Топ 15 безкоштовних фотостоков

Безкоштовні фотостоки стають незамінні, особливо, якщо у вас є власна домашня сторінка, новинний сайт або ресурс, призначений для онлайн-трейдингу. Якщо ви хочете, щоб він була високо оцінена і отримав хороші відгуки користувачів, до текстових матеріалів потрібно додати візуальний супровід.

Якщо ж у вас немає часу подумати про химерну і підходящої графіку, тоді вам неодмінно варто поглянути на постачальників безкоштовних картинок. Перевага цих сайтів в тому, що вони вже домовилися з авторами заздалегідь, за яких умов ви можете використовувати їх роботи. Нижче ми представляємо 15 хороших баз даних зображень з різною спеціалізацією, які пропонують стокові фото без ліцензійних платежів і абсолютно безкоштовно.

Burst - фотостік від Shopify

Burst - фотостік від Shopify

 

Це один з нових проектів від компанії Shopify (популярний розробник інтернет-магазин), який відрізняється зручним функціоналом і хорошою оптимізацією роботи. Мета полягає в тому, щоб дати користувачам доступ до різнобічним і високоякісним фотографій.

Проект Shopify викладає багато власних фотографій в двадцяти категоріях і робить їх доступними за ліцензією CC0. Однак є також зображення, які підпадають під ліцензію Shopify типу СС3. Тому ви повинні переглянути тип перед використанням зображення.

На Burst ви можете знайти відмінні зображення без роялті, деякі з яких можна навіть вільно поширювати. База даних містить понад 50000 картинок, фото і малюнків, які охоплюють такі теми як спорт, природа, технології, люди і транспорт.

Pexels – широкий фотостік

Pexels – широкий фотостік

 

 

Цей сервіс дуже популярний в країнах Євросоюзу та СНД і містить близько 20000 зображень. Якщо ви хочете завантажити безкоштовні фотографії з Pexels.com, ви можете вибирати між різними областями на головній сторінці:

  • виклики;

  • популярні фотографії;

  • популярні умови пошуку;

  • лідируючі теми;

  • конкурс фотографій;

  • фотографії за кольором.

Ви можете завести собі на Pexels безкоштовний аккаунт і використовувати різні інструменти для роботи і пошуку.

Існує розширення Pexels Chrome, додаток для Mac і Windows, плагін для фотомагазину, надбудова MS Office і додаток IFTTT Recipe for Android. Також важливо знати, щоб відповідно до ліцензійної угоди на веб-сайті вам не доводилося вказувати ім'я автора і вказувати посилання на джерело фотографії (в даному випадку pexels.com). Ліцензія CC0 дозволяє приватна і комерційне використання фотографій.

Gratisography – індивідуальний підхід

Gratisography – індивідуальний підхід

 

Сайт Gratisography.com - це англомовна база даних, безкоштовно надана американським фотографом Райаном Макгуайр, зі значною кількістю оригінальних фотографій із області дикої природи, природи, об'єктної фотографії, людей і міст.

Тут є також так звані пачки, тобто фотопакети на різні теми. На додаток до кольорових фотографій, ви також знайдете креативно розроблені чорно-білі картинки. На Gratisography.com можна завантажити зображення без роялті і без реєстрації.

Ви можете просто завантажити файли в різних розширеннях і використовувати їх абсолютно безкоштовно відповідно до вимог, перерахованими в розділі «Ліцензія». Проте, при пошуку конкретних фотографій ви повинні бути обережні: результати пошуку містять не тільки безкоштовні зображення Райана Макгуайр під ліцензією СС0, але також матеріали від Shutterstock, які ви можете використовувати тільки за плату відповідно до СС3.

Life of Pix – канадські оригінали

Life of Pix – канадські оригінали

 

Life of Pix належить канадському агентству цифрового маркетингу LEEROY і надає сотні тисяч дуже вигадливих і високоякісних фотографій, що охоплюють різні популярні теми. Галерея має красивий, чистий вид, розділений на різні категорії. Всі файли надані фотографами під ліцензію СС0 і абсолютно безкоштовні для скачування і використання.

Сервіс допускає безкоштовне використання фото в комерційних цілях, вказівка авторства не потрібно, але він забороняє масове поширення. На сервісі присутня сильна артистична атмосфера, реалізований відмінний рівень курирування і технічної підтримки, а плюсом є те, що у нього є родинний сайт, присвячений безкоштовним відео.

Unsplash – повний сервіс

Unsplash – повний сервіс

 

На додаток до вже згаданих ресурсів, Unsplash.com також є базою даних безкоштовних зображень, яка добре структурована, має близько 300 000 фотографій і постійно зростає.

В цілому ви можете вибрати з дванадцяти категорій. Для того, щоб можна було використовувати всі функції сайту, необхідна повна реєстрація або хоча б реєстрація в якості гостя. Якщо ви хочете використовувати фотографії - приватні чи комерційні - вам не потрібно питати дозволу автора або веб-сайту, так як всі вони распростаняются під ліцензією СС0. Заборонено їх використовувати тільки для створення конкуруючого сайту з аналогічною метою і змістом.

StockSnap – фото для життя

StockSnap – фото для життя

 

StockSnap.io втілює в життя девіз «не просто лівий фото сайт». Ви можете годинами перегортати чудові знімки і дивитися на відібрані шедеври безкоштовних зображень. Безумовно варто кілька поглядів / кліків, тому що тут ви знайдете фотографії, які інакше недоступні.

StockSnap - це близько 20 000 безкоштовних зображень, які не так-то просто знайти у вільному доступі. Перед використанням переконайтесь що ви погоджуєтесь з умовами ліцензії – для різних фото вони можуть істотно відрізняться.

Startup Stock – стартаперів це люблять

Startup Stock – стартаперів це люблять

 

Як випливає з назви, цей ресурс призначений для стартапів, але і всі інші користувачі можуть насолоджуватися фотографіями і завантажувати їх. Картинки спеціально розроблені для відображення контенту, додатків та іншого, щоб ви могли надати професійний супровід своїм моделям, ескізами і прототипам.

Сервіс містить близько десятка категорій з більш ніж 30000 фото, які, перш за все, стосуються, бізнесу, високих технологій, навчання та екології. Реєстрація безкоштовна і відразу дозволяє використовувати весь функціонал. Startup Stock підійде для тих, кому терміново знадобилося візуалізувати макети або отримати гарні технічно картинки для презентацій

MMT (Mmtstock) – ідеальне оточення

MMT (Mmtstock) – ідеальне оточення

 

Це ідеальний сайт, якщо вам потрібні фото побутових речей, машин, людей, які займаються повсякденними справами і міського довкілля. Всі фотографії опубліковані під поширення типу CC0.

Тут ви знайдете фотографії з високою роздільною здатністю на тему комп'ютерів, природи, архітектури, офісів, корпорацій і робочих місць. Особливо здорово, що перед завантаженням ви можете вибрати дозвіл онлайн, змінити зображення на відтінки сірого або визначити колір фону. І навіть можете змінити яскравість, контрастність, насиченість або прозорість.

Крім того, відображаються основні кольори, за допомогою яких ви можете знайти інші відповідні зображення. Фантастичний сайт з більш ніж 100000 безкоштовних зображень, які можна скачати без реєстрації. Невеликий мінус: в нижній частині рекламні місця відображаються в розділі «Схожі фотографії».

Superfamous – фото з сонячної Голландії

Superfamous – фото з сонячної Голландії

 

Superfamous - це студія дизайну в Лос-Анджелесі, створена голландським дизайнером Folkert Gorter. Більшість фотографій, які ви знайдете на його сайті, знаходяться під ліцензією Creative Commons Attribution 3.0, проте є і близько 5000, які поширюються під безкоштовною ліцензією.

Цей сервіс виділяється дизайнерським підходом до постановки кадру, і тут ви можете знайти найбільш оригінальні знімки будівель, вулиць і урбаністичного оточення.

Picography – стік від Дейва Мейера

Picography – стік від Дейва Мейера

 

Picography містить безкоштовні фотографії під ліцензією CCO і позиціонує себе як сервіс зображень і ілюстрацій з високою роздільною здатністю. Він має середню кількість фото - близько 20000 штук, але зате компенсують це високою якістю і відмінним вибором тем. Тут ви знайдете безліч оригінальних фотографій, ідеально відповідними для комерційного використання.

Платформа захоплююче проста і охайна і забезпечує те, що ви шукаєте, без надмірностей - зображення без авторських прав і від професіоналів. Однак сервіс фінансується за рахунок реклами від Shutterstock і Adobe Stock, яка постійно з'являється і відволікає від результатів пошуку.

Magdeleine – якість і простота

Magdeleine – якість і простота

 

Magdeleine - це італійський вибірковий банк зображень з пошуковою системою і категоризацією зображень. Тут реалізована інтуїтивно зрозуміла і проста завантаження фотографій більш ніж в 25 категоріях – особливо цікаві теми суспільного життя, тварин і міст.

Більше 50000 фото надаються з різними розширеннями і типами ліцензії – за цим потрібно стежити за їх скачуванні і використанні. Реєстрація безкоштовна і, в принципі, не обов'язкова. Саме чудове, що кожного тижня з'являються нові завантаження. У цього сервісу також є можливість пошуку по фотографу, щоб ви могли знайти свого коханого і подивитися - чи виграв він приз «Фотограф тижня».

Jay Mantri – особиста колекція

Jay Mantri – особиста колекція

 

 

Проект належить фотохудожника Джею мантри і містить не більше 5000 фото. Ці фотографії зазвичай є фотографіями природи, фотографіями міст і випадковими знімками їжі. Сайт не пропонує багато фотографій, і нові завантаження відсутні протягом деякого часу.

Перевага в тому, що фотографії безкоштовні, абсолютно все під ліцензією СС0 і передають різні настрої.

ISO Republic - фото на будь-який смак

ISO Republic - фото на будь-який смак

 

Якщо ви шукаєте безкоштовні фотографії на популярні теми, ISO Republic надасть вас безліч відповідних зображень. Фотограф Том Еверслі заснував ISO Republic в 2014 році. Сайт управляється невеликою командою і пропонує десятки тисяч фотографій гарної якості для безкоштовного скачування.

Про ліцензії зображення: всі фотографії мають ліцензію CC0 і можуть використовуватися безкоштовно в комерційних цілях. Однак на фотографіях може відображатися контент, на який поширюються додаткові авторські права і права власності, торгові марки і права на торговельні марки. Перед комерційним використанням бажано отримати згоду або ліцензування від третіх осіб.

Сервіс дає різноманітне поєднання традиційних і художніх образів, але оскільки зображення завантажені користувачами, не всі з них гарантують вільну ліцензію.

StokPic – для любителів техніки

 

StokPic – для любителів техніки

 

Це досить серйозний ресурс, що містить близько 70000 фото. Найбільшою популярністю користуються розділи IT-сфери, техніки, технологій, транспорту і суспільного життя.

Перевагою StokPic є те, що 10 нових фотографій преміум-класу відправляються прямо на вашу електронну пошту кожні два тижні. На сервісі є вражаюча бібліотека з сотень безкоштовних зображень, особливо в ніші фотографування способу життя.

Всі фото 100% безкоштовні для комерційного використання, але поширення їх заборонено.

Free Nature Stock – все про природу

 

Free Nature Stock – все про природу

 

На відміну від попереднього, цей сервіс спеціалізується на викладанні фото навколишнього середовища. Тут ви знайдете дивовижне зображення вулканів, озер, гірських кряжів, морських глибин і пустель. Ресурс дуже зручно розділяє всі теми за категоріями – починаючи від тварин і закінчуючи мінералами.

Всі 50000 зображень виставляються в високій якості і безкоштовні для комерційного використання, із зазначенням або без зазначення авторства.

висновок

Безкоштовні фотостоки дуже допомагають і розробникам, і адміністраторам, особливо при регулярному оновленні новинних ресурсів.

Пам'ятайте - картинка варто тисячі слів. Приказка не нова, але дуже багато важить при веденні блогу або особистого ресурсу. Чому? Тому що правильні зображення не тільки візуально підтримують ваш текст, а й естетично доповнюють статтю.

Причому впровадження на сторінку правильної картинки дає набагато більше: викликає емоції, створює пояснювальний ефект, привносить настрій або просто вказує на те, що ваші читачі можуть очікувати з точки зору змісту тексту.


Реєструючи домен ізамовляючи хостинг в компанії «Хостинг Україна» Ви отримуєте можливість повноцінно управляти своїм доменом з панелі управління Ukraine.com.ua.

просто виберіть домен , Хостинг і встановіть підходящу СMS в один клік.

Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і ми забезпечимо безперебійну роботу і збереження вашого сайту. Нашацілодобова технічна підтримка допоможе вирішити будь-які питання в найкоротші терміни.