Платний хостинг або безкоштовний: що вибрати

Аналітична компанія NNGroup провела дослідження з метою оцінити сприйняття реклами користувачами інтернету. Опитуваним пропонували оцінити за шкалою від 1 ( «дуже подобається») до 7 ( «зовсім не подобається») різні види реклами, які можуть зустрічатися на сайтах. Так ось середній показник вийшов на рівні 4.95. Т . Е. видно, що користувачам рекламні повідомлення на сайті не подобаються.

До чого ця інформація? Та до того, що, вибираючи для розміщення сайту безкоштовний хостинг, ви отримуєте 100% вірогідність того, що на ньому буде розміщуватися реклама, прибрати яку ніяк не вийде. І це не єдиний мінус використання безкоштовного хостингу. Хоча є тут і пара плюсів.

Давайте розберемося, що вибрати, платний хостинг або безкоштовний, які є переваги у обох варіантів.

Плюси безкоштовного хостингу. Їх мало, але вони є

Головний плюс безкоштовного хостингу - відсутність необхідності платити за послугу. Тому, якщо у вас некомерційний проект, а наприклад, сайт для тренування і відточування своїх навиків в розробці, можна розглядати цей варіант.

Ще одна перевага цього варіанту - наявність конструктора сайтів. Це характерно для більшості хостерів, що пропонують послуги розміщення веб-ресурсів безкоштовно.

На цьому, мабуть, все плюси такого варіанту закінчуються.

Плюси платного хостингу в розрізі недоліків безкоштовного

При виборі платного розміщення сайту ні про яку рекламу, мови звичайно ж не йде. А це сприяє підвищенню лояльності користувачів, які відвідують ваш веб-ресурс.

Вирішуючи, який варіант вибрати, платний або безкоштовний хостинг, враховуйте ще й такі важливі моменти:

  • Підтримка PHP, MySQL та інших технологій, необхідних для створення та забезпечення робіт нормального сайту. У free hosting цього, як правило немає. Тому розмістити тут серйозний веб-ресурс навряд чи вийде.
  • Наявність адекватної служби технічної підтримки. У разі розміщення на безкоштовному хостингу вам ніхто нічого не гарантує. Якщо виникнуть якісь проблеми з роботою сайту, ви залишитеся з проблемою один на один. Якщо ж ви платите за послугу гроші, отримуєте допомогу і підтримку.
  • Простота перенесення сайту. Якщо ви, наприклад, захочете перенести веб-ресурс до іншому хостера, зробити це на платному тариф буде легко. А ось у випадку з free hosting таке неї завжди можливо. У багатьох випадках на таких тарифах навіть немає можливості підключитися по FTP, щоб витягнути з сервера всі необхідні файли. Ще гірша ситуація, коли сайт зібраний на конструкторі. Навіть якщо витягнути всього його файли вдасться, не факт, що все буде працювати в іншого хостера.

До того ж є чимало запитань до SEO-просуванню веб-ресурсів, розміщених на безкоштовному хостингу. Пам'ятаєте історію, коли веб-ресурси на WIX випали з індексу (навіть на платних тарифах)? А його творці нічого не змогли з цим вдіяти. У випадку з free hosting мови про успішну індексації не йде спочатку.

Що робити? Якщо вам потрібен сайт для продажу товарів і послуг, або для інших комерційних цілей, однозначно варто купувати хостинг. Так ви гарантовано отримаєте підтримку хостера при виникненні якихось нештатних ситуацій. До того ж варто це не так вже й дорого. Наприклад, у нас рішення для бізнесу коштують від 17.71 $ в місяць (хостинг з елементами VPS, коли взаємний вплив сусідів по серверу один на одного виключено).

Варіант без оплати можна розглядати, хіба що для тренувань і тестування. Та й то, далеко не будь-який хостер підійде для цього. Так що, вирішуйте самі.


 

Реєструйте домен і замовляйте хостинг в компанії «Хостинг Україна».

Ми надаємо якісний і не дорогий SSD хостинг, VPS на SSD, Cloud (хмарний) хостинг, хмарний VPS. Виділений сервер або dedicated server.

Наша цілодобова технічна підтримка допоможе Вам вирішити будь-які запитання.

Ми дбаємо про наших клієнтів в режимі 24/7/365.