Що таке Putty

Вступ

Досвідчені користувачі напевно чули про протокол віддаленого підключення до комп'ютера, ОС або сервера, за допомогою якого можна виконувати на них будь-які команди. В основному, цей протокол використовується адміністраторами машин з системами на ядрі Linux або Unix, але не так давно з'явилася і утиліта для Windows під назвою PuTTY.

Що це таке Putty і навіщо його використовувати?

Putty – це безкоштовна програма для підключення до сервера через безпечне з'єднання SSH, Telnet, TCP або rlogin. Тобто, це тільки своєрідна оболонка, що відповідає за відображення: робота виконується на стороні віддаленого вузла.

Грубо кажучи, вона застосовується для передачі команд сервера. Відбувається це приблизно за такою схемою: ви підключаєтеся до сервера за допомогою налаштованої Putty, вводите в рядок команду, сервер її виконує.

Дана утиліта налаштовує шрифти, кольори і дозвіл консолі, веде логи, зберігає у своїй пам'яті ключі авторизації, а також підтримує повноцінну роботу через проксі-сервер. При цьому, є абсолютно безкоштовною.

Ще одним застосуванням є передача файлів з комп'ютера на сервер і назад, але для цього частіше використовують інші програми, такі як Total Commander, Filezilla або Far Manager.

Завантаження та запуск

Починати роботу з програмою слід в кілька етапів. Спочатку необхідно завантажити її з офіційного сайту і встановити на цільовий комп'ютер, провести первинні настройки і підключитися до того чи іншого сервера. Інсталяція не потрібна, що не може не радувати.

Як правильно налаштувати програму Putty?

КРОК 1: Запуск без установки. Як було зазначено раніше, після скачування програми встановлювати її не потрібно, просто запускаємо файл PuTTY.exe і бачимо таке вікно:

Як правильно налаштувати програму Putty? хостинг Україна

 

КРОК 2: Налаштування пошуку. У більшості випадків хостинг-провайдер висилає настройки для доступу до сервера по SSH-протоколу, але важливо уточнити у свого хостера, чи надає він послуги такого характеру. Коли у вас є налаштування, переходимо до заповнення потрібних полів:

КРОК 3: Введення установок і підключення. Host Name (ip-adress) – ім'я хоста або IP-адреса, які надсилаються в настройках від хостера.

Port – ставимо “22”.

Saved Session – вводимо будь-яке ім'я для сесії і тиснемо "Save" ("Open" поки ще рано жати).

Далі в лівій колонці вибираємо вкладку SSH і бачимо наступне: 

Тут нічого не чіпаємо, але в поле “Preferred SSH protocol version” вибираємо “2 only” (На деяких хостингах можна просто залишити 2). Щоб підключитися до сервера тиснемо "Open".

Після цього повинен з'явитися чорний екран з написом "Login as". Вводимо логін (при цьому екран залишається чорним), натискаємо Enter. Якщо все було налаштоване правильно, то ви побачите перед собою командний рядок сервера, в яку не потрібно вводити команди.

Важливі гарячі клавіші:

ім'я команди --help – повна інформацію про команду і її функціях;

mc – запуск Midnight Commander (файловий менеджер);

ls – показ файлів на сервері;

ls - la – показ всіх файлів на сервері (навіть скритх) + розмір + власника + прав на файли + дату зміни;

cd директорія – перехід у вказану директорію;

cd ./ – повернення на директорію вгору;

mv – перейменування\перенесення файлу;

rm – видалення файлу;

cp – копіювання;

chmod – зміна прав на папку або файл;

cat ім'я файлу – показ вмісту файлу;

mkdir – створення папки.

Переваги PuTTY

  1. Гнучка настройка віддаленого вузла

  2. Підтримка платформ

  3. Забезпечення надійності з'єднання

  4. Можливість ведення лог-файлів

Недоліки PuTTY

  1. Складний англомовний інтерфейс. Для російськомовного меню необхідно завантажити російськомовну версію PuTTY

  2. У додатку відсутній FAQ і документація про продукт

PUTTY - це одне з найкращих софтів для безпечного підключення по SSH-протоколу. А безкоштовна ліцензія цього продукту робить його просто незамінним інструментом для віддаленої роботи.


Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і Ви отримаєте: