Що таке ftp client і як ним користуватися?

Протокол мережевого зв'язку FTP регулює умови, при яких дані передаються між декількома машинами / серверами в службі TCP / IP. FTP-клієнти є стандартними для більшості операційних систем. Вони можуть бути з графічним інтерфейсом користувача або без нього.

FTP - один з найстаріших протоколів в світі TCP / IP. Він існує з 1971 року і був зазначений в RFC 959 в 1985 році. У Шестирівневий розподілі протоколів, він вважається рівнем додатки, яке можна використовувати для передачі інформації між клієнтом і сервером в Інтернеті. Використовуючи його внутрішні команди можна почати завантаження і вивантаження файлів, створити каталоги або змінити імена файлів і каталогів.

Як працює FTP

Всі великі центри обробки даних пропонують загальнодоступні файли і програми через FTP. Наприклад, ви можете завантажити Firefox, використовуючи командний рядок через FTP. Окремі FTP-сервери доступні за допомогою оператора командного рядка CMD на комп'ютерах з Windows або на комп'ютерах з операційною системою Mac зі стандартною програмою «Fetch».

FTP створює дві логічні зв'язки (два різних потоку інформації) між клієнтом і сервером – канал контроль і канал власне даних.

Запускаючи канал контролю з сервером перед початком сеансу, клієнт встановлює з'єднання. Порт номер 21 використовується для цього на стороні сервера. На другому етапі з'єднання для передачі даних встановлюється через порт 20 сервера. Клієнт передає команди через канал контролю, обмін фактичними даними йде між клієнтом і сервером за допомогою бездротової технології для передачі даних.

 

Як працює FTP - хостинг Україна 

Особливості безпеки протоколу передачі даних

Протокол передачі файлів може розрізняти активний і пасивний режими при встановленні з'єднання. Пасивний режим використовується для включення користувачів за маршрутизатором NAT і з приватним IP-адресою для створення сеансу на сервер.

Якщо FTP-клієнт знаходиться за NAT-маршрутизатором або фаєрволом і має тільки паралельний приватний IPv4-адрес, з'єднання не буде встановлено. Запит на підключення від сервера до клієнта блокується брандмауером або маршрутизатором, а також може бути взагалі блокований через приватного адреси IPv4. В цьому випадку пасивний FTP ініціює канал даних.

FTP передає дані технічну інформацію, а також логін і пароль в незашифрованому вигляді без додаткових заходів. Для забезпечення безпечної аутентифікації і передачі даних, безпеку транспортного рівня може використовуватися разом з протоколом (FTP через SSL - FTPS). Існує також альтернатива, заснована на SSH. Це називається фтп типу SSH (SFTP).

Анонімний FTP

Багато хостери дозволяють анонімний доступ в протоколі. Цей доступ відомий як анонімний фтп. Якщо такий доступ активований, користувач може увійти на сервер з ім'ям користувача «анонімний» і будь-яким паролем. Потім він може вільно переміщатися по каталогу сервера і завантажувати випущені файли. Анонімному користувачу, як правило, не дозволяється видаляти або перейменовувати файли або каталоги.

Вхід клієнта

Для настройки FTP потрібно зайти в зону клієнта використовуючи зареєстрований е-майл і пароль і вибрати хостинговий пакет з тим FTP сервером, настройки якого ви будете міняти.

FTP-клієнт є стандартним компонентом практично у всіх операційних системах. У ftp клієнт windows вхід може бути виконаний через інтерфейс командного рядка cmd. Крім того, існує безліч графічних варіантів клієнтів – наприклад, кращий ftp клієнт - Filezilla, які дозволяють управляти командами і виконувати їх за допомогою миші. У каталогах сервера ці клієнти відображаються аналогічно локальному файловому менеджеру. Веб-браузери також справляються з функціями ftp клієнт онлайн. Сторінки сервера доступні при введенні «ftp:// .» перед ім'ям домену.

 

Як працює FTP - хостинг Україна

 

Спочатку для встановлення зв'язку з протоколом потрібна ідентифікація користувача за допомогою логіна і пароля. Залежно від збережених прав відповідного користувача, файли можуть бути прочитані, змінені або видалені. Клієнт або активно завершує сеанс, або сервер закриває з'єднання після закінчення часу очікування.

В основному, дані можуть бути передані в ASCII і довічним режимі з використанням протоколу передачі файлів. Протокол TCP бере на себе контроль помилок під час передачі даних. Скасовані сесії можуть бути відновлені протоколом передачі файлів завдяки маркуванню перезапуску. Існує окремий набір команд для відправки, отримання, перейменування або видалення файлів або для настройки, зміни і видалення каталогів.

вибір хостингу

У веб-середовищі протокол використовується для представлення будь-якого виду інформації окремих ресурсів на сервері. Клієнти хостингу можуть передавати дані для веб-сервера з комп'ютера в центрі обробки даних хостинг-провайдера.

При виборі хостингу ukraine.com.ua, щоб потрапити в панель управління або cPanel потрібно залягання і перейти у вкладку «Сервіси». Якщо у вас немає облікового запису, ви можете створити її в пункті «Реєстрація»

FTP доступ до серверів Хостинг Україна через FileZilla

 

Створення FTP аккаунта

Щоб як створити нову реєстрацію FTP, увійдіть в свою панель управління і виберіть «Сервіси» вгорі, а потім відкрийте свою початкову реєстрацію. При навігації зліва натисніть «Додатково», а потім «FTP». FTP-доступ повинен бути активований для створення відповідних облікових записів FTP.

 • Виберете «створити FTP-аккаунт»

 • Далі натисніть «Створити захищену паролем обліковий запис FTP з правами на читання і запис» і натисніть «Далі».

 • Введіть ім'я користувача для створюваної облікового запису FTP.

Пам'ятайте – за замовчуванням обліковий запис FTP не має зв'язку з обліковими записами електронної пошти.

 • Введіть безпечний пароль і підтвердіть його. Ви також можете натиснути кнопку «Створити», щоб сервіс швидко створив безпечний пароль.

По дорозі ви вказуєте, де знаходиться папка з даними для доступу по FTP. Також, слід враховувати, що на сервері немає доступу до більш високих рівнів, що підвищує безпеку користування.

Вибір ftp-акаунтів

Якщо ви працюєте на своєму сайті з іншими людьми або розміщуєте субдомени для інших користувачів, ви можете створити окремі облікові записи FTP. Це дозволяє вам надавати іншим людям окремий доступ до даних на веб-сайті (або їх частини) без необхідності повідомляти їм пароль основний облікового запису.

При підключенні з окремою обліковим записом FTP ви даєте доступ іншим користувачам до певної папки на сервері. Ви можете дозволяти їм вхід, вказуючи додаткові хости або їх IP адреси.

Щоб створити додатковий акаунт FTP:

 • Увійдіть в адміністрацію хостингу

 • Відкрийте «Веб-сайти та доменні імена» і виберіть «FTP доступ».

 • Виберіть «Додати обліковий запис FTP».

Заповніть наступні пункти:

 • Ім'я акаунта FTP. Введіть бажане ім'я.

 • Базовий каталог. Виберіть каталог, в який користувач буде перенаправлений при підключенні до аккаунту FTP.

 • Введіть FTP пароль.

Обсяг сховища (квота жорсткого диска) (в разі для хостингу Windows). Якщо ви хочете змінити розмір дискового простору на сервері, який може використовувати користувач окремого аккаунт FTP, ви повинні брати галочку «Необмежено» в поле «Квота сховища». Пам'ятайте - бажаний обсяг сховища повинен бути прописаний в мегабайтах.

 • Дозвіл на читання (хостинг Windows). Якщо ви хочете дозволити користувачу FTP переглядати вміст базового каталогу і завантажувати файли з цього каталогу, встановіть прапорець, що дозволяє читання файлів.

 • Написати авторизацію (хостинг Windows). Якщо ви хочете дозволити користувачу FTP створювати, переглядати, змінювати і видаляти файли і розділи в базовому каталозі, встановіть прапорець з дозволом на запис.

У разі відсутності будь-яких дозволів, буде встановлено з'єднання з аккаунтом FTP, але вміст базового каталогу немає буде показано користувачеві (з хостингом Windows).

Як змінити властивості додаткового облікового запису FTP:

 • Перейдіть на розділ «Веб-сайти та доменні імена» і виберіть «Доступ до FTP».

 • Виберете необхідний аккаунт FTP в розділі.

 • Внесіть необхідні зміни і натисніть «Прийняти».

Як видалити додатковий аккаунт FTP:

 • Перейдіть на «Веб-сайти та доменні імена» та натисніть на доступ до FTP.

 • Встановіть галочку для аккаунта FTP, яку ви хочете видалити, і натисніть «Видалити». Не забувайте, що головна аккаунт FTP-реєстрації не може бути видалений.

 • Виберете «Прийняти», щоб підтвердити видалення.

Технічні параметри ftp-акаунтів

Перебуваючи в cPanel, можна скачати автоматичний конфігураційний файл, який містить технічні налаштування FTP.

Незалежно від використання cPanel, ISP manager або Filezilla, ви включити або відключити доступ по SSH для даного облікового запису, а також визначити допустимий розмір дискового простору для інших користувачів. Також ви можете дозволити завантаження тільки файлів певних типів і розмірів.

Пам'ятайте - якщо ви не підключили свої домени до кореневого каталогу в управлінні доменами, ви повинні скопіювати дані у відповідний каталог в розділі html. наприклад html / content /.

Зверніть увагу, що домен, підключений до такого подкаталогу, не може звертатися до папок одного рівня за відносними шляхами (наприклад, не до html / cgi-bin /, а до html / content / cgi-bin /).

На завершення варто зазначити, що ваше вміння правильно працювати з акаунтами і завантаженням файлів по FTP дозволить скоротити час оновлення будь-якого сайту і поліпшити менеджмент як текстових, так і графічних матеріалів.


Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і Ви отримаєте: