Що таке url адресу сайту?

URL - це адреса, який має будь-який мережевий ресурс і який можна використовувати для роботи в Інтернеті. Така адреса є відправною точкою для візиту на який-небудь сайт і повинен бути спочатку введений в браузері.

URL перенаправляє користувача на потрібну сторінку з її вмістом. Інше ім'я для URL-адреси - інтернет-адреса або веб-адресу.

Що таке URL-адресу або адресу сайту в інтернеті

Кожен, хто знаходиться в Інтернеті, використовує URL кілька разів на день, не турбуючись про це. Але що насправді означає URL і для чого він використовується?

Термін походить від англійської мови і є скороченням від Uniform Resource Locator. У буквальному перекладі це означає єдиний індикатор ресурсу. Згодом цей термін став загальновживаним синонімом інтернет-адрес. Уніфікований покажчик ресурсу не тільки розпізнає, де знаходиться мережевий ресурс, а й звертається до нього. Це означає, що адреса електронної пошти може бути визначений точно так же, як веб-сайт в Інтернеті або локальний адресу FTP.

Прикладом може служити: mailto: Vasya.pupkin @ Vasyapupkin.org

Вводячи префікс «mailto», ви відкриваєте свою стандартну поштову програму. Відкриється порожній, в якому адреса одержувача вже попередньо заповнений.

структура URL

URL складається з назви веб-сайту та шляхи. Шлях показує, де файл можна знайти на сервері.

Окремі компоненти для URL:

  • Субдомен (також домен третього рівня): може зробити інтернет-сторінки більш зрозумілими.

  • Домен другого рівня: часто ця назва компанії.

  • Домен верхнього рівня: він часто показує значення або походження інтернет-адреси.

  • Шлях: вказує на каталоги веб-сервера. Це означає, що він показує, де саме знаходиться сайт на сервері.

URL завжди структурований однаково. Він складається з різних компонентів, які стандартизовані в усьому світі. Щоб пояснити ці компоненти більш докладно, потрібно розбивка зразкового адреси.

Це може виглядати так: https://www.testadres.ua.

«Https»: це використовуваний протокол (в даному випадку - HTTPS: захищений протокол передачі гіпертексту),

«Www.testadres.ua» - це так званий хост або ім'я хоста;

«Www.» - ці три букви (всесвітня павутина) описують так званий субдомен;

«Testadres.ua» - це домен або доменне ім'я, яке описує так званий субдомен;

«.Ua» - описує код країни і домен верхнього рівня, і вказує географію закінчення інтернет-адрес;

«/ Testadres» - цей текст за косою рискою називається шляхом і, таким чином, перенаправляє користувача до відповідного бажане місце на сайті.

Термін «https» позначає використовуваний протокол зв'язку і є абревіатурою «Захищений протокол передачі гіпертексту» / Це також може бути «http» - або просто «протокол передачі гіпертексту», який зараз втрачає свої позиції.

Три літери «www» позначають World Wide Web. Вони описують піддомен, який знаходиться в порядку під іншим доменом. У згаданому прикладі він буде перебувати під доменом «testadres». «Testadres» - це фактичне доменне ім'я, яке повинно контролюватися URL-адресою. Це ім'я так само унікально, як і поштову адресу.

Код країни або домен верхнього рівня знаходиться в заключній частині імені домена. У більшості випадків абревіатура відноситься до країни походження веб-сайту. Це буде .ua для України або .eu для Європейського Союзу. Є й інші скорочення, які є галузевими, спеціалізованими або міжнародними.

Між «Https.» і «www.» знаходиться номер порту. Як правило, номер порту - «80» і тоді він взагалі не відображається. Якщо номер порту відрізняється в особливих випадках, його можна знайти в URL.

Домени і URL

У розмовній мові терміни домен і URL трохи заплутані. Багато користувачів говорять про домен, коли мають на увазі веб-сайт. При нормальному використанні це, звичайно, не проблема, але якщо ви поговорите зі своїм провайдером, це може легко призвести до плутанини. Але які відмінності між доменом і URL?

Домен це просто адреса в інтернеті. У нашому прикладі вище, «.ua» буде доменом верхнього рівня, «testadres» буде доменом другого рівня, а «www» означатиме домен третього рівня. Якщо ми повернемося до нашого адресою: домен - це ім'я господаря квартири, а URL - це її номер.

приклади URL

Різні адреси свідчать про різному статусі ресурсу і його спрямованості. Вони можуть служити покажчиками галузі, регіону або соціальної значущості.

Vasyapupkin.ua – закінчення .ua відразу після домену другого рівня свідчить про те, що Вася Пупкін – це національний бренд.

Vasyapupkin.eu – Вася у нас знаменитий і працює не тільки в Україні, але і в Євросоюзі.

Pupkin_company.com.ua – а це URL Васиної компанії, як юридичної особи або ФОП.

Pupkin_company.kiev.ua – Вася діє з Києва і орієнтований на столицю і область.

Pupkin_company.org – Васііна компанія – некомерційна громадська організація або він є передміхурова бізнесу в соціальній сфері – наприклад, житлово-комунального господарства або стадіон.

Pupkin_company.net – Вася займається інформаційними або високими технологіями і орієнтований на Інтернет-спільнота.

Більшість офіційних імен державних органів законодавчої і виконавчої влади мають закінчення gov. або gov.ua – від слова «government» - уряд.

Пам'ятайте - хороший URL сторінки сайту повинен містити якомога менше символів і одночасно бути найбільш релевантним запитом користувача.

URL шифрування

За мережі дані про адресу передаються в зашифрованому вигляді, але браузери відображають лише декодувати форму – тобто зрозумілі нам букви і цифри.

Для забезпечення взаємодії у всьому світі URL-адреси повинні бути закодовані однаково. Тут використовується двоетапний процес для відображення широкого діапазону символів – це десь близько 60 затверджених символів, використовуваних в URL по всьому світу. Тобто запис рядка буквами буде перетворена в послідовність байтів з кодуванням UTF-8 або ASCII, а потім в шістнадцяткове значення байтів.

В URL не допускаються Умлаут (ö, ä, ü), а символи! * ’(); : @ & = + $, /? % # [] записуються в так званому «процентному кодуванні»

У практичному застосуванні для вас це означає, що обсяг інформації при додаванні кожного нового символу зростає по експоненті. Тобто чим коротше і простіше буде адреса, тим менше потенційних помилок може виникнути при передачі пакетів на сервер, і тим частіше до вас буде заглядати пошуковий робот Google.

Як правильно формувати URL адреса

Якщо ви хочете, щоб ваш сайт добре знаходився в Інтернеті, ви повинні зробити його оптимізованим для пошукових систем. Особливо, якщо ви хочете заробляти гроші за допомогою свого ресурсу.

Ось чому уніфікований покажчик є важливим кроком для впливу на результати пошуку. URL – це набагато більше, ніж просто назва вашої сторінки. Це щось більше схоже на дизайн ваших вхідних дверей – якість матеріалів, з яких вона виготовлена, привабливість фурнітури і зручність користування дверною ручкою.

З цієї причини вам обов'язково слід звернути увагу на деякі особливості при створенні URL.

Ви повинні структурувати URL так, щоб відвідувачі могли запам'ятати ім'я і легко перейти на відповідну сторінку.

Складні комбінації цифр або символів нічого не говорять про зміст сторінки і тільки збивають з пантелику відвідувача. Те саме можна сказати і до занадто глибоким структурам URL. Навіть у пошукових систем є проблеми з цим - і тому дуже глибокі структури рідко індексуються в результаті.

Мета оптимізованого для пошукових систем URL-адреси полягає в тому, щоб приводити відвідувачів, які шукають певний термін, до вашої сторінці. URL повинен дати зрозуміти відвідувачу - чого очікувати від вашої сторінки.

Іноді менше означає більше. Це відноситься і до URL-адресами, тому що навряд чи хтось може згадати довге ім'я з великою кількістю слів-наповнювачів. З цієї причини довгі URL-адреси є швидше перешкодою, якщо ви хочете залучити відвідувачів на свій сайт. З іншого боку - Google потрібні певні ключові слова для формування відповідного рейтингу.

Так що вам слід знайти золоту середину між довжиною і інформативністю URL.

Сервіси скорочення URL

щоб скоротити URL , Вам необов'язково обходитися без інформації - ви можете використовувати одну з безкоштовних послуг, пропонованих Twitter, Google або іншими постачальниками послуг.

Як видно, в результаті скорочення виходить комбінація цифр і букв, що не дозволяє людині зрозуміти - куди ведуть такі URL-адреси. Це може відштовхнути багатьох відвідувачів з самого початку пошуку.

Інша проблема полягає в захисті даних, оскільки постачальники послуг зберігають різну статистичну інформацію, наприклад, частоту кліків або походження посилань, без вашої згоди.

Для того, щоб уникнути зайвих незручностей і відвідувачами, і з пошуковими системами, в серйозних ресурсах, створених на різних CMS використовується перепризначення сторінок або прописування адрес в ручну.

Пам'ятайте - розуміння структури URL і застосування правил його правильного складання завжди позитивно відбивається на індексування сайту і підвищує результат його видачі в пошукових системах. Компанія ukraine.com.ua рекомендує вам складати зрозумілі адреси, і в результаті ви отримаєте не тільки вдячних відвідувачів, але і безперервне зростання рейтингу ресурсу.


замовивши хостинг в компанії “Хостинг Україна” , Ви отримаєте зручний інтерфейс, інтелектуальну систему захисту, швидку роботу серверів. Просто виберіть домен і хостинг, і встановіть потрібну CMS в один клік.

Ми пропонуємо найкращий віртуальний хостингу для сайтів Joomla, Wordpress та інших популярних CMS з підтримкою PHP, Perl, MySQL в співвідношенні ціна якість.

Якісний і не дорогий SSD хостинг від 1$, VPS на SSDвід 12$, Cloud (хмарний) хостинг від 3$, Хмарний VPS від 6$. Виділений сервер або dedicated server.

У нас оперативна і якісна тех.підтримка , Яка допоможе вирішити будь-які запитання щодо хостингу або домену.