SQL база даних Для чого призначена база даних?

Будь великий обсяг даних вимагає управління. У сучасному цифровому світі вся цінна інформація організовується і заноситься в бази, для управління якими використовуються СУБД і мову SQL.

Що таке мова структурованих запитів (SQL)?

SQL - це непроцедурного мова БД, орієнтований на великий обсяг оброблюваної інформації. Непроцедурного значить, що в ньому, перш за все, приділяється увага які дані викликати, видаляти або вставляти, а не якимось чином це робити. Кількісно-орієнтований ж означає, що за допомогою цієї мови можна обробляти значні обсяги інформації в групах.

Спочатку розроблявся SQL як для підтримки реляційних БД.

Він може вирішувати такі завдання:

 • Модифікація нової або існуючої структури БД.

 • Зміна параметрів безпеки системи.

 • Налаштування повноважень користувача для управління інформацією.

 • Отримання інформації з бази даних.

 • Оновлення вмісту бази даних.

SQL застосовується тільки для управління БД, які його підтримують. До них відносяться, наприклад, Microsoft Access, Oracle, Sybase або Informix.

Синтаксис в SQL щодо досить гнучкий, проте, як і на будь-якій мові програмування, повинні дотримуватися певних правил:

 • Прописні / малі літери.

 • простору і відступи.

 • Ключові слова.

Фактичні оператори SQL не чутливі до регістру. Однак, як тільки буде сформована пряме посилання на вміст бази даних, написання повинно точно дотримуватися. Основою ж SQL-вирази є ключові слова, організовані в оператори.

База даних

бази даних hosting ukraine

 

База даних - це електронна система управління інформацією, яка повинна постійно і ефективно обробляти великі обсяги даних, без протиріч і помилок і може цифровим чином відображати логічні відносини.

Набори даних можуть бути скомпільовані з різних підмножин і відображені відповідно до вимог прикладних програм і їх користувачів.

Складні бази даних часто використовуються в системах ERP (WWS або WaWi).

Типи баз даних

В даний час існує декілька типів організацій баз даних, які поділяються, перш за все, ставленням до управління одиницями записів.

Ієрархічна база даних

 

бази даних hosting ukraine

 

Модель ієрархічної бази даних є найстарішою моделлю бази даних і представлена у вигляді ієрархічної деревоподібної структури.

Ієрархічна деревоподібна структура робить доступ до читання надзвичайно швидким. Недолік деревовидних посилань полягає в тому, що вони самі і зв'язку між ними повинні бути прописані спочатку.

Мережеві бази даних

 

sql hosting ukraine

 

За основними принципами, мережева БД схожа на ієрархічну модель, але дозволяє створювати різнобічні вузли.

При з'єднанні вузлів один з одним, створюється мережа, через яку користувач може більш безпосередньо отримати доступ до шуканої записи даних. Мережеві бази даних добре підходять для відображення таких структур, як географічного розташування, семантичних мереж, персональних мереж і мереж компаній.

Реляційні бази даних

sql hosting ukraine

 

У цьому типі БД інформація зберігається в стосунках (таблицях), які все взаємно зв'язуються. Оптимізація даними в таблиці здійснюється за допомогою скорочення рядків і / або стовпців. Запис будь-якої інформації є рядком і містить всі поля даних в стовпчиках. Цей тип БД є найбільш вживаною в бізнес-рішеннях.

Об'єктно-орієнтовані бази даних

sql hosting ukraine

 

У цьому різновиді БД застосовується принцип зберігання інформації разом з їх функціями в об'єкті. Вона використовує парадигми ООП і, зокрема, написання на відповідній мові (таких як, C ++, Java або C #).

Існують також об'єктні БД, функціональні, об'єктно-реляційні, які поєднують властивості перерахованих вище типів.

Автономні бази даних

Це новітній тип організації БД, в якому використовуються принципи машинного навчання для управління структурою даних. Це самоврядні БД, які можуть підтримувати повну функціональність без контролю адміністраторів і сам відновлювати втрачені або пошкоджені ресурси.

Еволюція баз даних

Принципи створення баз даних зазнали серйозних змін, з тих пір, як в 1962 році була реалізована перша з них. Спочатку застосовувалися навігаційні БД, до яких відносяться типи з деревовидної і мережевою структурою.

З плином часу реляційні бази даних замінили мережеві БД, які тепер використовуються тільки для спеціальних завдань.

Графові системи, в свою чергу, є свого роду подальшим розвитком реляційних БД. Вони використовують графіки для відображення та зберігання мережевої інформації.

Протягом декількох десятиліть на ринку домінували три основні виробники СУБД (RDBMS): Oracle, IBM і Microsoft. Однак поточна динаміка ринку привела до змін, які привели в рух ринок і створили більш широку конкуренцію.

За інформацією на перший квартал 2020 року, в світі налічується більше 250 різних продуктів, які пропонують реляційні або графові типи організації БД. Причому більше 50 продуктів використовують нові типи – NoSQL, куди відносяться як хмарні рішення, так і БД з автономної структурою і підтримкою машинного інтелекту.

У чому відмінність між базою даних і електронної таблицею?

У програмі Excel ви, наприклад, можете ввести дані в вільно визначається сітку. Вони можуть бути відформатовані за бажанням, наприклад, числа можуть відображатися у вигляді валюти або осередкам може бути призначений колір фону. Існує також концепція формул, які обчислення можуть виконувати і оновлювати при зміні вхідних даних. Це створює певну інтерактивність.

Основний принцип полягає в тому, що дані беруться з так званих областей і зміщуються один щодо одного. Недоліком обробки таблиці є те, що ці області мають бути визначені заздалегідь.

Організація ж баз даних включає в себе широкий спектр термінів, концепцій і програмного забезпечення. У разі баз даних ми говоримо, перш за все, про системи, які реалізують концепцію реляційної алгебри.

Обробка даних в базах даних також проводиться в табличній формі. Різниця в тому, що в базі даних схема даних є фіксованою. Схема відносин точно визначає, в якому форматі які дані повинні бути доступні. Неможливо відформатувати дані. Хоча елементи дизайну доступні при обробці таблиць, бази даних працюють виключно на рівні даних.

Замість цього ви працюєте з так званими запитами. Запит може фільтрувати, обчислювати, групувати і сортувати, і він набагато більш гнучкий, ніж в Excel. На додаток до таблиць в базах даних є так звані уявлення, які мають структуру, аналогічну таблиць, але складаються тільки з обчислених або відфільтрованих даних.

Що таке система управління базами даних?

Системи управління базами даних (СКБД) є центральним компонентом сучасної ІТ-інфраструктури. Вони підтримують зберігання, використання та обробку даних для різних додатків.

Операційні системи управління базами даних, такі як Oracle, Informix, Sybase або MySQL використовуються для тимчасового зберігання даних для сучасних додатків і, таким чином, забезпечують транзакції і інші типи взаємодій для бізнес-вимог на рівні, як окремих ресурсів (сайтів), так і на рівні підприємств і корпорацій.

Що таке СУБД MySQL?

Розроблена в 1993 році шведською компанією MySQL AB, ця СУБД являє собою програмне забезпечення для управління інформацією з відкритим вихідним кодом.

Ім'я складається з My (це ім'я однієї з дочок співзасновника MySQL) і абревіатури SQL.

За останні сімнадцять років СУБД MySQL обігнала конкурентів і стала найпопулярнішою системою в світі. Вона вважається найшвидшим, стабільним і зручним рішенням в сфері СУБД. Вона також пропонує велику гнучкість: MySQL може використовуватися на більш ніж 20 платформах, включаючи Linux, Windows і Mac OS.

MySQL є основою для динамічних сайтів, наприклад, для блогів, а також картинних галерей або магазинів. Наприклад, якщо ви хочете використовувати WordPress в якості програмного забезпечення для вашого блогу або іншого ресурсу, основна вимога полягає в тому, щоб ваш пакет веб-хостингу забезпечував підтримку MySQL.

Основні переваги MySQL

Завдяки широкому і частого використання MySQL, система постійно розвивалася і адаптувалася до потреб користувачів.

Ця СУБД має такі переваги:

 • Може використовуватися на різних платформах.

 • Робить швидку оцінку запитів.

 • Може використовуватися для роботи з великими масивами.

 • Знаходиться під ліцензією GPL (OpenSource).

 • Має підтримку від великої спільноти користувачів / розробників.

 • Дружня початківцям користувачам.

недоліки MySQL

Незважаючи на широке застосування, MySQL також має недоліки, і зручність користування дуже залежить від області, в якій вона застосовується.

 • Обмежена функціональність у порівнянні з великими системами управління базами даних.

 • Дорога ліцензія для комерційного використання.

Як автономні технології покращують управління базами даних

У перспективі автономні бази даних обіцяють замінити всі існуючі типи. Вже зараз вони забезпечують підвищену безпеку і надійність захисту даних, а нові алгоритми машинного навчання дозволяють підвищити ефективність управління всіма процесами.

Також вони легко реалізують всі завдання по адмініструванню – починаючи від резервного копіювання та закінчуючи регулярним оновленням ПЗ.

Оскільки в даний час все більше організацій впроваджують цифрове перетворення з мобільними і хмарними додатками і вимагають впровадження хмарних або автономних БД, ці системи будуть безперервно розвиватися, і витісняти всі інші типи з ринку баз даних.


замовляйте хостинг в компанії “Хостинг Україна” . У нас Ви зможете підібрати той пакет послуг, який максимально відповідатиме потребам вашого бізнесу.

Якісний і не дорогий SSD хостинг від 1$, VPS на SSD від 12$, Cloud (хмарний) хостинг від 3$, Хмарний VPS від 6$. Виділений сервер або dedicated server.

просто виберіть домен , Хостинг та встановіть потрібну CMS в один клік.

Ми пропонуємо найкращий віртуальний хостинг для сайтів на Joomla , Wordpress та інших популярних CMS з підтримкою PHP, Perl, MySQL.

У нас цілодобова технічна підтримка , Яка допоможе вирішити будь-які запитання щодо хостингу або домену.