Коли варто брати хостинг за кордоном?

Коли мова заходить про вибір місця розташування хостера, кожен власник ресурсу, перш за все, цікавиться надійністю серверів. На другому місці стоїть питання про швидкодію і тільки в третю чергу піднімається питання про безпеку.

Ми все настільки звикли до просунутості західних ІТ-сервісів, що автоматично вважаємо їх послуги якісніше і краще, ніж ті, які надають вітчизняні компанії. Але чи завжди хостинг в США є оптимальним вибором? Чи завжди він може надати той сервіс, який потрібен середньому українському підприємцю?

Іноді він підходить більше для одних типів ресурсів і видів бізнес діяльності, ніж для інших. Нижче ми розглянемо особливості зарубіжних хостингів і торкнемося проблематики і нюансів роботи з ними.

Коли варто розміщувати сайт за кордоном

Оператори ресурсів не повинні просто орієнтуватися на ціну і вибирати свого хостинг-провайдера тільки на основі цього чинника. При оренді хостингу в USA власники сайтів ґрунтуються на трьох китах, на яких будується велика частина віртуальної електронної комерції.

  1. Компанії потрібно, щоб ресурс, права на текстовий і графічний контент, а також на додаткове ПО перебувала поза вітчизняної юрисдикції. Зазвичай це використовується при продажу електронних книг, організації онлайн-казино або аналогічних бізнес-рішеннях.
  2. Найбільш поширена причина, це коли ваш сайт орієнтований на закордонного споживача. Це може стосуватися будь-якої сфери – починаючи від продажу лопат (як відомо, лопати, які виробляються в СРСР, а потім і в СНД – це самі краще лопати в світі), і закінчуючи унікальним хендмейдом, який заточений під західні архетипи.
  3. У деяких випадках для сайту потрібен виділений сервер, а його оренда в Україні помітно дорожче (що, не завжди вірно). Це іміджевий варіант, який стосується стартапперов, ІТ-корпорацій і компаній з частиною іноземного капіталу.

У всіх трьох випадках usa хостинг можна віднести до потреб верхній частині середнього та великого бізнес-сегментів. Якщо у вас звичайний інтернет-магазин зі складом в Бердичеві або ПП з доставки піци по Києву, природно, краще вибрати вітчизняного постачальника послуг, який забезпечить зрозумілу технічну підтримку.

Зовсім інакше виглядає ситуація, якщо ви, з тих чи інших причин, бажаєте мати справу з українською компанією, яка має власні сервера за кордоном. Це має сенс, коли мова заходить про підвищеної надійності при роботі на змішану ЦА.

Наприклад, в компанії "Хостинг Україна" розвиток цієї концепції привело до купівлі обладнання спочатку в Росії, потім в Німеччині і в Канаді. При цьому безсумнівним плюсом залишилася практично ідентична ціна за розміщення.

До того ж, якщо ваш хостинг знаходиться в Канаді, це дає додаткові переваги. По-перше, в цій країні найбільш лояльне до веб-контенту законодавство, а по-друге, на противагу США, там набагато менше датацентров і вони більш відповідально ставляться до послуг, що надаються. Відповідно, ви отримуєте більшу надійність при обслуговуванні і техподдержке вашого хостингу.

Ризики при розміщенні сайту за кордоном

Існує кілька основних ризиків розміщення сайту за кордоном, які стосуються як юридичної, так і технічного боку. Однак, справедливості заради, потрібно відзначити, що зі схожими ризиками можна зіткнутися, якщо орендувати місце для ресурсу і у сумнівних вітчизняних хостерів.

  1. Обмеження відповідальності при форс–мажорів. Якщо ми говоримо про більш-менш бюджетних хостерах, то ви не зможете точно зрозуміти – наскільки він надійний. Дуже ймовірно, що ви будете мати справу з невеликою компанією, яка зникне при перших же серйозних проблемах. В цьому випадку, звичайно, ні про які бекапи і повернення даних думати не варто і – що найголовніше – в легаси компанії буде написано, що це все так і треба.
  2. Наступний ризик стосується такої банальної речі, як промислове шпигунство. Він практично не розвинений на просторах СНД, але з зарубіжних серверів інформація крадеться набагато частіше. Якщо ваш ресурс має на увазі наявність внутрікомандних напрацювань, особливо що відносяться до високих технологій, цей ризик цілком реальний.
  3. третій ризик – це зворотна сторона першого переваги. Юрисдикція США відрізняється від української – і ваше місце можуть просто заарештувати, навіть якщо владі просто здасться, що ви порушуєте права духовності особистості, гендерні, совісті, раси, віросповідання, сексуальної меншини та іншої малозначимой для середнього українця єресі, алтернативою для розміщення може стати Канада.

Проблеми при оренді хостингу за кордоном

Природно, крім глобальних ризиків, є і дрібні технічні проблеми, при оренді хостингу в США. Нижче ми зупинимося на найбільш значних.

  1. Різниця часових поясів. Це дуже незручно, якщо ресурс постійно розвивається і на перших етапах вимагає безперервної техпідтримки.
  2. Власне вся технічна англійською. В принципі, це невелика проблема, але якщо постійно з'являються тонкі нюанси адміністрування, вона може стати справжнім головним болем.
  3. відсутність російськомовних – і тим більше україномовних – версій особистого кабінету і білінгу. Те ж саме, що і з пунктом два. Якщо ви – звичайний підприємець без штату ІТ, то зручність роботи істотно знижується.
  4. Найбільш важливе у світлі українських реалій – дуже важка реалізація бухгалтерської звітності, підписання договорів і внесення в податкову відомість роботи з хостером. В Україні потрібні тверді носії підписів і печаток – папір – і поштова пересилка документів може стати справжньою проблемою, не кажучи вже про те, що вартість, швидше за все, перевищить вартість оренди хоста. компанія "Хостинг Україна" зробила вже значний внесок в розвиток технологій компанії, щоб максимально від цього відійти.

Якщо ж ви збираєтеся працювати з вітчизняним або закордонним посередником, то тут потрібна особлива увага, щоб не нарватися на фірму, персонал якої складається з одного засновника.

Альтернатива закордонному хостингу

Отже, після того, як ми розібрали і зважили всі плюси і мінуси, ви можете зрозуміти, яким шляхом слідувати. Найбільш оптимальний варіант – знайти вітчизняного провайдера, досить великого, щоб він міг собі дозволити мати сервери в таких країнах як Німеччина, США або Канада (яка, до речі, стає все більш популярною в Україні як орендодавець серверів).

Якщо ви працюєте – або зібралися працювати – з українським хостером, таким як "Хостинг Україна", Ви отримаєте всі переваги, які поєднує сервер на заході з співпрацею з вітчизняною компанією.

Перенесення сайту відбувається так само просто як і раніше - для переїзду досить в панелі управління вибрати країну, в якій ви хочете щоб розміщувався сайт і протягом 30 хвилин сайт і база даних буде перенесена на сервера, які розташовані в Канаді.


замовляйте хостинг івибирайте домен в компанії «Хостинг Україна».

У нас якісний і надійний сервіс, зручне система управління через адмін-панель, інтелектуальні системи захисту ітехнічна підтримка , Яка допоможе вирішити всі виникаючі питання в будь-який час доби.

Будь тариф нашого хостингу підійде для Wordpress. Ви можете вибрати саме той пакет, який максимально відповідає потребам вашого проекту: SSD хостинг, Cloud (хмарний) хостинг, хмарний VPS. Виділений сервер або dedicated server.

Ми розробили систему автоматичного тестування сайту, це дасть Вам можливість перевірити десятки показників і налаштувань сайту і домену. Перевірить правильність параметрів конфігураційного файлу WordPress, підключення до бази даних, налаштувань тим і модулів. Перевірить, чи правильно встановлена параметра php_memory_limit.

Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і ми подбаємо про технічну сторону вашого бізнесу.