241 може бути дійсним IP.

Адреси типу IPv6-- це 128-бітові IP-адреси, які записані в шістнадцятковому форматі і розділені двокрапкою.

IP-адреса зазвичай призначається пристрою тільки на певний період часу. Тільки кілька мережевих пристроїв (наприклад, плати або роутери) повинні зберігати системний адресу (так званий фізичний MAC-адресу), оскільки всі інші пристрої використовують динамічний IP-адресу для зв'язку.

На сьогоднішній день існує дві версії інтернет-протоколу. IPv4 з 4 мільярдами адрес і IPv6 з такою кількістю адрес, що він може адресувати кожну піщинку на землі. IPV4 вичерпаний у багатьох відношеннях і привів до повільної міграції на IPv6. IPv6 сьогодні підтримується більшістю великих мереж і пристроїв.

Перетворення унікальну адресу

Незалежно від того, чи використовуються чотири або вісім блоків символів: рядки чисел важко запам'ятати. Тим більше, що ви повинні пам'ятати не тільки свою адресу, але і адреса улюблених сайтів, магазинів і т. Д. Оскільки це практично неможливо, були введені доменні імена і система доменних імен.

Це означає: наприклад, щоб викликати www.ukraine.com.ua, вам не потрібно вводити код з довгим номером, потрібно просто ввести літери «www.ukraine.com.ua» в рядку пошуку. Потім ваш комп'ютер переглядає центральну «телефонну книгу» - систему доменних імен (DNS), щоб дізнатися, який IP-адреса належить цьому доменному імені і встановлює з'єднання з відповідним веб-сервером.

Динамічне використання і захист

Принцип динамічного розподілу означає, що користувач може бути визначений безпосередньо з IP-адреси. Якщо ви хочете бути абсолютно впевненим у конфіденційності і не надати кому-небудь дані про вас випадково, вам слід пам'ятати наступні поради:

  • регулярно переривайте інтернет-з'єднання, щоб перепризначити IP-адреса;

  • оскільки IP-адреса міститься в кожному електронному листі: не відправляйте електронні листи на сумнівні адреси (наприклад, це стосується деяких веб-сайтів, які залучають безкоштовними завантаженнями);

  • ретельно продумайте, які сервіси ви використовуєте для входу в систему, використовуючи своє ім'я користувача та пароль - тоді IP-адреса може бути призначений відвідувачеві;

  • Використовуйте спеціальне ПЗ для анонімізації, наприклад, розширення Tor для браузера Firefox: це допоможе вам приховати геолокацію і поведінку при серфінгу.

На закінчення можна відзначити, що принципи використання DNS-серверів і унікальних IP-адрес стали основоположними для нинішньої цифрової епохи. Тільки завдяки їм, Інтернет перетворився в справжню середовище проживання сучасної людини.

Якщо DNS і IP типу IPv6 коли-небудь і втратять актуальності або втратять актуальність, це станеться точно не найближчі десятиліття.

 


 

реєструйте домен ізамовляйте хостинг в компанії «Хостинг Україна».

Ми надаємо якісний і не дорогий SSD хостинг, VPS на SSD, Cloud (хмарний) хостинг, хмарний VPS. Виділений сервер або dedicated server.

Нашацілодобова технічна підтримка допоможе Вам вирішити будь-які запитання.

Ми дбаємо про наших клієнтів в режимі 24/7/365.