Що таке проксі сервер?

За часів брандмауерів, VPN-сервісів і додатки Tor, практичних методів маскування IP-адреси і прискорення інтернету, проксі-сервер стає незамінний для активно серфінгу в Інтернеті. Багато користувачів застосовують проксі, не особливо замислюючись - що він собою являє, як працює і які функції може виконувати.

Нижче ми розберемо, що ж таке проксі-сервер, де його взяти і як почати користуватися. Також ми зупинимося на таких моментах, як особливості вибору сервера і відмінності анонімного і звичайного типів.

Що являє собою проксі-сервер

Термін проксі походить від латинського «proxus» і означає «наступний» або «замінник». Він являє собою мережевий інтерфейс зв'язку, який забезпечує комутацію між двома віддаленими машинами.

Існує в основному два типи проксі: ті, які працюють локально в мережі - це має сенс в компаніях, наприклад, для полегшення передачі по корпоративним інтернет-ліням. І ті, які надаються провайдером.

Хоча перші в основному служать кешем, тобто гарантують, що дані не потрібно кожен раз перезавантажувати з Інтернету, проксі-сервер провайдера особливо цікавий для повсякденного приватного використання: він не тільки прискорює мережевий доступ, але також може забезпечити вашу порожню анонімність. Це означає, що сервіс провайдера може дати значно більшу швидкість і захист, і легко налаштовується.

Головна мета будь-якого проксі-сервера - забезпечувати прийом запитів клієнта від імені сервера і перенаправляти трафік на цільовий комп'ютер з окремим IP-ідентифікатором.

В цьому випадку пряма комутація між вашим комп'ютером і веб-ресурсом або сервером відсутній. Іноді клієнт і цільова машина навіть не підозрюють, що мають справу з посередником. Сервер отримує дані, а потім перенаправляє їх фактичного одержувача. Це дозволяє, наприклад, встановити комунікаційне з'єднання між двома пристроями, якщо вони фактично несумісні один з одним.

Проксі-соеднінеія можуть бути реалізовані в двох напрямках: прямий проксі-сервер використовується для захисту клієнтської мережі від впливів з Інтернету. Якщо ж цільова система, наприклад веб-сервер, повинна бути захищена вищим проксі-сервером, це називається зворотним проксі-сервером.

Неважливо, чи підключений він між ПК або смартфоном. Проксі-сервер може виконувати різні функції фільтрації і перенаправлення. Крім іншого, він може бути підключений, щоб забезпечити більше анонімного серфінгу.

Всі типи проксі-сервери зазвичай можна класифікувати наступним чином:

Прямі - категорія проксі за замовчуванням, в даному випадку він служить посередником між комп'ютером і ширшої глобальною мережею.

Зворотні - Цей тип серверів діє як посередник між Інтернетом і невеликою групою аналогічних пристроїв. Наприклад, зворотний проксі-сервер здатний служити концентратором-шлюзом між Інтернетом і локальною мережею компанії.

Відкриті - будь-який користувач онлайн може отримати доступ до відкритих проксі (також відомим як «публічні проксі»). Вони зазвичай пропонуються публіці безкоштовно і забезпечують досить широкий функціонал.

Навіщо користуватися проксі

Головним чином служби анонімайзерів важливі для приватного користувача, тому що, вони підтримують особисту анонімність і конфіденційність.

В епоху, коли веб-ресурси і онлайн-сервіси збирають величезну кількість приватної інформації - будь то кількісні дані, наприклад, «де відвідувачі мого сайту найчастіше натискають», або конкретні, відчутні дані, такі як хобі, уподобання і статистика пошуку, - проблема захисту даних і конфіденційність стає все більш актуальною темою.

Забезпечення конфіденційності

Забезпечення конфіденційності "Хостинг Україна"

 

Це одне з найістотніших і помітних переваг проксі-сервісів: в результаті застосування Анонімайзера, ресурс, на який ви заходите, не може зареєструвати наявний фактичний IP-адреса - а натомість реєструє загальний IP-ідентифікатор служби проксі. Це гарантує деяку анонімність при серфінгу в веб-просторі.

Не забувайте - ваш мережевий ідентифікатор може багато розповісти про вас, наприклад, з якої країни і міста ви родом. Розумні кіберзлочинці можуть навіть піти ще далі і використовувати свій IP-адресу, щоб дізнатися, хто ваш провайдер, який у вас поштовий індекс і на якій вулиці ви живете.

Отримання доступу до геоблокірованному або обмеженому контенту

На жаль, велика частина онлайн-контенту насправді прихована за географічними обмеженнями - в основному через правил мережі та авторських прав. Оскільки анонімайзери приховують ваш IP-адресу, онлайн-ресурси не можуть заборонити вам до нього доступ виходячи з вашого географічного положення.

Хорошим прикладом такої ситуації є застосування Анонімайзера для підключення до телебачення і ютуб за межами України. Ще його легко можна застосувати для обходу мережевих блокувань на роботі або в школі.

Зменшення часу завантаження контенту

Це пов'язано з тим, що проксі-сервери можуть кешувати дані. Як тільки ви отримуєте доступ до певних веб-сайтів, ви зберігаєте їх для подальшого використання. Коли запитується кешована сторінка, вона може відображатися користувачеві швидше.

Однак зверніть увагу, що це відбувається тільки в тому випадку, якщо на проксі-сервері вже є інтернет-сторінки, запитані вами в локальному кеші. Якщо це не так, тоді він підкачує дані з мережі. Тоді завантаження може відбуватися не так швидко.

Фільтрація шкідливих сайтів

Ще одним значною перевагою проксі-сервера є те, що адміністратор може заборонити користувачам доступ до веб-сайтів, які можуть бути небезпечними.

Спочатку це може здатися нелогічним, але майте на увазі - в ситуації коли адміністратор розуміє, що конкретний ресурс містить шкідливі або фішингові посилання, це може перешкодити випадковим або неусвідомленим користувачам служби сервера нанести туди візит і заподіяти собі шкоду.

Крім цього, є ймовірність стороннього зараження. Наприклад, якщо ви потрапите на шкідливий ресурс, то що міститься в ньому небезпечне ПО здатне заразити саме проксі-сервер, а зовсім не ваш пристрій. Це потрібно мати на увазі, коли ви бачите, що служба не пускає вас на певний ресурс.

Де взяти проксі-сервер

Більшість інтернет-провайдерів пропонують потужні проксі-сервери, наприклад, такий який підтримує сервіс хостингу ukraine.com.ua. Однак існує і безліч публічних сервісів, але ставитися до них треба з обережністю і раз в декілька підключень перевіряти дані.

Ви можете завантажити списки серверів з так званих проксі-листів. Ці списки є у вільному доступі і включають як комутатори з СНД, так і з інших країн світу. Після цього вам слід вручну занести адресу сервера в браузер і службу проксі вашої ОС, застосувавши наведену нижче інструкцію.

Як почати користуватися проксі

Знаючи певний проксі-адреса, ви можете відразу приступити до роботи. Слід зазначити, що сучасні операційні системи мають два місця, де встановлюються настройки проксі: один раз в самій системі і один раз в браузері.

Зазвичай системний проксі використовується всіма програмами, включаючи всі браузери, такі як Chrome, Edge або Firefox. Однак проксі в браузері використовується тільки там, де він встановлений. Це дає декілька переваг: наприклад, ви можете управляти браузером виключно з проксі, але запускати всі інші інтернет-додатки без проксі. Або, навпаки, ви можете обробляти весь інтернет-трафік через проксі.

Ви також можете встановити різні проксі для обох сценаріїв. Під Windows 10 проксі швидко встановлюється в системі і їм легко почати користуватися:

Налаштування проксі-сервер в Windows 10

 

Налаштування проксі-сервер в Windows 10 "Хостинг Україна"

 

Крок 1. Введіть «Проксі» в поле пошуку Windows 10. Це приведе вас безпосередньо до налаштувань проксі.

Крок 2. Прокрутіть вниз і включіть «Запустити сервер проксі».

Крок 3. Тепер введіть дані служби вашого провайдера і відповідний порт. Ця інформація надана в документах або на ресурсі вашого інтернет-провайдера.

Крок 4. Натисніть «Зберегти», щоб зберегти налаштування проксі-сервера. Ваша система Windows тепер використовує проксі вашого провайдера, ваш інтернет повинен завантажуватися набагато швидше. Ви можете в будь-який момент відключити проксі за допомогою кнопки «Деактивувати проксі-сервер».

Крок 5. Перевірте, чи працює проксі-сервер, за допомогою сервісу перевірки IP. Увімкніть і вимкніть проксі, щоб побачити різницю: адреса повинна відрізняться, коли проксі активований.

Налаштування проксі-сервер в Windows 7

Налаштування проксі-сервер в Windows 7 "Хостинг Україна"

Налаштування проксі-сервер в Windows 7 "Хостинг Україна"

 

Крок 1. Щоб налаштувати проксі-сервер в Windows 7, натисніть кнопку «Панель управління» в меню Windows.

Крок 2. Виберіть пункти меню «Мережа та установки» і «Властивості оглядача». Відкриється вікно «Властивості Інтернету».

Крок 3. На вкладці «Підключення» ви знайдете кнопку «Налаштування локальної мережі». Далі слід відкрити вікно «Локальна мережа LAN».

В цьому випадку можна налаштувати три типи конфігурації. ОС Windows повинна сама визначити дані сервісу або вона будетпріменять сценарій для автонастройки. Також можна ввести ручні настройки.

Якщо дані служби необхідно налаштовувати вручну, слід прибрати прапорець з пункту «Автоопределение параметрів». Інакше можуть виникнути помилки, так як ОС буде перекривати автонстройкамі ті, які ви ввели вручну.

Для чого застосовується проксі сервер?

По суті, всі служби такого типу діє як посередники між клієнтом і стороннім сервером, з якого клієнт запитує певну послугу. Він отримує запит клієнта і виконує його для нього.

Простий приклад. Припустимо, ви хочете використовувати проксі-сервер для доступу до певного ресурсу. Служба анонімізації отримує ваш запит і виконує одну з таких дій:

Локальний кеш аналізується, щоб визначити, чи можна знайти потрібний ресурс. Якщо ресурс знайдений, служба просто показує його вам і в глобальну мережу більше не відправляються ніякі дані.

Якщо ж сервіс не знаходить ресурс в локальному кеші, він запитує з Інтернету. Однак ваш IP-ідентифікатор для всіх подальших дій не використовується. Замість цього анонимайзер діє як клієнт від вашого імені і використовує один із службових IP-адрес. Як тільки сторінка буде отримана, вона комутується з вашим вихідним запитом, і інформація буде перенаправлено ​​до вас.

Області застосування такого сервера різні, але в основному зводяться до чотирьох напрямах - кешування, фільтрації, управління пропускною спроможністю і забезпечення безпеки.

Дані, які перенаправляються через такий сервер, також можуть бути фільтруватися по параметрам, проходити буферизацию і перерозподіляться по інших серверів для розподілу навантаження. Крім цього, проксі-сервер є головним елементом брандмауера, який охороняє ваш ПК від кібератак з глобальної мережі.

Що таке анонімний проксі і чим відрізнятися від звичайного

Звичайний сервер

При серфінгу в Інтернеті і використанні звичайного трафіку даних, ваш запит направляється безпосередньо з вашого комп'ютера на цільовий комп'ютер (сервер), де він перетворюється. Як правило, ви негайно отримаєте запитані дані на ваш комп'ютер з цього цільового сервера, який, наприклад, містить певний веб-сайт.

Щоб зовнішній комп'ютер знав, куди повинні надходити потрібні дані, ви автоматично передаєте свій індивідуальний IP-адреса разом з вашим запитом. Він зберігається на цільовому комп'ютері. Оператор цільового комп'ютера може зчитувати дані, що зберігаються в журналах, і при необхідності ідентифікувати їх.

Анонімний проксі

Такі проксі-сервери - це перевірений спосіб приховати ваші сліди серфінгу в Інтернеті. Вони необхідний для того, щоб анонімізувати IP-адреса вашого комп'ютера.

Якщо між вашим комп'ютером і веб-ресурсом, на якому ви перебуваєте, підключений анонімний проксі-сервер, адміністратор цього ресурсу або сервісу може визначити тільки IP-індентіфікатор Анонімайзера, але не ваш власний. І навпаки, можна простежити тільки шлях від вашого комп'ютера до проксі-сервера, але не фактичний пункт призначення.

У мережі є списки безкоштовних анонімних проксі, які забезпечують сервіс тій чи іншій мірі якості. Здебільшого вони просто кешують перегляди сторінок і контент, що робить придатними тільки для зашифрованих веб-сайтів. Однак у порівнянні з VPN або мережею Tor, проксі зазвичай мають ту перевагу, що вони працюють без додатково встановлюваного ПО і в багатьох випадках доступні безкоштовно.

Ці проксі-сервери тільки маскують IP-адреса і можуть прискорити інтернет-трафік, однак тільки комерційні провайдери VPN пропонують реальну анонімність.

Як працювати через проксі сервер?

Приступити до роботи можна, ввівши адресу служби для ОС (зазначені вище) і застосувавши аналогічні налаштування при запуску вашого браузера за замовчуванням.

Слід пам'ятати, що браузер Internet Explorer, а також Google Chrome і Opera автоматично дублюють дані встановленої на комп'ютері операційної системи, а Mozilla Firefox вимагає введення окремих установок служби проксі, яка відноситься тільки до використання цього браузера. У такому випадку інші онлайн-додатки на комп'ютері немає перенаправляються.

Налаштування (анонімного) проксі-сервера для Google Chrome

Крок 1. У браузері Google Chrome перейдіть в «Налаштування» (вгорі праворуч)

Крок 2. Виберіть «Показати додаткові налаштування», а потім «Змінити налаштування проксі».

Крок 3. У вікні «Властивості Інтернету» натисніть «Налаштування локальної мережі», встановіть прапорець «Використовувати проксі-сервер» і введіть IP-адресу сервера.

Налаштування (анонімного) проксі-сервера для Firefox

У браузері Firefox ви встановлюєте проксі-сервер за такою інструкції:

Крок 1. Відкрийте меню (вгорі праворуч у вікні браузера) ->

Крок 2. Виберіть «Налаштування», а потім «Додатково». Потім перейдіть в «Мережа» і далі в пункт «Налаштування мережі».

Крок 3. Введіть наданий IP-адреса сервера і відповідний порт в пункті «Ручне регулювання служби проксі і HTTP-проксі». Обидва розділу показані в правилах списків проксі.

Не забудьте видалити настройки після використання анонімного проксі. Особливо, коли проксі-сервер більше не активний або недоступний, в іншому випадку ви більше не зможете виходити в Інтернет.

Можливі помилки і проблеми

Якщо користувачі навмисно використовують проксі-служби, помилки підключення зазвичай можна відстежити по одній з наступних причин.

Проксі-сервер перевантажений: проксі-сервери, які доступні безкоштовно в Інтернеті, особливо популярні серед користувачів для анонімності онлайн-дій і обходу геотаргетинга. Якщо потреба перевищує ємність такого сервера, виникають збої, пов'язані з перевантаженням. В цьому випадку браузер показує повідомлення "Проксі-сервер не відповідає». Тепер користувачі можуть почекати або використовувати інший сервер.

Проксі-сервер відключений: якщо сервер остаточно видалений з мережі, він більше не буде пропонувати проксі-служби. Причинами догляду можуть бути технічні проблеми або банкрутство провайдера. В цьому випадку у користувачів немає іншого вибору, окрім як вибрати інший прямий проксі-сервер або переглядати Інтернет без проксі-сервера.

IP-адресу проксі-сервера був змінений: якщо IP-адресу проксі-сервера змінився, це також призводить до помилок підключення. Користувачі вирішують цю проблему, знаходячи поточний адресу проксі-сервера і відповідно налаштовуючи конфігурацію в настройках системи або в браузері.

Дані про з'єднання були передані неправильно: найпоширеніші причини помилок - неправильні настройки проксі. Перш ніж користувачі зв'яжуться з відповідною службою або розглянуть альтернативну службу анонімізації, рекомендується перевірити всі налаштування на наявність помилок введення в мережевих адресах або використовуваних номерах портів.

Що важливо знати, вибираючи проксі

Використання вами онлайнової служби анонімізації, ви вже багато для своєї анонімності в Інтернеті. Але цього недостатньо - ви все ще можете бути ідентифіковані третіми особами.

Ви повинні бути надзвичайно обережні у виборі провайдера. Не забувайте, що власник проксі-сервера може контролювати вашу активність, якщо ви отримуєте доступ до чогось онлайн через HTTP замість HTTPS. Не кажучи вже про те, що адміністратор служби також може заблокувати безпечні ресурси без пояснення причин, якщо він цього захоче.

Слід знати, що деякі провайдери обмежують пропускну здатність сервісів. Якщо у вас з'явилося відчуття, що це саме так, ви можете перевірити швидкість роботи вашого інтернету.

Крім того, провайдери часто застосовують особливі «прозорі» проксі. Встановлене на них ПО здатне передавати ресурсу інформацію про вашу IP-ідентифікатор. Ці служби в першу чергу служать для підвищення швидкості завантаження даних і не повинні використовуватися для маскування IP-адреси.

З мінусів - 80% безкоштовних служб не використовують протокол HTTPS з SSL-протоколом, тому ви практично не захищені від кібератак онлайн. А деякі з них можуть змінювати статичну розмітку HTML і використовувати змінений код JavaScript для передачі реклами своїм відвідувачам.

В ідеалі ви повинні вибирати приватні проксі перевірених провайдерів. Вони надають додатковий рівень безпеки, використовуючи службу VPN, яка забезпечує доступ до проксі-службі.

Якщо ви не впевнені, чому вам слід застосовувати VPN замість проксі-сервера, врахуйте наступне: VPN вже пропонує ті ж переваги, що і анонимайзер, а також задіє надійні протоколи шифрування. Це забезпечує більш високий рівень безпеки в серфінгу в Інтернеті і захист вашої конфіденційної інформації.


Реєструючи домен та замовляючи хостинг в компанії «Хостинг Україна» Ви отримуєте можливість повноцінно управляти своїм доменом з панелі управління ukraine.com.ua.

Наша цілодобова технічна підтримка допоможе вирішити будь-які питання з вашим доменом в найкоротші терміни.

Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і ми забезпечимо безперебійну роботу і збереження вашого сайту.