20 причин на користь використання платного хостингу

Будь-якого бізнесмена або вебмастера хоча б раз відвідувала думка про те, щоб оптимізувати витрати на свій сайт і за рахунок цього заощадити бюджет. Багато хто намагається економити на хостингу, роблячи цьому серйозну помилку, яка може вилитися в ще більші витрати, не кажучи вже про репутаційні проблеми або втрати самого сайту. В таких випадках “на допомогу” приходять компанії, які пропонують безкоштовний хостинг для сайтів різного типу. Але давайте подумаємо: хто б платив хостерам за платне розміщення, якби все було так чудово? У даній статті ми розберемо основні недоліки безкоштовного хостингу, і з якими підводними каменями можна зіткнутися, використовуючи його.

Безкоштовний хостинг: недоліки та ризики, які він створює для сайту

Під безкоштовним сайтом в даній статті ми розуміємо можливість користуватися веб-хостингом без оплати. У більшості випадків, ця послуга також включає в себе простий конструктор сайтів.

Але чи настільки все однозначно з безкоштовним хостингом? Адже будь-яка безкоштовна послуга може мати безліч прихованих обмежень і витрат, про які ми розповімо далі в статті.

Дуже низька швидкість сайтів

Найчастіше, на безкоштовних хостингах обсяг потужностей сервера, від якого залежить швидкість роботи сайтів, мінімальний. Провайдери безкоштовного хостингу розміщують на одному сервері величезна кількість сайтів, від чого страждає швидкість їх роботи. Результат сумний, сайти працюють повільно, користувачі незадоволені, SEOстраждає, прибутку не ростуть.

Чи не професійний адреса вашого сайту

Адреса сайту може сказати багато чого про вас вашим користувачам. Сайти на безкоштовних хостингах часто отримують адреси, які ґрунтуються на домені самого провайдера, і виглядають вони приблизно так: vasyapupkin123.freedomen.com (freedomen - назва сервісу). Навіть для не дуже досвідченого користувача стане зрозуміло, що цей домен безкоштовний. І чи буде він серйозно сприймати компанію з такою адресою - питання. Якщо ви захочете домен без такої приставки, то то вам потрібно буде оплатити преміум-аккаунт і послуга вже перестане бути безкоштовною.

Безкоштовний хостинг може бути платним

Багато пропозиції деяких безкоштовних сервісів часто виявляються просто обмеженою тестовою версією платної послуги. А далі вас попросять заплатити, і нерідко більше, ніж у солідних хостерів з хорошою репутацією. Радимо вносити дані своєї карти обдумано, інакше з неї можуть списати суму, на яку ви зовсім не розраховували.

приховані витрати

Другим неприємним сюрпризом можуть стати додаткові послуги, які можуть бути платними спочатку.

З вас можуть стягувати гроші за:

  • електронну пошту;

  • FTP-доступ;

  • хостинг зображень (а це значна частина даних сайту);

  • перенесення сайту і багато іншого.

Як правило, ціна всіх послуг досить істотна і хостинг виявляється абсолютно не безкоштовним. На платному хостингу це є частиною сервісу.

Погана керованість і закритий доступ до даних сайту

Багато, хто створює сайт на безкоштовному хостингу, з часом роблять вибір на користь повноцінного платного сервісу. Але в цей момент виявляється, що безкоштовний хостинг не має інструментів для здійснення переїзду. І якщо ви остаточно вирішили перенести свій сайт на платний сервіс, то вам потрібно буде або створювати сайт з нуля, або платити веб-розробникам і контент менеджерам, щоб ті переносили вміст вручну. Ці такі витрати можуть значно перевищувати «економію» на безкоштовному хостингу.

Дратує реклама на сайті.

«Безкоштовні» хостери заробляють на рекламі, а сайтах можуть розміщувати чужі оголошення зі сторонньою інформацією, яка часто закриває основний контент, виглядає нав'язливо і псує враження від самого сайту. Швидше за все, ви не зможете вплинути на розміщення такої реклами, користуючись безкоштовною послугою.

Ваш сайт можуть закрити в будь-який момент.

Так. Буквально в будь-який момент. У більшості призначених для користувача угод на подібних сервісах прописано, що ваш сайт можуть в будь-який момент закрити, не маючи на це конкретної причини.

Справа в тому, що умови використання сервісу практично ніхто не читає. І в разі закриття сайту, а також, відповідно, втрати контенту, звернутися за поясненнями і допомогою буде просто нікуди. Ризик переважує всі можливі вигоди від безкоштовного хостингу.

Закритися може і сам провайдер безкоштовного хостингу. У цій ситуації ви теж не зможете нікому поскаржитися або відновити сайт.

Безконтрольна передача особистої інформації

Передача особистої інформації клієнтів третім особам може стати ще одним з варіантів додаткового заробітку для провайдерів безкоштовного хостингу. Як мінімум, ви можете потрапити в список спам-розсилок, але можливі і більш серйозні наслідки. Погодьтеся, це не тільки неприємно, але й небезпечно. До того ж, це може бути прописано в призначеному для користувача угоді, які мало хто читає.

WordPress? Забудьте!

Більшість провайдерів просто не дозволяють встановлювати WordPress на свій безкоштовний хостинг. Справа в тому, що дана CMS вимагає набагато більше ресурсів, ніж готові надати вам на безкоштовному хостингу. Навіть якщо вам вдасться знайти провайдера, який який дозволяє установку WordPress, то сайт все одно не буде працювати коректно: постійні помилки і збої зроблять його використання практично невозможним.Ріскі вірусів і шахрайських дій

Часто для поширення вірусів і здійснення різноманітних шахрайських дій використовують безкоштовні сайти. У деяких випадках це відбувається через низький рівень безпеки, іноді це робиться навіть з відома власників безкоштовного хостингу. Сьогодні існує безліч шахрайських схем з безкоштовними хостингами, тому краще триматися від них подалі.

Ви можете стати частиною ферми посилань

Однією з причин того, чому безкоштовні провайдери можуть зникати і виникати знову - це можливість заробити гроші шляхом створення ферми посилань. Для таких компаній це звичайна практика. Тисячі посилань своїх користувачів продаються спамерам, сайтам азартних ігор і т.д., а ті використовують їх в своїх шахрайських цілях.

Обмеження по трафіку, рекламі

Більшість безкоштовних веб-сайтів мають обмежений ресурс трафіку. Чому? Сервери безкоштовного хостингу мають обмеження по трафіку. Навіть якщо у вас не буде проблем з безпекою або іншими технічними аспектами, розвиток сайту і SEO показники скоро досягнуть «стелі», піднятися вище якого на безкоштовному тарифі просто не можна.

Ще одним неприємним сюрпризом для вас може стати те, що можливість вставляти банери і партнерські посилання перекрита. І ви не зможете на цьому заробляти, тому що провайдерам безкоштовного хостингу це просто невигідно.

Тільки HTML-сайти з обмеженою кількістю сторінок

Багато безкоштовні хостинг-провайдерів обмежують можливу кількість сторінок для створених сайтів. Якщо вам потрібен великий сайт - доведеться апгрейдити тарифний план.

Маленьке дисковий простір

Безкоштовні хостери виділяють конкретного користувача вкрай обмежене місце на диску. Так відбувається через те, що тисячі сайтів розміщують на одному сервері. І якщо ваш сайт досягне відведеного для нього ліміту, вас попросять заплатити за додаткове місце.

Уразливість при спробах злому

Про безпеку сайтів своїх користувачів провайдери безкоштовних хостингів піклуються найменше. Більш того, при здійсненні злому, відновити ваш сайт буде непросто, оскільки такі провайдери надають вкрай обмежений доступ до файлів вашого ресурсу.

обмежений дизайн

У більшості випадків, ви не зможете використовувати для вашого сайту власний дизайн або завантажити завантажену з інтернету тему, тому як безкоштовні хостингові сервіси пропонують обмежений набір стандартних тем.

Відсутність служби підтримки

У разі виникнення питань по налаштуванню сайту, ви не зможете звернутися в службу підтримки - вона у провайдерів безкоштовних сайтів відсутня. І в подібній ситуації вам доведеться розбиратися з проблемою самостійно.

Відсутність резервного копіювання

Багато сервіс безкоштовних сайтів не надають функцію резервного копіювання контенту вашого сайту . У разі втрати даних, у вас не буде можливості їх відновити.

відсутність аналітики

Провайдери безкоштовного сервісу не надають інструменти для відстеження статистики відвідувачів вашого сайту, як це роблять хороші платні провайдери, які дозволяють легко додати інструмент аналітики на сайт (наприклад, Google Analytics).

відсутність адаптивності

Відсутня можливість адаптувати ресурс під мобільні пристрої і різні екрани. Якщо ваш сайт створений тільки під десктопи - ви втратите велику кількість відвідувачів.

У даній статті ми зібрали одні з найпоширеніших недоліків безкоштовного хостингу, щоб ви були готові до подібних проблем при використанні сервісів, які пропонують довічно безкоштовний хостинг. Адже головний висновок у тому, що, по суті, сайт, що зберігається на такому сервісі, вам практично не належить.


замовляйте хостинг івибирайте домен в компанії «Хостинг Україна».

У нас якісний і надійний сервіс, зручне система управління через адмін-панель, інтелектуальні системи захисту ітехнічна підтримка , Яка допоможе вирішити всі виникаючі питання в будь-який час доби.

Будь тариф нашого хостингу підійде для Wordpress. Ви можете вибрати саме той пакет, який максимально відповідає потребам вашого проекту: SSD хостинг, VPS на SSD, Cloud (хмарний) хостинг, хмарний VPS. Виділений сервер або dedicated server.

Ми розробили систему автоматичного тестування сайту, це дасть Вам можливість перевірити десятки показників і налаштувань сайту і домену. Перевірить правильність параметрів конфігураційного файлу WordPress, підключення до бази даних, налаштувань тим і модулів. Перевірить, чи правильно встановлена параметра php_memory_limit.

Приєднуйтесь до «Хостинг Україна» і ми подбаємо про технічну сторону вашого бізнесу.