Як перейти з одного хостингу на інший. Важливі моменти і часті помилки, яких не слід допускати.

Як перейти з одного хостингу на інший. Важливі моменти і часті помилки, яких не слід допускати

Якщо при перенесенні сайту від одного хостинг-провайдера до іншого все зробити правильно, ваш веб-ресурс буде працювати «на новому місці» вже через 3-24 години. Давайте розглянемо основні нюанси цього процесу.

Перш, ніж почати перенесення

Переконайтеся, що новий хостер підтримує той же стек технологій, що і старий. Це стосується версій PHP, СУБД та ін. У нового вони повинні бути не нижче, ніж у старого. В іншому випадку ймовірність проблем з роботою сайту виходить чималенька.

Тепер переїжджаємо

ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ . Перенесення сайту означає копіювання даних (файли веб-ресурсу, БД та ін.) І їх розміщення у нового хостера. Так ось, не поспішайте видаляти файли у старого провайдера. З цим вас ніхто не квапить. Як тільки ви зрозумієте, що сайт працює без проблем на новому місці, можна «зносити» файли у старого хостера.

Процес перенесення сайту з одного хостингу на інший можна розділити на 3 етапи.

1.Копірованіе файлів сайту

На цьому етапі копіюються сторінки, скрипти, картинки, відео і конфігураційні та інші файли, необхідні для роботи веб-ресурсу.

Зробити все можна декількома способами.

Найчастіше для цього використовують панель управління хостингом. У ній потрібно виділити всі файли сайту (вони, як правило, розміщуються в папці public_html), вибрати пункт панелі «Стиснення». Файли будуть заархівовані і збережені на хостингу. Після цього їх потрібно завантажити на локальний комп'ютер (знову ж, засобами панелі управління або через ftp-клієнт).

ВАЖЛИВО . Варіант із стисненням підходить тільки в тому випадку, якщо новий хостер підтримує роботу з архівами. Це реалізовано у більшості сучасних провайдерів. Але хіба мало… Якщо раптом такої можливості немає, доведеться завантажувати файли поштучно, без архівації.

Після цього архів завантажується на новий хостинг і розпаковується на ньому (або файли заливаються поштучно).

Файли сайту на багатьох популярних CMS можна скопіювати через панель адміністратора. Це - другий спосіб «переїзду».

2.формирование дампа (копії) баз даних

Зробити це можна двома способами:

  • Через командний рядок або консоль бази даних. Спосіб підходить тим, хто має досвід програмування і формування запитів до БД.
  • Через систему управління БД (в більшості випадків це phpMyAdmin). У ній потрібно вибрати БД, виділити все її таблиці і вибрати пункт «Експорт» в СУБД.

На стороні нового хостера все робиться в зворотному порядку - база розгортається з отриманого на попередньому кроці файлу засобами СУБД (опція «Імпорт») або через консоль (термінал, SSH).

3.Работа з файлами конфігурації і перенесення домену

Після завантаження сайту і БД на новий хостинг потрібні деякі дії з файлами конфігурації CMS. У них потрібно пописати ім'я бази даних, логін користувача і пароль доступу до неї (як правило, вони даються хостером при покупці послуг). Також необхідно змінити шляху до файлів logs, tmp та ін.

Після цього вже можна перевірити, як сайт працює у нового хостера. Для цього використовується технічний домен (як на нього перейти - уточнюйте у служби підтримки провайдера, до якого переїжджаєте).

Завершальний етап - зміна DNS-записів домену. Зробити це можна, наприклад, через панель управління доменним ім'ям у вашого реєстратора. Тут все просто - старі записи видаляються, нові, які вам дасть провайдер, - прописуються (скопіювати з листа нового провайдера і вставити).

Як бути з SSL-сертифікат?

Не хвилюйтеся, новий купувати не доведеться. Його потрібно просто перенести. При цьому копіюється сам сертифікат і приватний ключ, які встановлюються на новому хостера. Можна звернутися за допомогою до фахівців центру сертифікації, що видав SSL, або в тих. підтримку нового хостера.

Після того, як у вас все працює, можна видалити файли зі старого хостингу.

До речі, практично будь-який хостер надає послуги з перенесення сайтів до себе. У кого-то це робиться безкоштовно, а у кого-то - за гроші.


Здійснюйте трансфер домену на обслуговування до «Хостинг Україна».

Вибирайте надійний хостинг : SSD хостинг, VPS на SSD, Cloud (хмарний) хостинг, хмарний VPS.

Наша технічна підтримка допоможе Вам вирішити всі виниклі питання в будь-який час доби.

Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і ми подбаємо про технічну сторону вашого бізнесу.